نگاهی به دوران جوانی مدیران برتر دنیای فناوری

نگاهی به دوران جوانی مدیران برتر دنیای فناوری

تاحالا کنجکاو بودین که بدونین مدیران مشهور دنبای فناوری قبل از رسیدن به معروفیت و درست وقتی که تنها یه دانش آموز بودن چه شکل و شمالی داشتن؟

در ادامه می خوایم به تماشای عکسایی باحال از دوران جوونی بزرگان صنعت تکنولوژی دنیا از استیو جابز بنیانگذار اپل گرفته تا استیو وزنیاک، بیل گیتس و استیو بالمر بشینیم.

با سایت ما همراه باشین.

در این تصویر استیو جابز مدیر عامل فقید اپل رو می بینین که دوران راهنمایی و دبیرستان خود رو در کوپرتینو کالیفرنیا میگذروند و اونجا بود که با استیو وزنیاک ملاقات کرد. این دو نفر علاقه خاصی به کامپیوترها داشتن و با همراهی هم در سال ۱۹۷۶ میلادی اپل رو راه اندازی کردن.

استیو وزنیاک یکی دیگه از بنیانگذاران اپل بود که در سن خوزه کالیفرنیا متولد گشت و همزمان با فعالیتش در شرکت HP با استیو جابز آشنا شد که در اون دوران یه دانش آموز مقطع دبیرستان بود و تابستانا در شرکت اچ پی کار می کرد.

بیل گیتس مدیر عامل مایکروسافت در سیاتل واشنگتن بزرگ شد و در دوران پیش دانشگاهی خود به یه مدرسه مدرن به نام Lakeside می رفت و واسه اولین بار در اونجا بود که با کامپیوتر کار کرد. گیتس بعد به هاروارد رفت و بعدا با همراهی پل آلن در سال ۱۹۷۵ مایکروسافت رو ساخت.

اریک اشمیت ریاست گوگل رو رو دوش داره و در اصل در ویرجینیا بزرگ شده. اون در اونجا به دبیرستان یورک تاون رفت و به خاطر فعالیتای ورزشی اش مورد تقدیر و تشکر قرار گرفت.

تیم کوک مدیر عامل فعلی اپل در منطقه موبایل آلاباما بزرگ شد و در اونجا به دبیرستان Robertsdale رفت. اون پس از تحصیل در دانشگاه های Auburn و Duke و ۱۳ سال فعالیت در IBM در سال ۱۹۹۸ میلادی به اپل ملحق شد.

استیو بالمر مدیر عامل قبلی مایکروسافت در دیترویت متولد و در میشیگان پرورش یافت و در اونجا به مدرسه Detroit Country Day رفت و موفق شد در امتحان ورودی کالج نمره کامل رو در درس ریاضی دریافت کنه و الان هم مالکیت تیم بسکتبال لس آنجلس کلیپرز رو در اختیار داره.

سرگی برین یکی از بنیانگذاران گوگله که در مسکو به دنیا اومد و وقتی که تنها شش سال داشت از اتحادیه جماهیر شوروی به آمریکا مهاجرت کرد. اون دوران مدرسه رو در مریلند گذراند و عملکردش در درس ریاضی عالی بود. سرگی بعد از تموم شدن دوران مدرسه به دانشگاه های مریلند و استنفورد رفت و در سال ۱۹۹۸ میلادی همراه با لری پیج گوگل رو راه اندازی کرد.

جف بزوس مدیرعامل آمازونه که در Albuquerque نیو مکزیکو به دنیا اومد اما دوران دبیرستان خود رو در Miami Palmetto فلوریدا سپری کرد. ایشون بعدا تحصیلاتش رو در دانشگاه های فلوریدا و پرینستون گذراند و بعد در سال ۱۹۹۴ میلادی آمازون رو ساخت.

لری پیج یکی دیگه از بنیانگذاران گوگل و مدیرعامل الان اون هستش که در میشیگان پرورش یافت و در اونجا به مدرسه Okemos Montessori و دبیرستان East Lansing رفت. ایشون بعدا در رشته مهندسی دانشگاه میشیگان و علوم کامپیوتر دانشگاه استنفورد تحصیل کرد و کمی بعد در سال ۱۹۹۸ میلادی همراه با سرگی برین گوگل رو ساخت.

مارک کوبان کارفرمای میلیاردیه که در پنسیلوانیا پرورش یافت و در اونجا به دبیرستان Mount Lebanon و دانشگاه پیتزبورگ رفت. یه سال بعد مارک دانشگاهش در پنسیلوانیا رو نیمه تموم ترک کرد و به دانشگاه ایندیانا رفت و عاقبت سر از تگزاس درآورد و تونست اولین شرکت خود با نام میکروسولوشنز رو در ازای دریافت ۶ میلیون دلار در سال ۱۹۹۰ میلادی به فروش برسونه.

مایکل دل بنیانگذار و مدیرعامل شرکت دله که در هوستون تگزاس پرورش یافت و در اونجا به مدرسه ابتدایی Herod و دبیرستان Memorial رفت. اون در دانشگاه تگزاس آپگریدهای کامپیوتری می فروخت و بعدا شرکت کامپیوتری دل رو در سال ۱۹۸۴ میلادی ساخت.

دیوید فیلو از بنیانگذاران یاهوست که در ویسکانسین به دنیا اومد اما بزرگ شده لوییزیاناست و از دبیرستان سم هوستون فارغ التحصیل شده. ایشون در رشته علوم کامپیوتر دانشگاه Tulane تحصیل کرده و قبل اینکه در سال ۱۹۹۴ میلادی یاهو رو تاسیس کنه به دانشگاه استنفورد رفت.

جری ینگ بنیانگذار و مدیر عامل اسبق یاهوست که در تایوان به دنیا اومد و وقتی که تنها ۱۰ سال داشت به سن خوزه کالیفرنیا مهاجرت کرد و در اونجا به مدرسه راهنمایی Sierramont و دبیرستان Piedmont Hills رفت. اون ضمن تحصیل در استنفورد با دیوید فیلو آشنا شد و کمی بعد، یعنی در سال ۱۹۹۴ میلادی یاهو رو ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *