قصاص ‌عروس توسط مادر شوهرش

قصاص ‌عروس توسط مادر شوهرش

به گزارش جام جم، یکی از این معدود پرونده ها مربوط به زنی بود که شوهرش رو کشته بود، اما خونواده ولی دم با وسایل عاطفی و احساسی که از این زن داشتن بشدت اونو آزار دادن و در آخر هم اونو قصاص کردن. اونا حاضر نشدن آخرین درخواست زن اعدامی رو اجرا کنن.

ماجرا از این قرار بود که مردی مسموم شده و فوت کرده بود. وقتی که پرونده واسه رسیدگی پیش من فرستاده شد یکی از اولیای دم از همسر این مرد شکایت کرد هر چند فرزندان مقتول تصور نمی کردن که قاتل مادرشون باشه اما مادر بزرگ اونا عروسش رو عامل این قتل معرفی کرده بود.

ماموران با بازجوییای زیادی که انجام دادن آخرسر همسر مقتول رو مجبور به اعترا ف کردن. این زن گفت، شوهرش رو کشته چون اون اعتیاد داشت.

متهم در جلسه دادگاه هم همین ادعا رو مطرح کرد و جزئیات قتل رو توضیح داد و گفت: شوهرم معتاد بود و مرتب در خونه مواد می کشید و من می دونستم اون با کسی رابطه داره. یه روز وقتی از سرکار بر می گشتم و بسیار ناراحت بودم سوار یه ماشین شدم. راننده به من گفت می تونه کمکم کنه؟ من هم با اون درد دل کردم.

به اون گفتم شوهرم معتاده و منو آزار میده. راننده مرد جوونی بود و هیچوقت فکر نمی کردم عاشق همدیگه بشیم. رابطه من با اون مرد شروع شد و من در این مدت اونقدر از دست شوهرم عصبی بودم که دیگه نمی تونستم اونو تحمل کنم. بچه ام ازدواج کرده بودن و ما تنها بودیم و واسه این که بتونم وقتم رو بیرون از خونه بگذرونم تو یه آرایشگاه کار می کردم.

همسرم بازم منو اذیت می کرد. دیگه تنونستم تحملش کنم. در غذای شوهرم و غذای خودم سم ریختم تا هر دو بمیریم اما چون مقدار دارویی که من خورده بودم کم بود زنده ماندم و شوهرم مرد.

در جلسه محاکمه همه اولیای دم یعنی فرزندان و مادر مقتول درخواست قصاص کردن. حکم قصاص صادر شد اما قبل از اجرای حکم، فرزندان مقتول رضایت دادن. اونا ازم خواستن حکم قصاص رو ملغی کنم. نمی تونستم این کار رو بکنم. چون هنوز مادربزرگ درخواست قصاص داشت.

من به فرزندان متهم گفتم تنها راه اینه که خودتون از مادربزرگ تون رضایت بگیرین. اونا اون طور که می گفتن خیلی تلاش کرده بودن تا رضایت مادربزرگ رو بگیرن اما نتونسته بودن.

اصرار مادر مقتول واسه قصاص بسیار زیاد بود، حتی به اون گفته بودن واسه قصاص عروست باید سهم دیه فرزندان مقتول رو پرداخت کنی و اونم قبول کرده بود.

در بیشترموارد وقتی اینجور موضوع ای پیش میاد فردی که قصد قصاص داره منصرف می شه. چون راضی نیس واسه گرفتن جون یه آدم مبلغ زیادی پول بپردازه، اما مادر مقتول این کار رو کرد. اون میلیونا تومن پول پرداخت تا سهم دیه نوه هاش تامین شه و بتونه عروسش رو قصاص کنه.

این زن اونقدر به اجرای احکام رفت وآمد تا حکم اجرا شد. اون طور که نقل قول کردن این زن واسه اجرای حکم رفته بود و وقتی که عروس اون متوجه شده بود در اجرای حکم مصممه از اون خواسته بود تا واسه آخرین بار اجازه بده بچه کوچکش رو که سال هاست ندیده ببینه، اما مادرشوهر اجازه این کار رو نداده بود.

بچه کوچیک این زن صغیر بود و حضانت اونو بابابزرگ و مادربزرگش بردوش داشتن. اونا در طول سالایی که این زن در زندان منتظر اجرای حکم بود اجازه ندادند اون فرزندش رو ببینه و آخرین درخواست اونو هم اجرا نکردن و به نظر من این ظلم مضاعفی بود که اولیای دم به این زن کردن.

چون که مادرشوهر اون فقط اجازه قصاص داشت و نباید بچه و مادر رو این طور از هم جدا می کرد. مادرشوهر زن اعدامی مدعی بود که چون پسرش رو کشته و اونو در حسرت گذاشته حالا باید خودش هم در حسرت دیدار فرزندش بمونه.

زجر آور ترین اعدام دنیا+عکس

اعدام سه هندی به جرم تجاوز گروهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *