قرص «جوانی» تا دو سال آینده تولید می شود!

قرص «جوانی» تا دو سال آینده تولید می شود!

قرص جوونی

محققان فهمیدن رژیم غذایی غنی از پروتئین و ویتامین می تونه به مقابله با مریضی فراموشی و پارکینسون کمک کنه.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر ؛ به گفته محققان دانشگاه مک مستر کانادا، مکمل غذایی مورد مطالعه شامل ترکیبی از ۳۰ ویتامین و مواد معدنی دارای پتانسیل کاهش روند پیشرفت بیماریای عصب شناختی مثل فراموشی و پارکینسونه.

طبق این تحقیقات، مشخص شده که این مکمل دارای ویژگیای قابل توجه ضدپیریه که می تونه از نابودی سلولای مغز پیشگیری کرده و حتی این روند رو برگرداند.

جنیفر لمون، سرپرست تیم تحقیق، در این باره میگه: «یافتهامون خیلی با اهمیته. با امید به اینکه این مکمل بتونه موجب کاهش بعضی بیماریای بسیار جدی و در آخرً بهبود کیفیت زندگی در دوران سالمندی شه.»

فرمول این مکمل ضدپیری شامل مواد متداولی مثل ویتامینای B، C و D، اسیدفولیک، عصاره چای سبز، روغن کبد ماهی کاد، و بقیه مواد مغذی داروییه.

موشای مورداستفاده در این مطالعه، بیشتر از نصف سلولای مغزشون رو از دست داده بودن، بطوریکه چندین منطقه از مغزشون تا سن یه سالگی شدیدا تحت تاثیر قرار گرفته بود که دقیقا مثل مریضی شدید فراموشی در آدم بود.

به این موش در طول مدت چند ماه، هر روز قطعات کوچیک نون شیرینی شامل مکمل نامبرده داده شد. کم کم محققان به این نتیجه رسیدن نابودی شدید سلولای مغز به طور کامل برطرف شد و روند نابودی شناختی متوقف شد.

به گفته این محققان، مرحله بعدی تحقیق آزمایش این مکمل غذایی روی آدماس که شاید تا دو سال آینده محقق می شه.

محققان که این مکمل رو «قرص جوونی» می گن فکر می کنند که آسیب به وجود اومده بوسیله زوال عقل و بقیه بیماریای مربوط به سن با این مکمل غذایی قابل برگشته.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *