قدرتمندترین زنان دنیا

قدرتمندترین زنان دنیا

زنان قوی جهان که شخصیتای موثر جهانی هستن و انگار دنیا رو اداره می کنن رو تقدیم حضورتون می کنیم ، زنائی که با قدرت ، نیروی خلاق خود رو هم جهت با اهداف بزرگ به کار می گیرن و الهام بخش تموم زنان جهان هستن .

به گزارش آلامتو به نقل از سایت آی بانو؛ نشریه فوربز لیستی از زنائی جفت و جور کرده که شامل مدیران اجرایی و بزرگان دولتا ،کارآفرینان ،مدلای مشهور و ثروتمندان و آدمایی که اقدامات بشردوستانه انجام می دهنده و از این میان زنائی که نسبت به بقیه نقش پررنگ تری دارن رو هرساله معرفی می کنه، ۹ زن قوی جهان به ترتیب عبارتند از :

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان

قدرتمندترین زنان دنیا,most-powerfull-woman-angela merkel-1

قوی ترین زن دنیا ، زنی که در میان ۲۷ عضو اتحادیه اروپا به عنوان ستون اصلی به حساب میاد و میشه گفت مسئولیت اصلی اتحادیه اروپا بر شونه های ایشون قرار گرفته. مرکل واسه کم شدن اندازه بدهیای اروپا سیاست تندرویی رو در پیش گرفت و در میان دو قشر مرفه شمال اروپا و کشورای جنوب اروپا چالشی ایجاد کرد ولی با همه این اوصاف ایشون هنوز سرپا وایس تاده.

مرکل از سال ۲۰۰۵ بالاترین جایگاه بزرگ آلمان بوده اما یکی از بزرگترین چالشای ایشون هنوز در پیش روی اونه : تقویت محبوبیت دولت خود تا قبل از انتخابات سال ۲۰۱۳ آلمان.

مهم ترین موفقیت ۲۰۱۲ : دریافت جایزه صلح نوبل از اتحادیه اروپا

دیلما روسف ،رئیس جمهور برزیل

اولین رئیس جمهور زن برزیل که طبق گفته نشریه فوربز رئیس جمهور ششمین اقتصاد برتر دنیا ( تولید ناخالص داخلی ۲.۴ تریلیون دلار در سال) است. خانوم روسف با لبخند در این عکس در کنار لباس فضانوردی در مراسم افتتاحیه تجارت مساوی جهانی ۲۰۱۲(ceBIT) در هانوفر آلمان دیده می شه.

الان اولویت اول روسف در مورد کارآفرینی و تولیده.

ملیندا گیتس ، ریس بنیاد بیل و ملیندا گیتس

قدرتمندترین زنان دنیا,ریس بنیاد بیل و ملیندا گیتس

وقتی که شما نام خود رو بر بالای لیست پولدار ترین و سخاوتمندترین بنیاد خصوصی دنیا داشته باشین، اون وقت چاره ای ندارین با واتیکان برخورد کنین تا موضع خود رو در برابر کنترل جمعیت عوض کنه.

در این تابستون ملیندا گیتس ، که یه کاتولیکه زندگی خود رو به همراه ۵۶۰ میلیون دلار وقف این کرده که دسترسی به روش های پیشگیری از بارداری رو در کشورای فقیر بهتر کنه . کمکای این نهاد واسه هشت سال آینده بالای ۱۴۰ میلیون دلار در هر سال هستش.اون در سال گذشته ۲.۵ میلیارد دلار کمک خیریه و تا به امروز بیشتر از ۲۵ میلیارد دلار به شکل کمکای مالی در ریشه کنی فقر ، بهداشت عمومی و آموزش و پرورش انجام داده.

امسال این نهاد مبلغ ۵۰۰۰۰۰ دلار رو واسه انجام تحقیق و آزمایش کمیته کودکان مدرسه انجام داده.

میشل اوباما ، بانوی اول آمریکا

قدرتمندترین زنان دنیا,میشل اوباما

در انتخابات گذشته از همسر خود معروف تر بوده، محبوبیت میشل اوباما در حدود ۶۶٪ بود در حالیکه متوسط محبوبیت ریس جمهور آمریکا زیر ۵۰٪ تعیین شده. بانوی اول آمریکا دارای خصوصیاتی مثل داشتن تعهد در قبال خونواده های ارتشیا و شیک پوش بودنه .سال گذشته مدرسه حقوق هاروارد هیات المپیک آمریکا رو در لندن هدایت کرد . اونا کتابچه ای با عنوان ” رشد سالم در آمریکا ” منتشر کردن که درباره رشد سبزیجات و گوجه فرنگی در حیاط خلوت کاخ سفید بود که به ابتکار میشل اوباما انجام گرفته بود. ایشون امسال بیشتر در محافل عمومی دیده شده که واسه مبارزات انتخاباتی به کار گیری همسر کاندیدا چیز عجیبی نیس.

هیلاری کلینتون ، وزیر امور خارجه آمریکا

هیلاری کلینتون در ماه های پایانی وزارت امور خارجه و به دور از مبارزات انتخاباتیه. ایشون حدود یه ساله که به تنهایی به ۴۲ کشور جور واجور سفر کرده. کاندیدای قبلی ریاست جمهوری امریکا یه سال گذشته رو پرقدرت سپری کرده. هیلاری کلینتون اعلام کرده که می خواد در آخر دوره وزارت خود زندگی آرومی داشته باشه. اما طرفداران ایشون تمایل دارن که اون رو به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ ببینن.

شریل سندبرگ ،مدیر عامل ارشد شرکت فیسبوک

اون اولین زن عضو هیات مدیره فیسبوکه و حدود ۱میلیارد دلار از سهام فیسبوک واسه اونه. اون کارشناس ارشد دانشگاه هاروارده و به عنوان رئیس ستاد خزانه داری آمریکا در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون خدمت کرده. اون حراج عمومی آنلاین شرکت گوگل رو مدیریت کرده . سندبرگ یکی از زنان صاحب نام در میدون فن آوریه که مشعل دار زنانیه که امیدوارانه میان کار و وظیفه مادرانه خود تعادل برقرار می کنن. اون میگه : ” من فکر نمی کنم که همه چیز رو با هم داشته باشم اما عقیده دارم که چه زن و چه مرد می تونن خونواده و کار رو در کنار هم داشته باشن. هر چی زنان بیشتری در موقعیتای قوی وارد شن، سود بیشتری عاید جامعه می شه.”

کریستین لاگارد ، مدیرعامل صندوق بین المللی پول

قدرتمندترین زنان دنیا,کریستین لاگارد مدیرعامل صندوق بین المللی پول

کریستین لاگارد اولین زنیه که برنامه های صندوق بین المللی رو واسه ۱۸۸ کشور جهان اجرا کرده. در عکس ایشون تو یه کنفرانس خبری در ماه اکتبر در برلین آلمان حضور پیدا کرده.

در ماه آوریل لاگارد بیشتر از ۴۳۰ میلیار دلار از بودجه کشورای G-20 رو نگهداشت که تقریبا دوبرابر ظرفیت وام دهی IMه.

جانت ناپولیتانو ، وزارت امنیت داخلی آمریکا

قدرتمندترین زنان دنیا,جانت ناپولیتانو وزارت امنیت داخلی آمریکا

اولین بانویی که به ریاست وزارت امنیت داخلی امریکا مربوط شد،این موقعیت رو پس از خدمات خود به عنوان فرماندار آریزونا در سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹ گرفت . اون در راس سومین مقام سیاسی آمریکا قرار داره. ناپولیتانو دارای سابقه ای در مورد سیاستهای ایالتی و ولایتی درباره اجرای قوانینه. اون میگه:” حرکت به سمت میدون های ملی واسه من یه پیشرفت طبیعی بوده. شما باید دامنه اختیارات خود رو گسترش بدید و اولویتای خود رو واسه حفظ امنیت مرزهای کشور تغییر بدید. “

سونیا گاندی ، رییس جمهور کنگره ملی هندوستان

سونیا گاندی رهبر حزب کنگره ، رئیس جمهور و رئیس (UPA) هستش.

به عنوان رهبر حزب سیاسی حاکم در هند ، گاندی زمام امور دومین کشور پرجمعیت دنیا و دهمین اقتصاد بزرگ دنیا رو برعهده داره.پسرش راهول هم به عنوان یکی از سیاستمداران معروف هند شناخته شده.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

آی بانو مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *