قدرتمندترین خودروهای سوپر اسپرت لوکس

قدرتمندترین خودروهای سوپر اسپرت لوکس

عصر، عصر قدرته! مشتریان بازار خودرو مثل دیگه صنایع، مایل هستن به جای انتخاب کالاهایی با توان پایین، ماشینایی رو بخرن که قدرت اسب بخار موتور اونا بین دوست و دشمن زبون زد باشه. در ادامه می خوایم تا به معرفی ۹ خودروی سوپر اسپورت لوکس و قدرت مند بپردازیم، با ما همراه باشین.

۱. بوگاتی ویرون ۱۶.۴ سوپر اسپورت

Bugatti-Veyron-EB-16-4-Super-Sport

با یه موتور ۱۲۰۰ اسب بخار، بوگاتی ویرون ۱۶.۴ سوپر اسپورت هر حریف دیگری رو در مسابقات پشت سر می ذاره. هم اینکه با یه طراحی ساده و جذاب، بوگاتی ویرون سوپر اسپورت مثل یه یوزپلنگ آماده س تا رقبا رو در کورس مسابقات، شکار کنه. با این حال، واسه داشتن یه ماشین فوق العاده قدرت مند مثل این مدل، باید حسابی دست به جیب شید!

بوگاتی از ویرون ۱۶.۴ سوپر اسپورت، تنها ۴۳۵ مدل تولید کرده. بیشترین حد سرعت این مدل به ۴۰۷ کیلومتر بر ساعت می رسه. ماشین جذابیه؛ مگه نه؟

۲. فراری LAFERARRI

اشتباه نکنین؛ این خودرو اصلا عربی نیس! با این حال، ماشین فراری LAFERARRI رو به اسم F150 هم می شناسن. در این ماشین، فراری از یه طراحی ساده استفاده کرده که باعث می شه طرفدرای، فراری LAFERARRI رو به خاطر ظاهر اون ستایش کنن.

با اینکه فراری LAFERARRI قدرتمنده اما با محیط زیست سازگاری داره؛ موتور اون هیبریدی بوده و با بنزین و برق کار می کنه. البته، این موضوع بر قدرت LAFERARRI تاثیری نداره و جالبه که بدونین، این هیولا می تونه با موتور ۹۵۰ اسب‎بخار خود، ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت رو فقط در عرض ۱۵ ثانیه طی کنه؛ البته اگه راهنمایی و رانندگی واسه اینجور سرعتی، شما رو جریمه نکنه!

بیشترین حد سرعت این مدل به ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت می رسه و در تستای انجام گرفته، تموم راه آزمایش رو سریع تر از هر ماشین فراری دیگری پیموده س.

۳. مک لارن P1

وقتی که صحبت از خودروهای برقی می ‎شه، بسیاری عقیده دارن که سازندگان در این مدلا از اهمیت سرعت غافل شده و بیشتر بر طراحی یه محصول قشنگتر، ساکت و مناسب تمرکز کردن؛ به خاطر همین مک لارن P1 رو در این لیست گذاشته ایم تا شما حیرت رده شید!

این مدل می تونه با موتور ۹۰۳ اسب بخاری خود، نیازتون رو به سرعت بالا ارضا کنه. با مک لارن P1 می تونین، سرعتی در حدود ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت رو تجربه کنین که با حذف محدودکننده اون، مک لارن P1 می تونه صفر تا ۱۰۰ رو در حدود ۲.۷ ثانیه و ۳۰۰ کیلومتر بر ثانیه رو در حدود ۱۶.۵ ثانیه طی کنه. این باعث می شه تا مک لارن P1 نسبت به مک لارن F1 سریع تر باشه.

۴. پورشه ۹۱۸ اسپایدر

1 (1)

با قدرت موتور ۷۹۵ اسب بخار بر ساعت، این سریع ترین اسپایدریه که می تونین پیدا کنین. پورشه ۹۱۸ اسپایدر مثل مک لارن P1، هیبریدیه و قابلیتی داره که دو مدل دیگه از اون محروم هستن: سامانه چهار چرخ متحـرِک یا به اصطلاح ۴WD.

می تونه ۹۶ کیلومتر بر ساعت رو در حدود ۲.۲ ثانیه و ۱۶۱ کیلومتر بر ثانیه رو فقط در مدت ۴.۹ ثانیه بپیماید. یکی از قوی ترین مدلای موجود در بازار رو می تونین فقط با پرداخت ۸۴۵ هزار دلار (به تومن، چندتا صفر داره؟!) صاحب شید.

۵. فراری F12 BERLINETTA

فراری F12 BERLINETTA می تونه قدرت ۷۳۰ اسب بخار رو از موتور V12 خود دریافت کنه. لازم به ذکره که این مدل از راه مجله Top Gear به عنوان ماشین سوپر اسپورت ۲۰۱۲ انتخاب شد.

با F12 BERLINETTA میشه بیشترین حد سرعت ۳۵۴ کیلومتر بر ساعت رو تجربه کرد. این ماشین، از ۰ تا ۹۶ کیلومتر رو فقط در مدت ۳.۱ ثانیه میگذرونه. قدرت این خودرو رو میشه جاذبه مرکزی کم و شاسی سبک شده اون نسبت داد. مدلای دیگری از F12 BERLINETTA هم به تولید رسیده که از جمله اونا میشه به SP America و F12 TRS اشاره کرد.

۶. دوج CHARGER SRT HELLCAT

2015-dodge-charger-srt-hemi-hellcat (2)

ارائه قدرت عجیب ۷۰۷ اسب بخار از این خودرو رو میشه به موتور بزرگ ۱۲.۶ لیتری اون نسبت داد. آخر سرعتی که با چارجر هل کت به اون دست پیدا می کنین، ۳۲۸ کیلومتر بر ساعت هستش!

با داشتن اینجور نیرویی، چارجر هل کت می تونه به ۹۶ کیلومتر بر ساعت فقط در عرض ۳.۷ ثانیه دست پیدا کنه. این باعث می شه تا هلکت، به یکی از شکست ناپذیرترین خودروها موقع مسابقات تبدیل شه.

با این حال، قیمت SRT چارجر هل کت نسبت به بقیه مدلای معرفی شده، کم تر بوده و با پرداخت ۵۹۹۹۵ دلار واسه این خودرو، میشه بر جاده ها فرمون روایتی کرد!

۷. لامبورگینی آوانتادور LP700

ماشینای لامبورگینی، مدت هاست که به خاطر ظرافت و قدرتی که دارن، شناخته می شن و آوانتادور از قانون مستثنی نیس. بیشترین حد سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت، بدنه ای براق، طراحی ساده و ظاهری مثل دیگه مدلای لامبورگینی باعث شده تا اوانتادور LP700، هفتمین جایگاه از لیست ۹ تایی ما رو به خود اختصاص بده.

هم اینکه با قدرت موتور ۶۹۰ اسب بخار و توانایی پیمودن ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت فقط در عرض ۲.۹ ثانیه، اوانتادور LP700 می تونه نظر مناسب عاشفان لامبورگینی رو معطوف خود کنه. با وجود قدرت کم تر نسبت به دیگه ماشینای سوپراسپورت، این مدل هم اونقدر واسه خرید گزینه مناسبی حساب می شه!

۸. فراری FF

Ferrari-FF-

فراری FF با قدرت ۶۵۱ اسب بخار و ویژگی جالبی که با احتمال خیلی کم میشه اونو در دیگه رقبا یافت، ارائه شده؛ سامانه چهار چرخ متحـرِک یا به اصطلاح ۴WD.

بیشترین حد سرعت اون به ۳۳۵ کیلومتر بر ساعت می رسه و فراری FF می تونه ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رو فقط در مدت ۳.۷ ثانیه طی کنه. قیمت این مدل، ۳۳۰ هزار دلار بوده که باعث می شه نسبت به بیشتر ماشینای سوپر اسپورت دیگه، ارزون تر باشه. جالبه بدونین که تنها ۸۰۰ مدل فراری FF در سال اول به تولید رسیده!

۹. مک لارن ۶۵۰S

veneno

مک لارن ۶۵۰S (اسپایدر) یه مدل دو در جذاب با موتور ۳.۸ لیتری به قدرت ۶۴۱ اسب بخاره. این مدل می تونه ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رو در عرض ۳ ثانیه و ۲۰۰ کیلومتر رو در مدت ۸.۴ ثانیه بپیماید.

شاسی فیبرکربنی، مک لارن ۶۵۰S رو به یه مدل قوی تبدیل کرده و فریم سبک وزن استفاده شده در اون، باعث می شه تا ۶۵۰S با صرف زمان کم تر، شتاب بیشتری بگیره.

این مدل براساس MP4-12C طراحی شده؛ با این حال، حدودا ۲۵ درصد اجزای اون متفاوت بوده که باعث می ‎شه تا مک لارن ۶۵۰S، گشتاور ۶۰۰ft.lb رو تجربه کنه.

ایمن ترین خودروهای ارزون قیمت جهان

بهترین خودروهای سنتی تاریخ

عکس ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *