قتل‌های سریالی؛ مرگ ۳۰ زن با طناب سفید!

قتل‌های سریالی؛ مرگ ۳۰ زن با طناب سفید!

stop

مجید سالک محمودی در طول پنج سال، ۳۰ زن رو با طناب سفید رنگ خفه کرد. داستان قتل ها و دستگیری مجید سالک طولانی بود، اما این داستان پایان خوبی نداشت. انگیزه همه این قتل ها در طول این سال ها با خودکشی مجید در زندان واسه همیشه سر به مُهر موند.

گم شدن زنی به نام اختر و دو فرزندش، محمد و فرحناز، شروع شروع داستان قتلای زنجیره ای مجید سالک بود.

مادر اختر در گزارش گم شدن دختر و نوه هاش گفت: «چند وقته که از دخترم بی خبرم و در محله مون شایع شده که به زندان رفته.

من واسه بردن نوه ام همه زندانا رو گشتم، اما اونا در هیچ کدوم از زندانا نبودن. کسی هم از اونا خبر نداره.» تفتیش خونه اختر هم کمکی به پیدا کردن اون نکرد. تنها مدرک قابل توجه، قرارداد خرید مشترک یه تاکسی با مردی به نام «مجید» بود. براساس این قرارداد کارکرد تاکسی باید بین اختر و مجید تقسیم می شد.

ماجرای گم شدن اختر هنوز به نتیجه نرسیده بود که خبر گم شدن زنای دیگری و پیدا شدن اجساد اونا در گوشه و کنار ایران هر روز به اشکال جور واجور به گوش می رسید.

بیشتر اونا با طناب سفید رنگ خفه شده بودن. علاوه بر سفیدی رنگ طناب، جای رد لاستیک های پهن یه ماشین تنها سرنخ های جنایت های زنجیره ای شکارچی زنان بود.

سال های ۵۹ تا ۶۲ قاتل هر چند وقت یه بار دست به قتل می زد و تحقیقات بازم ادامه داشت تا این که گم شدن زنی به نام معصومه تونست ماموران رو به دستگیری قاتل شورلت سوار نزدیک کنه.

آبجی معصومه در اظهاراتش به ماموران گفته بود که آخرین بار خواهرش رو سوار بر شورلتی سبز رنگ دیده بود.

خیلی طول نکشید تا ماموران آگاهی تونستن شورلت سبز رنگ مشکوکی رو در نزدیک میدون بهارستان متوقف کنن.

در صندوق عقب شورلت که شماره پلاکش مربوط به ارومیه بود، لباس زنونه و مقدار زیادی طناب سفید وجود داشت.

صاحب ماشین ادعا می کرد که لباس ها رو واسه فروش در صندوق عقب ماشین گذاشته، اما هیچ نظری درباره وجود طناب سفید در ماشینش نداشت.

با فشار ماموران اعترافات مجید به قتل های زنجیره ای شروع شد. اولین اعتراف اون چهار قتل رو شامل می شد، اما با پیش رفتن هر چی بیشتر جلسات بازجویی، قتلای مجید هم بیشتر می شد.

در لا به لای همین اعتراف ها بود که مشخص شد قتل اختر و بچه هاش اولین جنایت مجید بود.

ملاقات مجید با اختر بعد از آزادی اش از زندان اتفاق افتاد. اون قبل از اون که به زندان بیفته، یه مغازه فروش لوازم تزئینی داشت.

زندگی واسه اون و همسرش که معلم بود، روال عادی رو طی می کرد تا این که مجید بر اثر اشتباه ورشکست شد.

این ورشکستگی باعث فرار مجید شد. در همون زمان به پیشنهاد زنش واسه خلاص شدن از دست طلبکارها همه اموال رو به نام همسرش فرخ کرد و خودش به زندان رفت، اما پس از آزادی از زندان فهمید که همسرش به اون خیانت کرده و حاضر به زندگی با اون نیس.

در همون زمان با اختر آشنا شد و قولنامه خرید تاکسی شراکتی رو امضا کرد.

اون در جلسات بازجویی گفت: «زنی بود که دو بچه داشت. اون رو از سال ۵۷ می شناختم. من و این زن یه تاکسی شراکتی در تبریز خریده بودیم.

یه شب بعد از این که بین من و اون اختلاف به وجود اومد، اون و بچه هاش به خونه من اومدن. اونا خوابیده بودن که من، اون و دو فرزندش رو با دستم خفه کردم.

جنازه هاشون تا صبح در خونه بود و من نمی دونستم با اونا چیکار کنم تا این که صبح شد و از خونه بیرون رفتم.

دو کارگر به خونه آوردم و از اونا خواستم خاک باغچه رو بکنن. بعد که کارگران رو مرخص کردم، خودم جسدا رو آوردم و در چاله انداختم و روشون خاک ریختم.

حاضرم جای دفن جسدها رو نشون بدهم. اولین قتل من اختر و آخرینش معصومه بود. شورلت سبز رنگ رو هم بعد از اومدن به تهران خریدم. من از زنائی که فساد اخلاقی داشتن، بدم می اومد به خاطر همین اونا رو می کشتم.»

آخرین شکار قاتل عنوان کتاب مرحوم احمد محققی، بازپرس جنایی وقت تهران درباره قتل های زنجیره ای مجید سالک بود.

اون در کتاب خود درباره چگونگی خودکشی مجید سالک نوشت: «ساعت ۲۱ و نیم ساعت هشتم خرداد سال ۱۳۶۵، در حالی که راهی ماموریتی بودم و از خیابون های نزدیک دادسرا می گذشتم، پیام رسید که سریع تر با دادسرا تماس بگیرم.

وقتی به دادسرا آمدم، نگهبان گفت که انگار یه نفر زندانی در زندان قصر خودکشی کرده. با زندان قصر تماس تلفنی گرفتم.

جانشین رئیس زندان، سرگردی بود که با ناراحتی بسیار اعلام کرد مجید در بند مجرد خودشو کشته.

از دماغش خون اومده و در ناحیه موهای سبیل خشکیده س. زبون کمی بیرون اومده و لای دندون ها گیر کرده.

نواری از حاشیه پتو، به عرض تقریبی شش سانتی متر، محکم به گردن اون گره خورده و چشم ها نیمه باز هستن.»

مجید تونست در یه مدت که واسه خوردن شام دستبند نداشته خودشو با طنابی که از حاشیه پتوهای سلول درست کرده بود، خفه کنه. با خودکشی مجید پرونده قتل های اون هم واسه همیشه بسته شد.

مشهورترین قتل های آنلاین+عکس

اعدام فیلی که قتل کرده بود / عکس

باشگاه خبرنگاران قتل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *