قبل از خواب به چه فکر کنیم؟

قبل از خواب به چه فکر کنیم؟

eat-sleep

پس از یه روز پر مشغله که با اتفاقات تلخ و شیرینی همراه بوده، همیشه شب هنگام، قبل از اینکه بخواب فرو روید، فرصتی مناسبه واسه فکر کردن و موشکافی حوادثی که اتفاق افتاده، واسه مرور رفتارها و کردارتان با بقیه. تو یه جمع بندی می تونین سبک سنگین کنین که روزی که گذشت براتون به درد بخور بوده یا خیر و این جوری میتونین واسه بهبود خود و بهتر کردن روزای آینده اراده کردن کنین.

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ در این بخش به ۱۰ مورد از مهمترین مسائلی که باید قبل از خواب به اونا فکر کنین رو میگیم:

  1. کسی رو رنجاندید؟ حرف بی منطق و نامربوطی به کسی زدید؟ با رفتارتون باعث کدورت شدید؟ اگه اینطوریه روز بعد با اون تماس گرفته، معذرت خواهی کرده و از دلش درآرین.
  2. به کسی دروغ گفتید؟ حقیقت رو وارونه جلوه دادین؟ از اعتماد کسی سوء استفاده کردین؟ در این صورت تصمیم بگیرین که روز بعد واقعیت رو همونجوری که هست به طرف مقابل بگید و بخاطر دروغی که گفتید بیان تاسف کنین.
  3. پشت سر کسی حرف زدید و غیبتش رو کردین؟ با آبروی کسی بازی کردین؟ با خود عهد ببندین که دیگه به این کار مبادرت نکنین و همیشه از خوبیای بقیه حرف بزنین.
  4. کسی که می دونستین احتیاج به کمک شما داره رو ندیده گرفتید و با وجود امکان کمک کنی به اون، هیچ اقدامی نکردید؟ تصمیم بگیرین که همین فردا اون چیزی که از دستتون بر میاد رو براش انجام بدین و عوضش هیچ توقعی از ایشون نداشته باشین.
  5. کاری رو که باید انجام میدادید رو بخاطر تنبلی و سستی و بهانه های جور واجور به تاخیر انداختید؟ با خودتون عهد ببندین که فردا بیشترین حد سعیتون رو بکنین تا کارای عقب افتاده رو کلکشو بکنین.
  6. بخاطر رفتار یا حرفای بقیه از اونا کینه به دل گرفتین؟ همیشه قبل از خواب تلاش کنین همه رو ببخشین و با روحی سبک و قلبی آروم بخواب روید.
  7. گناهی مرتکب شدید؟ بدونین که خدا بسیار بخشنده و مهربانه. از درگاه اون طلب بخشش کنین و قول بدین که دیگه تکرار نمیکنید.
  8. اتفاقات بد، روزتون رو خراب کرد؟ همیشه یادتون باشه که سختیا باعث رشد شما می شن و هیچ وقت موندگار نیستن و بعد از هر سختی حتماً آسونی میاد.
  9. روزتون رو به پوچی گذراندید و هیچ کار مثبتی انجام ندادید؟ روزای عمر هیچ وقت برنخواهد گشت و هیچ چیزی به اندازه زمان مهم نیس. پس تلاش کنین از فردا واسه خود برنامه ریزی کنین و از لحظه لحظه عمرتون آخر لذت و استفاده رو ببرین.
  10. اشتباهی مرتکب شدید؟ اشتباهات جزء طبیعی زندگی آدما هستن. اگه اشتباه نکنین هیچوقت عاقل نمی شید و اگه عاقل نشید زندگی تون هیچ وقت تغییر نمیکنه. پس از اشتباهات به عنوان تجربیات مهم، درس بگیرین. اما یادتون باشین که دیگه اونا رو تکرار نکنین.

دانستنیایی درباره خواب دیدن

آروم سازی ذهن قبل از خواب

خواب مردمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *