قبل از ارتقاء کامپیوتر تان به ویندوز ۸ این نکات مهم را رعایت کنید

قبل از ارتقاء کامپیوتر تان به ویندوز ۸ این نکات مهم را رعایت کنید

کدوم یکی از سیستم عاملای قدیمی مایکروسافت رو میشه به ویندوز ۸ پیشرفت داد؟
به گفته وبلاگ رسمی مایکروسافت، ویندوز XP، ویستا، یا سون رو میشه به ویندوز ۸ پرو پیشرفت داد .

پیشرفت دادن به ویندوز ۸ چقدر هزینه داره؟
آدمایی که سیستم عاملای بالا رو تا قبل از دوم ژوئن ۲۰۱۲ واسه کامپیوتر شون خریدن می تونن نسخه پیشرفت به ویندوز ۸ رو با قیمت ۳۹.۹۹دلار از سایت مایکروسافت دانلود کنن. این شرکت هم اینکه واسه آدمایی که از دوم ژوئن تا ژانویه ۲۰۱۳ مبادرت به خرید کامپیوتر می کنن نسخه پرو ویندوز ۸ رو با قیمت ۱۴.۹۹ دلار پیشنهاد میده.
میشه پیشرفت ویندوز ۸ رو روی دی ایشون دی یا دیگه رسانه های فیزیکی جفت و جور کرد؟
بسته کامل پیشرفت ویندوز ۸ ،۶۹.۹۹ دلار قیمت داره  ولی اگه اونو دانلود کنین مایکروسافت با پرداخت ۱۵ دلار اضافه تر بسته کامل رو به شما میده.هم اینکه درحین روند نصب ، این امکان براتون جفت و جور شده که ویندوز ۸ رو روی دی ایشون دی رایت کرده یا روی USB خود ذخیره کنین و اینطوری نیاز به پرداخت هیچ قیمت اضافی ندارین.

درباره بقیه نسخه های ویندوز ۸ چیجوری؟
مایکروسافت ۴ مدل از ویندوز ۸ رو معرفی کرده که شما می تونین فقط دو مورد اونو جفت و جور کنین، ویندوز ۸ و ویندوز ۸ پرو.
ویندوز RT فقط روی تبلتا عرضه می شه و نسخه سازمانی هم فقط به شرکتای بزرگ کامپیوتری فروخته می شه. ویندوز ۸، ویندوز ۸ پرو و ویندوز سازمانی در هر دو حالت ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی هست. مایکروسافت هنوز هیچ قیمتی واسه پیشرفت ویندزو ۸ وانیلی اعلام نکرده.
چه فرقی بین ویندوز ۸ و ویندوز ۸ پرو هست؟
در وبلاگ مایکروسافت نوشته شده : واسه بیشتر خریداران ، ویندوز ۸ مناسبه. ویندوز ۸ پرو بیشتر واسه کمک به علاقه مندان فناوری و حرفه ایا این صنعت طراحی شده و مجموعه گسترده تر از فن آوریای به کاررفته در ویندوز ۸ رو واسه اونا به نمایش میذاره. یعنی ویندوز ۸ پرو قابلیتایی داره که به نظر مایکروسافت کاربران عادی معمولا از اونا استفاده نمی کنن و وجودشون خیلی اهمیتی هم واسه اونا نداره. درست هم هست چون بیشتر مردم واقعا احتیاجی به نرم افزارهایی چون Client Hyper-V virtualization و BitLocker که وسیله رمز گذاری روی دیسکه ندارن.
تنها قابلیتی که ویندوز ۸ نداره، نرم افزار سینمای خونگی Windows Media Centerه که یه  DVD movie player هم اونو مشایعت می کنه.البته کاربران ویندوز ۸ پرو هم روی پکیج خود این نرم افزار رو ندارن اما می تونن به صورت رایگان اونو دانلود کنن.  اگه ویندوز ۸ ساده رو داشته باشین در آخر چاره ای ندارین پک ملحقات ویندوز ۸ پرو رو هم بخرین که ویندوز شما رو به ویندوز ۸ پرو پیشرفت داده و مدیا سنتر رو هم شامل می شه . البته مایکروسافت قیمت این بسته رو هم هنوز اعلام نکرده.

چه لوازم سخت افزاری واسه ویندوز ۸ نیازه؟
این ملزومات در وبلاگ رسمی مایکروسافت نوشته شده:

پردازنده GHz1 یا سریعتر
GB 1 رم ۳۲ بیت یا GB رم ۶۴ بیت
GB 16 فضای هارد دیسک خالی (۳۲ بیت) یا GB 20 (64 بیت)
DirectX 9 با WDDM 1.0 یا درایور بالاتر
مایکروسافت هم اینکه اعلام کرده که رابط کاربری مترو به کمترین حد ممکن وضوح تصویر ۷۶۸*۱۰۲۴ نیاز داره و واسه به کار گیری توانایی اسنپ ، وضوح تصویر ۷۶۸*۱۳۶۶ لازمه. اسنپ یکی از ویژگیای ویندوز ۸ه که به شما اجازه میده به صورت خودکار و با کشیدن اپلیکشنا به سمت دور و بر صفحه موقعیت و اندازه اونا رو تغییر بدین.
همونطور که میدونید مترو نام کنارگذاشته شده طراحی خاص لمسی رابط کاربر ویندوز ۸ه. مایکروسافت الان اسامی Modern UI و Windows 8-style UI رو به جای مترو پیشنهاد داده و شاید تا ۲۶ اکتبر و عرضه عمومی ویندوز ۸ نام اصلی این رابط کاربری مشخص شه.
پس از پیشرفت دادن چه اتفاقی واسه فایلای قدیمی و تنظیمات سیستم میفته؟
به طور کامل به این بستگی داره که با چه نسخه ای از ویندوز شروع می کنین. به گفته وبلاگ مایکروسافت: هر کدوم از نسخه های مخصوص خریداران ویندوز ۷ رو که بخواین به ویندوز ۸ پیشرفت بدین همه چیز از اپلیکیشنا گرفته تا فایلای شخصی و تنظیمات ویندوزتان سرجای خود می مونه. اگه ویندوز ویستا رو هم به ویندوز ۸ پیشرفت بدین اتفاقی واسه تنظیمات ویندوز و فایلای شخصی تون نمیفته. ولی اگه ویندوز XP رو پیشرفت بدین فقط می تونین فایلای شخصی خود رو حفظ کنین.

با پیشرفت پیدا کردن به ویندوز ۸ مشکلی واسه سخت افزارا و نرم افزارای قدیمی مون پیش نمیاد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *