قبض های گاز خانگی یک ماهه شد

قبض های گاز خانگی یک ماهه شد

قبضای گاز خونگی یه ماه س شد

یه مقام مسئول در شرکت ملی گاز با بیان اینکه ۷۵ درصد مشترکان خونگی پر مصرف ترین استانهای کشور قبوض سبز گرفتن، اعلام کرد از این پس ارسال قبوض گاز یکماه س هستش.

مجید بوجارزاده در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت ارسال قبوض سبز، زرد و قرمز مشترکان پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، گفت: برابر با آمارهای رسمی شرکت ملی گاز آخرین دوره ارسال قبوض گاز، ۷۵ درصد مشترکان خونگی در استانهای تهران و البرز قبوض سبز رنگ گرفتن.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر اینکه الان استان تهران و البرز بزرگترین مصرف کننده گاز طبیعی در بین استانهای سراسر کشور هستن، گفت: هم اینکه در این مدت ۲۲ درصد مشترکان خونگی این دو استان پر جمعیت قبوض زرد و فقط سه درصد قبوض قرمز رنگ گرفتن.

ایشون با تاکید بر اینکه در کل مناطق استان تهران ۶۶ درصد قبوض صادر شده سبز رنگ بوده، گفت: هم اینکه ۳۱ درصد قبوض مشترکان خونگی استان تهران قبوض زرد و چهار درصد مشترکان قبوض قرمز گرفتن.

این مقام مسئول با اعلام اینکه در شهرستانهای استان تهران شامل ۹ شهر ۸۴ درصد قبوض صادر شده سبز رنگ بوده، تاکید کرد: هم اینکه ۱۴ درصد قبوض زرد و دو درصد قبوض مشترکان خونگی در این مناطق قرمز رنگ بوده.

به گفته بوجارزاده در استان البرز ۷۹ درصد مشترکان خونگی قبض سبز، ۱۹ درصد قبوض زرد و فقط دو درصد مشترکان قبوض قرمز رنگ گرفتن.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه همه قبوض گاز مشترکان خونگی تا ۱۸ خرداد ماه واسه پرداخت مهلت دارن، تبیین کرد: پیش بینی می شه با ورود به فصول گرم سال و کاهش مصارف گاز در بخش خونگی، بار مالی مشترکان خونگی هم به اندازه قابل توجه ای کم بشه.

به گزارش مهر، برابر با جداول تعریف شده مشترکان گاز خونگی که مصرف اونا برابر با پله اول و دوم باشه قبوض سبز دریافت می کنن و مشترکانی که مصرف گاز اونا در پله های سه، چهار و پنج باشه، قبوض زرد دریافت می کنن.

هم اینکه اون دسته از مشترکانی که مصرف گاز طبیعی اونا در ردیف پله های ششم تا دوازدهم قرار میگیره قبوض قرمز دریافت می کنن که اندازه بار مالی قبوض گاز این دسته از مصرف کنندگان افزایش قابل توجه ای نسبت به گذشته پیدا می کنه.

قبوض گاز خونگی یکماه س شد

این مقام مسئول در ادامه از فرستان قبوض دوره آینده مشترکان خونگی در بازه های وقتی ۳۰ تا ۳۱ روزه خبر داد و اضافه کرد: با دستور رئیس جمهور و مصوبه ستاد هدفمندی یارانه ها قبوض گاز مشترکان خونگی به صورت ماهانه صادر می شه.

بوجارزاده یکی از مهمترین دلایل ارسال قبوض گاز یکماه س مشترکان خونگی رو تفکیک دوره سرد و گرم سال واسه محاسبه گازبهای مشترکان خونگی اعلام کرد و گفت: با در نظر گرفتن افزایش ۱۵ تا ۳۰ روزه دوره زمستونی در اقلیمهای سردسیر، ارسال قبوض یکماه س می تونه در کاهش بار مالی صورتحساب مشترکان خونگی اثر داشته باشه.

به گفته سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با تغییر دوره سرد و گرم الگوهای مصرف گاز در بخش خونگی با تغییراتی همراه می شه.

در همین حال جواد اوجی مدیرعامل شرکت ملی گاز قبلا از کاهش ۷۵ درصدی کاهش مصارف گاز در ۷ ماهه اول امسال در کشور خبر داد و به مهر گفته بود: در این مدت قبوض گاز خونگی نسبت به زمستون کاهش زیادی پیدا می کنه.

به گزارش مهر، واسه محاسبه گازبهای مشترکان خونگی در هفت ماهه اول امسال ۱۲ دامنه مصرف تعریف شده تاکید کرد: بر این پایه قیمت گاز از پله اول تا دوازدهم به ترتیب ۷۰، ۹۰، ۱۲۰، ۱۶۰، ۲۰۰، ۲۲۰، ۲۵۰، ۲۸۰، ۳۰۰، ۳۴۰ و ۳۵۰ تومن تعیین شده.

دامنه مصرف گاز در پله یه رو ماهانه ۴۵ متر مکعب، پله دوم ۴۶ تا ۹۵ متر مکعب، پله سوم ۹۶ تا ۱۴۵ متر مکعب، پله چهارم ۱۴۶ تا ۱۹۵ متر مکعب، پله پنجم ۱۹۶ تا ۲۴۵ متر مکعب، پله ششم ۲۴۶ تا ۲۹۵ متر مکعب، پله هفتم ۲۹۶ تا ۳۴۵ متر مکعب، پله هشتم ۳۴۶ تا ۳۹۵ متر مکعب، پله نهم ۳۹۶ تا ۴۴۵ متر مکعب، پله دهم ۴۴۶ تا ۴۹۵ متر مکعب، پله یازدهم ۴۹۶ تا ۵۴۵ متر مکعب و پله دوتزدهم رو بالغ بر ۵۴۵ متر مکعبه.

منبع: mehrnews.com

جمع آوری: آلامتو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *