ایده های جالب واسه جشن تولد؛ چه جوری می تونیم عزیزان مون رو سورپرایز کنیم؟ 

دانلود پایان نامه

ایده های جالب واسه جشن تولد؛ چه جوری می تونیم عزیزان مون رو سورپرایز کنیم؟ 

 

قبل از هر چیز باید به یک نکته اشاره کنم و اون اینکه سورپرایز کردن، زمانی دل نشینه که طرف مقابل اصلا انتظارش رو نداشته باشه، اما معنایش این نیس که می تونین هر کاری واسه غافل گیر کردنش انجام بدین. مطمئنا شما می خواید عزیزان تون رو خوشحال کنین، نه اینکه خاطره ی بدی تو ذهن اونا باقی بذارین.

ویدئوی تبریک دسته جمعی

این یکی از بهترین هدیه هاییه که می تونین به کسی که از شما دوره بدین. مثلا وقتی دوست یا فامیل شما در شهر یا کشور دیگری زندگی می کنه و شما نمی تونین روز تولدش کنارش باشین، می تونین از چند نفر از دوستان مشترک یا اعضای فامیل بخواهید یک ویدئوی ۱۵ الی ۲۰ ثانیه ای از خودشون بگیرن و تولد اونو تبریک بگن. بعد تموم این ویدئوها رو به هم بچسبونید و یک فیلم کامل درست کنین. تصور کنین دوست تون چقدر غافل گیر می شه، وقتی این ویدئو رو ببینین. از این ایده می تونین به غیر از تولد واسه تبریک هر نوع مراسم دیگری هم استفاده کنین.

آگهی در روزنامه

تابه حال به آگهیای روزنامه ای که مردم در اون تولد کسی رو تبریک میگن دقت کردین. پس چرا شما این کار رو نکنین؟ در یکی از روزنامهایی که دوست تون هر روز مطالعه می کنه، یک ستون کوچیک رو رزرو کنین و تولدش رو تبریک بگید. این آگهیا معمولا هزینه زیادی ندارن؛ حتی اگه داشته باشن هم ارزشش رو داره. تصور کنین دوست تون مشغول خوندن روزنامه که یک دفعه تصویر خودش رو به همراه تبریک شما می بینه.

افزایش فالوورهای شبکه های اجتماعی

این ایده رو یک مادر به فکر من انداخت. مادری واسه تولد دخترش یک صفحه فیس بوک درست کرد و اونو با افراد و صفحه های دیگر به اشتراک گذاشت و اعلام کرد که می خواد واسه تولد دخترش اونو سورپرایز کنه و تعداد فالوورهای اونو بالا ببره. این پست دست به دست چرخید و تعداد فالوورهای اون صفحه هم، روزبه روز زیادتر شد. مادر، در روز تولد دختر، این صفحه رو با تعداد بالای فالوورهایی که واسه اون عکس و پیامای تبریک ارسال کرده بودن به اون نشون داد. مگه می شه کسی این طور سورپرایز نشه!

یادداشتای مخفی

این ایده خیلی هیجان انگیزه. چند ورق کاغذ وردارین و روی هرکدام یک پیام تبریک یا آرزو یا خاطره ی خنده دار بنویسین و بعد همه این کاغذها رو در جاهای مختلف مثل کیف، کشوی لباسا، دست شویی و لای کتاب مخفی کنین. نکته ی اینجور ایده ای اینه که به جای یک بار تبریک گفتن، چندین بار به اون تبریک می گین و هر بار هم اونو سورپرایز می کنین. تصور کنین همسر، پدر و مادر یا بچتون با دیدن این همه پیام تبریک درزمان روز چقدر خوشحال و هیجان زده میشه.

فراموش کردن

این ایده شاید در ظاهر خیلی آسون به نظر برسه، اما مطمئن باشین طرف مقابل رو حسابی غافل گیر می کنه. تنها کاری که باید بکنین اینه که طوری رفتار کنین که انگار روز تولد اونو فراموش کردین. بعد وقتی اون مطمئن شد که شما واقعا فراموش کردین (و البته کمی هم ناراحت شد)، با یک تماس تلفنی یا به شکل حضوری یا به همراه دوستان تون، اونو غافل گیر کنین. اینجا باید خودتون هم کمی خلاقیت چاشنی کارتون کنین. خوشحالی بعد از این غافل گیری به ناراحتی قبلش می ارزه.

تبریک تولد رادیویی

تا به حال به ذهن تون رسیده که از راه رادیو تولد کسی رو تبریک بگید. حدس می زنم تا حالا امتحان نکرده باشین. چند وقت پیش داشتم رانندگی می کردم و رادیوی ماشین هم روشن بود. یک دفعه آهنگ تولدت مبارک پخش شد، مجری اسم یک نفر رو اعلام کرد و تولد اونو تبریک گفت. واقعا عاشق این ایده شدم. پیش خودم فکر کردم شخصی که تولدش بوده، با شنیدن اسم خودش چه حسی پیدا کرده. علاوه بر این شما می تونین یک کار دیگر هم بکنین. خودتون با برنامه رادیویی که میدونید دوست تون یا یکی از اعضای خونواده تون که تولدش هست به اون گوش می ده تماس بگیرین و با صدای خودتون به اون تبریک بگید.

سورپرایز نخی

این ایده ی فوق العاده واسه زمانی مناسبه که با اون فرد در یک خونه زندگی می کنین. فرض کنین می خواید پدرتون رو واسه تولدش غافل گیر کنین. واسه عملی کردن این ایده باید وقتی پدرتون خوابه، یک نخ وردارین و یک سرِ اونو به یکی از انگشتای اون ببندید؛ سر دیگر رو هم به هدیه ای که می خواید به اون بدین وصل کنین و اونو در یکی از اتاقای دیگر خونه مخفی کنین. صبح روز بعد وقتی پدرتون از خواب بیدار می شه می بینه که یک نخ به انگشتش گره خورده س. بلند می شه و نخ رو دنبال می کنه. وقتی به انتهای نخ برسه با هدیه تولدش غافل گیر می شه.

مطلب مرتبط :   تحقیق رایگان با موضوع قانون مدنی و فقه امامیه

تبریک با بوسه

این ایده به درد زن و شوهرا می خوره. از این ایده واسه سورپرایز کردن شریک زندگی خود استفاده کنین. می تونین از اون بخواهید چشمانش رو ببندد و تا زمانی که شما نگفته اید باز نکنه، بعد اونو غرق در بوسه کنین. می تونین اونو به تعداد سالای تولدش ببوسید.

هدیه سرگرمی

چه هدیه ای بهتر از چیزی که مربوط به سرگرمی باشه؟ من که فکر می کنم این بهترین هدیه ایه که می تونین به کسی بدین. پارسال من به یکی از دوستانم یک گیتار آکوستیک هدیه دادم؛ دقیقا همون مدلی بود که خیلی وقت دنبالش می گشت. قیافه اش وقتی گیتار رو دید واقعا دیدنی بود. این ایده رو در مورد هرکی دیگری هم می تونین اجرا کنین، فقط کافیه بدونین سرگرمی اش چیه.

سورپرایز با نامه

تابه حال واسه کسی نامه ای پست کردین؟ منظورم ایمیل نیس، منظورم دقیقا یک نامه ی پستیه. می دونم که خیلیا این کار رو نکرده ان. پس چرا دوباره این سنت خوب رو احیا نکنیم؟

اینم یکی دیگر از ایده های جالب واسه غافل گیر کردن دوستان و آشنایان در روز تولدشانه. یک نامه ی قشنگ بنویسین، در اون تولد دوست تون رو تبریک بگید و براش آرزوهای خوب کنین. بعد اونو داخل یک پاکت قشنگ بذارین. می تونین هدیهای کوچیک مثل جاکلیدی هم داخل پاکت قرار بدین. بعد به اداره پست برید و اونو به آدرس دوست تون پست کنین.

می تونین این کار رو واسه اعضای خونواده تون هم بکنین، فقط حواس تون باشه، شخصی که تولدشه باید خودش نامه رو تحویل بگیره.

فیلم سورپرایز

واسه عملی کردن این ایده، عکسای قدیمی (مثل عکسای تولد بچگی) کسی رو که تولدشه بی اینکه بفهمد وردارین. این شخص می تونه دوست، اعضای خانوده و فامیل تون باشه و می تونین عکس هاشون رو از حسابای شبکه های اجتماعی شون وردارین. بعد از اینکه چند عکس خوب پیدا کردین، با استفاده از نرم افزارهای ویرایش عکس و فیلم، اونا رو به یک ویدئوی اسلایدی تبدیل کنین.

امضای سلبریتی موردعلاقه

میدونید سلبریتی موردعلاقه ی اونا چه کسیه؟ یک فوتبالیست یا بازیگر؟ شاید عملی کردن این ایده کمی سخت باشه، اما فکرش رو بکنین اگه یک نفر به عنوان کادوی تولد به شما امضای سلبریتی موردعلاقه تون رو بده چقدر خوشحال می شید. پس ارزش امتحان کردن رو داره.

اما سؤال اصلی اینجاست که چه جوری باید این کار رو انجام داد؟ افراد مشهور، هر چند وقت یک بار، چیزایی رو که امضا کردن، به مزایده ای به نفع خیریها می ذارن. پس اگه از نظر پولی مشکلی ندارین، معطل نکنین و این هدیه ی سورپرایز فوق العاده رو بخرین.

سورپرایز در محل کار

این ایده واسه کسانیه که کار می کنن یا حتی دانشجوهایی که در دانشگاه تحصیل می کنن. اگه به دنبال ایده ای واسه غافل گیر کردن تولد کسی هستین که در این دو دسته جا داره، حتما از این ایده خوش تون خواهد اومد.

، اجازه بدین با یک مثال واسه تون توضیح دهم. فرض کنین می خواید برادرتان رو سورپرایز کنین. کاری که باید بکنین اینه که به همکاران برادرتان بگید که تولدشه و از همه اونا بخواهید تک به تک تولد برادرتان رو تبریک بگن؛ البته از اونا بخواهید به برادرتان لو ندن که شما به اونا گفتید. تصور کنین چقدر تعجب می کنن وقتی ببینه افرادی که خیلی از اونا رو از دور می شناسد تولدش رو تبریک میگن.

می تونین به همه اونا یادداشتی با پیامای متفاوت بدین تا اونا رو به برادرتان بدن.

سفر برنامه ریزی نشده

عنوان این ایده گیج کنندهه؟ سفر برنامه ریزی نشده؟ چه جوری ممکنه؟ با عرض پوزش، اما فکر کردم این عنوان خیلی واسه این ایده مناسبه. اجازه بدین واسه تون توضیح بدهم.

این ایده بیشتر به درد جوون ترها می خوره. واسه عملی کردن این ایده باید یک ماشین داشته باشین (یا می تونین ماشین یکی از دوستان تون رو هدف بگیرین). با چند نفر از دوستان نزدیکِ کسی که تولدشه تماس بگیرین تا به خونه ی اون بیان. وقتی همه اونا اومدن، از دوست تون بخواهید از خونه بیرون بیاد. وقتی ببینه همه دوستانش اومدند که تولدش رو تبریک بگن حسابی غافلگیر میشه.

مطلب مرتبط :   مقاله درمورد اصل آزادی قراردادی و اجاره به شرط تملیک

قسمت هیجان انگیز ماجرا اینجا شروع می شه؛ به اون و بقیه ی دوستانش بگید بیایید همین الان به سفر بریم. اما قانون این ایده اینه که هیچکی نباید «نه» بگه. همه باید همون لحظه آماده ی سفر شن. می تونین تصور کنین که رفتن به سفری که هیچ برنامه ای براش ریخته نشده چقدر هیجان داره؟

اسکرپ بوک

شاید قبلا این ایده رو امتحان کرده باشین؛ اما اگه اولین باره، می تونین عزیزان تون رو با گذر از راه خاطرات متعجب کنه.

شاید میدونید اسکرپ بوک چیه. اسکرپ بوک، دفترچه یادداشتیه که با تصاویر، یادداشتا، پیاما و… شخصی سازی شده. یعنی شما یک دفترچه با تصاویر و پیامای شخصی خودتون درست می کنین.

واسه درست کردن یک اسکرپ بوک تولد، تموم عکسای به یادماندنی و مشترک با شخصی که تولدشه رو در دفترچه بچسبونید و تجربیات شخصی خود رو در مورد لحظه هایی که باهم بودین بنویسین. می تونین کنار هر عکس هم یک یادداشت بنویسین. هرکسی که این هدیه رو بگیره، چشمانش از خوشحالی غرق در اشک میشه.

سورپرایز پشت دری

این به درد همه کسائی می خوره که می خوان دوست شون رو واسه تولدش سورپرایز کنن. کاری که باید بکنین اینه که یک هدیه یا یک دسته گل بخرین. اونو بسته بندی کنین و به همراه یک یادداشت اونو پشت در منزل دوست تون بذارین. با بقیه اعضای خونواده ی دوست تون هماهنگ کنین که وقتی زنگ در زده شد، اجازه دن اون در رو باز کنه. وقتی در رو باز کنه، می بینه هیچکی پشت در نیس به جز یک هدیه یا دسته گل؛ بهترین هدیه ی سورپرایزی که میشه به کسی داد!

مهمانی سورپرایزی

یک مهمانی تولد سورپرایزی واسه دوست تون تدارک ببینین. مطمئنم خیلیا از چندوچون این ایده باخبر هستن. با دوستان، آشنایان، اعضای خونواده و همکاران دوست تون تماس بگیرین و ماجرا رو به اونا بگید.

این ایده واسه جشن تولد پدرها و مادرها فوق العاده. مثلا با تک تک دوستان قدیمی پدرتون تماس بگیرین و از اونا بخواهید واسه جشن تولدش به خونه شما بیان. وقتی پدرتون از سر کار برگردد و دوستانش رو ببینه که تولدش رو تبریک میگن، قیافه اش دیدنیه.

هدیه ی رؤیایی

چه می شد اگه واسه تولد دوست تون، به اون هدیه ی رؤیایی اش رو می دادین! قبول کنین که همه ما رؤیاهایی تو سرمونه. کسی که قصد دارین سورپرایزش کنین هم حتما رؤیاهایی داره. ببینین رؤیایش چیه و اگه می تونین اونو به رؤیایش برسونین.

طراحی

دوست تون رو با یک طراحی از صورت خودش سورپرایز کنین. اگه خودتون نمی تونین این کار رو بکنین، می تونین از کسی که توانایی اش رو داره بخواهید تا از صورت دوست تون طراحی کنه. یکی از عکسایی رو که دوست تون در اون خوب افتاده پیدا کنین و به نقاش بدین تا از روی اون طراحی کنه. مطمئنم دوست تون از دیدن طراحی صورت خودش هیجان زده میشه.

سورپرایز با تزئین کیک

اگه می خواید کسی رو با مهمانی سورپرایز کنین، باید به فکر سورپرایز با کیک هم باشین. کیکی رو سفارش بدین که مثل به چیزیه که دوست تون خیلی دوست داره. مثلا اگه عاشق موسیقیه، می تونین کیک رو مثل به یک ساز یا نت موسیقی تزئین کنین. این ایده واسه بچه ها فوق العاده.

بلیطی به یک مقصد عالی

چرا یک بلیط هواپیما و رزرو هتل به یک مقصد عالی به دوست تون هدیه ندین؟ این بهترین هدیه ایه که می تونین به کسی بدین، به ویژه کسی که دوست دارین با اون به سفر برید.

غیرمستقیم از دوست تون بپرسید دوست داره به کجاها سفر کنه و در روز تولدش با یک بلیط به همون مقصد اونو غافل گیر کنین و از سفر خود لذت ببرین.