اگه اینجور شخصیتی دارین هیچوقت واسه یک کار و کاسبی کار نکنین 

دانلود پایان نامه

اگه اینجور شخصیتی دارین هیچوقت واسه یک کار و کاسبی کار نکنین 

۱. اگه نمی خواهید قبل از ۸ صبح و بعد از ۵ عصر به کار فکر کنین، هیچوقت واسه یک کار و کاسبی کار نکنین

به دلیل اینکه در کار و کاسبیا تعداد افراد کافی وجود نداره تا همه چیز رو واسه رسیدن به اهداف بکنن، حجم بالای کار خودداری ناپذیره. نه تنها ممکنه تا شب در دفتر کارتون بمونین، بلکه مجبورید در طول زمان استراحت تون ایمیلی ارسال کنین، همیشه ذهن تون درگیر فهرست بی پایانی از کارهای ضروریه و حتی بعضی وقتا باید چند دقیقه قبل از خواب با همکارانی که شرایطی مثل شما دارن، صحبت کنین.

۲. اگه به دنبال راهی سریع واسه کسب پول زیاد هستین، هیچوقت واسه یک کار و کاسبی کار نکنین

شک نداشته باشین هزاران میلیونر در روز عرضه راحت ی سهام فیسبوک پول زیادی گرفتن، اما واقعیت اینه که شاید شما به اینجور نقطه ای نرسید. نه تنها بیشتر کار و کاسبیا شکست می خورند، بلکه حتی کار و کاسبیای «موفق» هم ثروتی به هنگفتی فیسبوک یا گوگل به دستنمیارن. بیشتر کار و کاسبیا حقوقای کمتری نسبت به غولای تکنولوژی پرداخت می کنن و سود شما، ارزش احتمالی اختیار معامله روی سهام تونه. کار و کاسبیا شاید در آخر به جایی نرسند و بی ارزش شن و شما باید پیش از ورود به اونا، از این قضیه آگاه باشین.

۳. اگه می خواید زندگی شخصی و حرفه ای خود رو از هم جدا کنین، هیچوقت واسه یک کار و کاسبی کار نکنین

در شرکتای بزرگ شما می تونین «شدیدا حرفه ای» باشین. اما در کار و کاسبیا، اعضای تیم تون افرادی هستن که بیشتر ساعات بیداری خود رو با اونا می گذرونین. از طرف دیگر، تنها گذراندن زمان مطرح نیس، بلکه اونا شما رو خندونده ان، گریه تون رو دیده ان و وقتی داشتین با کاری دست وپنجه نرم می کردین که احساس می کردین بالاتر از توان تونه، از شما حمایت کردن. این افراد فقط همکار نیستن، بلکه دوستان تون به حساب بین که بعضی از این دوستیا مادام العمره.

۴. اگه به دنبال فرار از کار با حجم بالا هستین، هیچوقت واسه یک کار و کاسبی کار نکنین

از خودتون بپرسید که واقعا واسه ساعتا فشار کاری آماده هستین و کار چه قدر واسه تون مهمه. وقتی احساس کنین که در یک محیط کاری دل سردکننده گیر کردین، شرکتای متفاوت با وسایل تفریحی واسه زمان استراحت، ناهار رایگان و مسابقات داخلی واسه تون جذاب به نظر می رسن. اما در واقعیت، زندگی در کار و کاسبی بیشتر از اینکه «سخت بازی کردن» باشه، «سخت کار کردن» است.

مطلب مرتبط :   دانلود پایان نامه با موضوع کتاب درسی و سازماندهی

۵. اگه می خواید یک شبه ره صد ساله برید، هیچوقت واسه یک کار و کاسبی کار نکنین

ساختن یک کسب وکار خوب سالا زمان می برن و موفقیتای یک شبه، بیشتر افسانه هستن. پشت هر شرکت مشهوری، سالای خیلی از رنج و کار سخت به وسیله کارکنان هست. بعضی از موفق ترین شرکتا در زمانی که شروع به کار کردن، غیر جذاب و حتی غیر واقعی تصور می شدن؛ اما در آخر، بهتر از مدلای کسب وکاری پُر زرق و برق زمان خود، عمل کردن.

۶. اگه ابهام واسه تون ناراحت کنندهه، هیچوقت واسه یک کار و کاسبی کار نکنین

به دلیل وجود تعاملاتی که روزبه روز شکل می گیرن و مطمئن نبودن از وجود شرکت تا شش ماه آینده، نبود ثبات از معضلات این نوع کسب وکارهاست. شما در کار و کاسبی همیشه احساس نبود ثبات می کنین. تصور کنین که از رئیس خود سؤالی می پرسین و به جای جواب به شما می گه «من نمی دونم، چرا خودت جواب رو پیدا نمی کنی؟» واکنش شما چه هستش؟ اگه احساس سردرگمی محض کنین، یک کار و کاسبی شما رو از پا در میاره. اصطلاحی می گه: «در کار و کاسبیا تنها ثبات، تغییره.»

۷. اگه به دنبال یک طرف شغلی باکلاس، یک اتاق کار دنج یا بقیه ویژگیای کار سنتی هستین که والدین مون به ما یاد دادن که واسه شون ارزش قائل شیم، هیچوقت واسه یک کار و کاسبی کار نکنین

زندگی سخت کوشانه در کار و کاسبیا لازمه اینه که نظم و انضباطی پیشه کنیم و به وسیله اون سروصداها رو نشنیده بگیریم و بر دستاوردهای دراز مدت متمرکز شیم. تعداد کمی از ما «مارک زاکربرگ» بعدی خواهیم بود و کار و کاسبی معنایش این نیس که به سرعت به فهرست «۳۰ کارآفرین زیر ۳۰ سال» بپیوندیم. اینکه با کارآفرینان و بنیانگذارانی ۲۴ ساله محاصره شیم باعث می شه راجبه راه شغلی ای که خودمون پیش گرفتیم دچار استرس شیم و ترسِ عقب ماندن از قافله، طبیعیه. موفقیت فردی در یک کار و کاسبی نه برگرفته از آزمایشای خارجی ای که دوستان و آشنایان تون متأثر از کارت ویزیت تون نسبت به شما دارن بلکه به دلیل اینه که بدونین در حال انجام کار خوبی هستین، تأثیرگذارید و مهارت هاتون رو پرورش میدید.

مطلب مرتبط :   دانلود مقاله قانون برنامه چهارم توسعه و برنامه چهارم توسعه

در مقابل تموم این حرفا، پیشنهاد می کنیم که حتما واسه یک کار و کاسبی کار کنین، چون این پتاسیل رو داره که به رضایت بخش ترین قسمت از دوره حرفه ای شغل شما تبدیل شه

بنا به دلایل درست و منطقی، کار در کار و کاسبی می تونه یک تجربه باارزش باشه. یک سال کار در یک کار و کاسبی پُر از فشار و رشد، تجربه و درسایی آموزنده به اندازه سالای طولانی کار در یک شرکت بزرگ تر رو واسه شما به ارمغان میاره. ما در مورد سهامای شرکتای نوپا ایده آل سازی می کنیم و از آخرین مالکان میلیارد دلاری بت می سازیم، اما در واقعیت، بهترین شرکتا به وسیله تیمایی ساخته شدن که سعی کردن چون به چیزی باور داشتن، نه اینکه به دنبال افتخار باشن. حتی کار و کاسبیایی که آخرسر شکست می خورند می تونن به کارکنان خود سطوح منحصربه فردی از رشد، فرصتای رهبری و افقای گسترده رو ارائه دن. چه سرمایه گذاران حاضر به سرمایه گذاری بشن و چه نشن، شما سالایی پُر از سعی و خاطره رو در زندگی تون رقم میزنین.

واسه یک کار و کاسبی کار کنین چون می خواید دست از کار عادی وردارین و آخرش روزی با تجربه و اعتمادبه نفس واسه انجام کاری بهتر و بزرگ تر پا پیش خواهید گذاشت. شک نداشته باشین این موفقیت ارزشمندترین چیزیه که می تونین از شغل خود کسب کنین.

برگرفته از: businessinsider.com

نکاتی که کارمندان معمولی از اون بی خبرند


24000تومن

پاسخی بگذارید