۵ اتفاقی که دوست داریم در گیمزکام ۲۰۱۶ رخ دهد

۵ اتفاقی که دوست داریم در گیمزکام ۲۰۱۶ رخ دهد

تنها یه روز تا شروع بزرگترین نمایشگاه بازیای ویدیویی اروپا Gamescom باقی مونده و در حالی که سالن بزرگ شهر کلن آلمان در حال آماده سازی پایانی واسه برگزاری نه فقط بزرگترین بستر گیمینگ اروپا، بلکه وسیع ترین نمایشگاه دنیاس، ما هم خودمون رو واسه چند اتفاق خاص و رویایی آماده می کنیم.

البته این رویاها شاید کمی بالاتر از انتظارات واقعی میشه و دور از ذهن به نظر می رسن. چون که مثلا اکس باکس در این نمایشگاه هستش، اما مایکروسافت کنفرانس رسانه ای برگزار نمی کنه. به این معنا که خبر و تحلیلات جدیدی دور و بر پروژه اسکورپیو وجود نداره که با در نظر گرفتن تاریخ عرضه تعطیلات سال ۲۰۱۷ منطقی به نظر می رسه.

سونی هم دقیقا روشی مشابه رو پیش گرفته و هیچ کنفرانس یا پرده ورداری خاصی در برنامه نداره. این مسئله هیجان نمایش اختصاصی سونی در تاریخ ۷ سپتامبر (۱۷ شهریور) رو دوبرابر کرده و احتمال رونمایی رسمی از پلی استیشن ۴ نئو رو هم بالاتر می بره. علاوه بر این اصلا نباید انتظار شنیدن خبرهایی از کنسول مرموز نینتندو NX داشته باشین.

با وجود نبود فعالیت رسانه ای سه غول بزرگ صنعت گیم نباید نمایشگاه گیمزکام امسال رو دست کم گرفته و انتظار هیچ اتفاق خاصی رو از اون نداشته باشیم. موارد بسیار زیادی وجود دارن که در سر می پرورانیم و دوست داریم در گیمزکام ۲۰۱۶ اتفاق بیفتن. ۵ رویای بزرگ ما واسه مراسم شهر کلن عبارتند از:

شرکت باندای نامکو از فرنچایز جدید خود رونمایی کنه

با برندایی چون ایس کامبت، سول کالیبر، ریج ریسر، تکن و بازیای انیمه-محور زیاد، باندای نامکو عناوین زیادی رو در کارنامه موفق خود داره. مثل یه درگیری ناب باس-فایت در دارک سولز، این شرکت ژاپنی ترس ای از ورود به دنیای نامعلوم و ثبت فرنچایزی جدید نداره.

در حالی که این شرکت قصد نمایش عناوین نام آشنای زیادی چون تکن ۷ و Dragon Ball Z Xenoverse 2 رو داره، مدیران باندای نامکو تازگیا از معرفی و رونمایی فرنچایز اختصاصی به طور کامل جدیدی سخن به میان آورده ان.

با اینکه اطلاعات کمی در این باره هست، منابع و شایعه هایی براساس رونمایی این بازی در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۶ هست. علاوه بر این انگار فرنچایز جدید ژاپنیا بازار غرب و امریکایی رو هدف قرار داده. شاید یه دنباله الهی واسه عنوان موفق و دست کم گرفته شده  Enslaved Odyssey to the West در کاره؟ یا پروژه ای به طور کامل نوآورانه از استودیو FromSoftware بعد از تکمیل سه گانه دارک سولز؟ تنها زمان همه چیز رو مشخص می کنه.

بلیزارد برنامه بزرگی واسه هواداران داره

اهالی کار کشته و با تجربه استودیو بلیزارد که تا کنون عناوین محبوبی چون World of Warcraft و Diablo رو در اختیار بازیکنان قرار دادن، همیشه برنامه های خاص و پرباری واسه نمایشگاه گیمزکام داشتن؛ و امسال هم از این قضیه مستثنا نیس.

در کنار نمایشای زنده و مراسم خاص گسترده در گیمزکام ۲۰۱۶، بلیزارد از بسته الحاقی جدید WoW با نام Legion و تورنمنت جدید Heroes of the Storm رونمایی می کنه. علاوه بر این براساس اطلاعیه رسمی سایت این شرکت، تریلر انیمیشن کوتاه آخرین باستیون از بازی محبوب Overwatch هم به نمایش در میاد.

با در نظر گرفتن شرایط الان بلیزارد، مثل معرفی کامل لجیون، انتشار هفته گذشته ماجراجویی جدید Heathstone و خوشحالی از رسیدن به رکورد ۱۵ میلیون بازیکن فعال در اورواچ، احتمال میره بلیزارد دست کم از یه مورد به طور کامل جدید واسه فرنچایزهای نام آشنای خود پرده ورداری کنه.

براساس اخبار سایت US Gamer، شایعه هایی درباره انتشار نسخه HD و بازسازی شده عنوان هدف دار و موفق اولین Star Craft به گوش می رسه. با در نظر گرفتن اینکه تقریبا ۶ هفته تا برگزاری اتفاق اختصاصی BlizzCon باقی مونده، پرده ورداری از اتفاقی مهم و دوست داشتنی (واسه ایجاد هیجان و شور بیشتر در نمایشگاه اختصاصی) دور از انتظار نیس.

پروژه Nosulus Rift حقیقت داشته باشه

دومین تجربه بازی خوشحال کننده و باحال South Park بعد از نسخه اول که در سال ۲۰۱۴ منتشر شده بود، به روشی می خواد از واقعیت مجازی استفاده کنه که هیچ عنوان دیگری توانایی اش رو نداره.

هفته گذشته شرکت یوبیسافت، صاحب امتیاز بازیای پارک جنوبی، از گجت جدیدی با نام Nosulus Rift با عبارت «مرحله جدیدی از واقعیت مجازی» پرده ورداری کرد. این دستگاه که اسمش رو از Oculus Rift مشهور دزدیده، امکان استشمام بوهای داخل بازی رو بهتون میده.

این هدست (؟) دقیقا مشابه با آکیلس ریفت روی صورت و بینی مخاطب قرار گرفته و به نسبت وقایع داخل بازی بوهای ماجراجویی بازیکن رو تولید کرده و به سیستم بویایی شما میرسونه.

در اول به نظر می رسید این گجت شوخی جدیدی از Matt Stone (مت استون) و Trey Parker (تری پارکر) بوده که رویاهای خود رو واسه آینده دنیای واقعیت مجازی دنبال می کردن. اما یوبیسافت در سایت رسمی خود از مدل و طراحی نوزیلس ریفت پرده ورداری کرده و اقرار داشت مردم در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۶ می تونن شخصا ازش استفاده کنن. با امید به اینکه این دستگاه همونطوری باشه که تصور می کنیم.

تاریخ عرضه کنترلر آکیلس مشخص شه

واقعیت مجازی واسه بازیای ویدیویی در سال ۲۰۱۶ اتفاقی پیشگیری ناپذیره. کافیه پای به محیط نمایشگاه هایی مثل E3 و گیمزکام گذاشته تا در گوشه و کنار هر بخش و غرفه تماشاگر حضور یه هدست واقعیت مجازی روی صورت مردم باشین. خصوصا آکیلس ریفت قوی و خاص.

در حالی که هدست آکیلس چند ماه قبل به طور رسمی واسه فروش عمومی عرضه شد، کنترلر اختصاصی ریفت واسه همراهی با هدست واقعیت مجازی بازم رنگ بازار به خود ندیده و اخبار اونم مبهم باقی مونده. در اول قرار بود این کنترلر خواستنی نیمه اول سال ۲۰۱۶ و تقریبا همزمان با عرضه عمومی هدست منتشر شه، اما براساس گفته های سازندگان به پیشرفت بیشتری احتیاج داشته و تاریخ عرضه به نیمه دوم سال ۲۰۱۶ افتاد.

کنترلر ریفت در نمایشگاه E3 گذشته قابل استفاده بود و انتظار میره به محض عرضه از ۳۰ بازی جور واجور پشتیبانی کنه. در نتیجه به نظر می رسه آکیلس شدیدا در حال کار روی این کنترلر هست و دوست داریم پالمر لاکی و همکارانش در نمایشگاه گیمزکام امسال اطلاعات بیشتری از جمله تاریخ انتشار رو در اختیارمون بذارن. تعطیلات کریسمس سال جاری رو میشه یکی از بهترین زمانا واسه عرضه کنترلر دونست.

راک استار با معرفی نسخه دوم Red Dead Redemption همه رو حیرت زده کنه

شرکت Take Two Interactive که بیشتر محصولاتش رو با عنوان ناشر راک استار گیمز می شناسیم، برخلاف E3 در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۶ حضور به عمل می رسونه. هرچند این اتفاق قسمت هیجان انگیز ماجرا نیس.

براساس اخبار سایت معتبر گیم اسپات، راک استار این روزا شدیدا در حال کار روی پروژه ای بزرگ واسه انتشار در آینده بوده که می خواد به زودی از اون پرده ورداری کنه. این خبر هیاهوی زیادی در سطح اینترنت و فضای مجازی برپا کرد و خیلی از هواداران فکر می کنن دنباله عنوان موفق و محبوب Red Dead Redemption در دست پیشرفته؛ خصوصا وقتی که منتشر کردن گذشته نسخه اکس باکس وان قسمت ۲۰۱۰ بازی احتمالات رو تقویت کرد.

با اینکه تقریبا بعید به نظر می رسه استودیو Take Two انتشار بازی مورد توجه مافیا ۳ رو با رونمایی از نسخه بعدی RDR تحت شعاع بذاره، اما با این حال خواستنی ترین رویای مردمه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *