گزارش تصویری سایت ما از دفتر مرکزی هوآوی در کشور چین

گزارش تصویری سایت ما از دفتر مرکزی هوآوی در کشور چین

هوآوی رو مطمئنا میشه یکی از موفق ترین شرکتای چینی دونست. این شرکت که در سال ۱۹۸۷ پایه گذاری شد، در طول ۲۸ سالی که از عمرش میگذره تونسته نام خود رو به عنوان یکی از بزرگان دنیای تکنولوژی جای بندازه.

کلی درآمد هوآوی از راه تامین زیرساختای ارتباطی تامین می شه، اما این شرکت در بخشای دیگری مثل تولید موبایل و تبلت هم فعالیت داره. اجناس هوآوی الان در ۱۴۰ کشور دنیا استفاده میشن و ۴۵ اپراتور برتر جهان هم از لوازم این شرکت استفاده می کنن.

هوآوی در سال ۲۰۱۲ تونست شرکت اریکسون رو بگذرونه و نام خود رو به عنوان بزرگترین تامین کننده لوازم مخابراتی در دنیا مطرح کنه. این شرکت هم اینکه در سال ۲۰۱۴ تونست به سودی ۵.۵ میلیارد دلاری دست پیدا کنه.

این شرکت چینی این روزا در بازار ایران هم شدیدا فعال شده. هوآوی علاوه بر اینکه لوازم مخابراتی رو در اختیار اپراتورهای کشورمون قرار میده، سهم زیادی رو هم از بازار موبایل ایران در اختیار داره. براساس آماری که به وسیله کافه بازار منتشر شده، هوآوی با ۲۲ درصد بعد از سامسونگ در رده دوم قرار داره و یکی از برندایی هستش که مردم ایران شدیدا از اجناس اون استقبال کردن.

همین موضوع دلیلی شد تا سفری به کشور چین داشته باشیم و از دفتر مرکزی هوآوی در شهر شنزن بازدیدی به عمل بیاریم. در ادامه مطلب با گزارش سایت ما، همراه باشین.

شهر شنزن رو میشه سیلیکون ولی کشور چین دونست. هرساله مستعد ترین جوانای چینی به این شهر میان تا آینده خود رو در یکی از شرکتای بزرگ تکنولوژی، دنبال کنن. هوآوی یکی از بهترین گزینه هاییه که این جوانان پیش روی خود دارن. محیط کاری جذاب و حقوق بالا، باعث می شه هر ساله فارغ التحصیلان بهترین دانشگاه های چین، این شرکت رو جهت فعالیت خود انتخاب کنن.

درست در قلب شهر شنزن، هوآوی فضایی بزرگ رو واسه مجموعه خود در نظر گرفته. دفتر مرکزی هوآوی دو کیلومتر مربع وسعت داره و ساختمانای بسیاری رو در خود جای داده. این فضا اونقدر بزرگه که در خیابونای اون از علائم ترافیکی استفاده شده و واسه هر بخش نام گذاری به خصوصی انجام شده.

تحقیق و پیشرفت مهمترین فعالیتیه که در دفتر مرکزی هوآوی شکل میگیره. این شرکت همه با هم در سطح جهان ۱۷۰ هزار کارمند داره که ۷۶ هزار نفر اونا، در بخش R&D مشغول به فعالیت هستن.

همونطور که اشاره کردیم هر ساله تعداد خیلی از جوانان چینی از شهر خود کوچ کرده و جهت فعالیت شغلی در هوآوی به شهر شنزن میان. از اونجایی که زندگی در شهر می تونه هزینه زیادی رو به کارمندان تحمیل کنه، هوآوی خود نسبت به ساخت مجموعه های مسکونی اقدام کرده. خونهای ساخته شده با اینکه فضای کوچیکی دارن، اما به خاطر اجاره اندکشان گزینه ای ایده آل واسه کارمندان به حساب میان.

هوآوی تنها شرکت تکنولوژی در لیست ۵۰۰ شرکت برتر مجله Fortuneه که به صورت خصوصی اداره می شه و سهام اون در بورس عرضه نشده. با این حال هوآوی از راه فروش سهام به کارمندانش تلاش می کنه تا انگیزه اونا رو واسه کار کردن زیاد کنه. الان ۶۵ هزار نفر از کارمندان هوآوی، از جمله سهامداران شرکت هستن. این برند چینی به کارمندان خود اجازه میده که بعد از ۲ سال فعالیت در مجموعه، نسبت به خرید سهام دست به کار شن. جالبه بدونین که میانگین سنی کارمندان هوآوی بسیار پایینه. بیشتر این کارمندان در سی سالگی خود هستن و طبق قوانین شرکت می تونن در ۴۵ سالگی بازنشست شن.

در طبقه زیرین دفتر مرکزی هوآوی، فضایی اختصاصی پیدا کرده که در اون کلیه فعالیتای هوآوی تشریح شده. بازدید کنندگان به مراجعه به این قسمت می تونن با جزییات پروژه های جور واجور هوآوی آشنا شن.

در این تصویر می تونین کل فعالیتایی که در هوآوی شکل میگیره رو ببینین. بخش سبز رنگ یا همون زیرساختای ارتباطی ۷۰ درصد از درآمد شرکت رو تشکیل میدن.

هوآوی در نظر داره که در سال ۲۰۲۰ تکنولوژی ۵G رو به بازار عرضه کنه. به باور چینیا بیشتر از ۱ میلیارد دستگاه می تونن از این تکنولوژی جهت اتصال به اینترنت استفاده کنن. هوآوی میگه که این بخش بازاری ۲ تریلیون دلاری رو در خود جای داده.

طرح مفهومی هوآوی واسه آنتنا شبکه ۵G

IMG_9463

هرچند هوآوی هنوز موفق به عرضه ۵G به بازار نشده، اما تامین آنتنای شبکه های ۳G و ۴G الان یکی از فعالیتای اصلی این شرکت هستش.

این تصویر واسه نسل جدید آنتن ۳G و ۴G هوآویه. در مقایسه با آنتنایی که در تصویر قبلی دیدید، نسل جدید فضای کمتری رو به خود اختصاص میده.

هوآوی حتی آنتنای بسیار کوچیکی رو هم واسه فضاهای داخلی تولید کرده.

تا زمان آماده شدن ۵G، هوآوی تکنولوژی ۴٫۵G رو گسترش داده. این شبکه رو میشه پلی بین ۴G و ۵G دونست. سرعت بیشتر و زمان کمتر واسه پاسخگویی از جمله ویژگیای این تکنولوژی هستش.

ساخت سرور یکی دیگه از بخش هاییه که هوآوی در اون به فعالیت می پردازه.

سرورهای هوآوی الان به وسیله شرکتای بسیاری استفاده میشن. بایدو و علی بابا از جمله بزرگترین مجموعه های اینترنتی در چین هستن که اطلاعات خود رو روی سرورهای هوآوی ذخیره می کنن.

هوآوی عقیده داره که با تامین پهنای باند لازم خونها، میشه ابداعات بسیاری رو ساخت. مثلا در این عکس، دوچرخه ای رو مشاهده می کنین که اطلاعات اون به ویدیویی که در حال پخشه منتقل می شه. این ویدیو فضایی مجازی از خیابون رو نشون میده و شرایط رو طوری میسازه که کاربر احساس می کنه در اون حضور داره. حرکت در این خیابون به وسیله دکمهایی که روی دوچرخه قرار داره شکل میگیره و سرعت حرکت بستگی به رکاب زدن شما داره. در واقع اینجوری ورزش کردن در خونه با لذت بیشتری همراه می شه.

تامین کابلای انتقال اینترنت در زیر دریا هم یکی دیگه از فعالیتای هوآویه. الان ۱۴ کشور و ۴۰۰ میلیون نفر در سطح جهان، با کابلای زیر دریایی این شرکت چینی به همدیگه وصل می شن.

قطعه ای که در تصویر می بینین وظیفه اتصال کابلا به همدیگه رو رو دوش داره. این قطعه در تقویت سیگنالا نقش مهمی رو رو دوش داره.

و در آخر بخش موبایل که قسمت کوچیکی از تجارت هوآوی رو تشکیل میده. جالبه بدونین که هوآوی در این بخش بیشتر از ۳ هزار پتنت ثبت شده بین المللی داره و از این نظر رتبه اول رو به خود اختصاص داده.

و در آخر از شما دعوت می کنیم به فضای زیبایی که هوآوی در شرکت خود واسه پذیرایی از میهمانان و استراحت کارمندان اختصاص داده، توجه کنین.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *