چگونه یک اسپیکر قابل حمل عالی بخریم؟

چگونه یک اسپیکر قابل حمل عالی بخریم؟

اسپیکرهای وایرلس به سرعت به معروفیت رسیده ­ان، و تقریبا هر فروشندۀ مصرف عمدۀ لوازم الکترونیک یه مدل بی سیم از هر یک جور داره. اسپیکرها از نظر اندازه، شکل، و حتی نوع رابطه وایرلسی که استفاده می­ کنن فرق­های زیادی دارن، اما این فهرست شاید دست کم یه اسپیکر داره که واسه شما مناسبه. با این حال، قبل از هر چیز دیگری، شما باید مشخص کنین که چیجوری می ­خواهید بی ­سیم کار کنین.

ایرپلی،دی ال ان ای، بلوتوث، یا هیچ کدوم از موارد فوق؟

ایرپلی نماد اپل و دی ال ان ای نماد اندروید که به کاربران هر دو اجازه می­ دهد که لیست موزیک خود رو به جریان درآورند. هم اینکه می­ تونه به طور همزمان موسیقی رو در چندین اسپیکر به جریان اندازد. این یه سیستم صوتی وایرلس غنیه. اسپیکرهای ایرپلی و دی ال ان ای از اسپیکرهای بلوتوثی گران­تر هم هستن، و بیشتر اونا به طور زیادی حجیم­ تر و انرژی­ بر هستن، یعنی بعیده یه مدل باتری خور پیدا کنین که بتونین وردارین و با خودتون هنگام گوش کردن از این اتاق به اون اتاق ببرین.

هم اینکه بعد از اینکه فرمون­ های خود رو در تبلت یا تلفن هوشمند خود وارد کردین چند ثانیه تاخیر داره، به خصوص اگه در اون دور و بر تداخل وجود داشته باشه.

بلوتوث سیستم جریان وایرلس قدیمی­ تریه که به اندازۀ ایرپلی ویژگی نداره، اما دستگاه­های بیشتری رو پشتیبانی می­ کنه. بلوتوث با جفت ­سازی کار می­ کنه، پس یه دستگاه تو یه زمان می ­تونه فقط به یه مجموعه اسپیکر جریان پیدا کنه. اسپیکرهای بلوتوث نسبت به اسپیکرهای ایرپلی ارزون­تر هستن، و خیلی از اونا می ­تونن با باطری­ های قابل شارژ کار کنن، و از این رو حمل اونا در خونه یا تنظیم شون در بیرون خونه آسانتره.

به عنوان یه جانشین واسه بلوتوث یا ایرپلی وابسته به iOS، خیلی از شرکت­ها مثلLibratone  و Harman/Kardon سیستم­ های صوتی چند-اتاقۀ وایرلس براساس وای­فای خود رو ارائه می ­کنن که با درجه ­های مختلفی از موفقیت عمل می­ کنن. سیستم خودِ Libratone قطعی و موثره، و اسپیکرهای این شرکت هم خیلی کم­ ارزش به نظر نمی ­رسند.

چه نوع اسپیکری؟

علاوه بر نوع رابطه وایرلس، باید دربارۀ نوع اسپیکری که می­ خواهید فکر کنین. اسپیکرهای کوچکترِ باطری ­خور (معمولا بلوتوث) به درد بخور هستن چون می ­تونید اونا رو هرجایی ببرین، اما صدای اونا خیلی بلند نمی ­شن. اسپیکرهای بزرگتر عموما صدای کاملتر و باس غنی ­تری تولید می ­کنن اما گران­تر هستن و معمولا قابل حمل نیستن.

اسپیکرهایی که واسه منظورهای خاص هستن هم در چند سال­ گذشته پشتیبانی وایرلس رو به دست آورده ­ان، و خیلی از اسپیکرهای ساوندبار و استریوی PC دارای ویژگی بلوتوث یا یه سیستم وای­فای هستن. با در نظر گرفتن سیل اسپیکرهای بلوتوثی که در سال­های گذشته دیده­ ایم، امروزه اسپیکرهای وایرلس خیلی بیشتری نسبت به اسپیکرهای سیمی موجود هستن.

قدرت در برابر توانایی حمل:

بیشتر اسپیکرهای بلوتوث رو می ­توان به هر جایی برد و استفاده کرد. بعضی اسپیکرها، از جمله بیشتر اسپیکرهای متکی به وای­فای، خیلی بزرگتر هستن و باید همیشه به برق باشن. این ممکنه به نظر مشکل برسه، اما امتیازات خودشو داره. اندازه و قدرت دائمی به این معناست که این اسپیکرها می ­تونن از یه اسپیکر بلوتوث ظریف که می ­توان اونو در کیف گذاشت خیلی بلندتر شن.

اونا گزینه ­های مناسبی هستن واسه اینکه فقط در اتاق نشیمن خود قرارشان بدین و هر وقت می ­خواهید در خونه موسیقی گوش کنین از اونا استفاده کنین.

از سمت دیگه طیف انعطاف­ پذیری اسپیکر، اسپیکرهای قابل حمل وجود دارن. خیلی از اسپیکرهای بلوتوث باطری ­های درون-ساز دارن و می ­توان از اونا خیلی راحت در هر جایی استفاده کرد، نه فقط در اتاق نشیمن آویزانشان کرد. اینا کلا قوی تر از اسپیکرهای بزرگترِ ساکن هستن و معمولا کمی ارزون­تر هم هستن.

تنوع اسپیکر قابل حمل در سایت خرید از ما همراه با کد تخفیف Digiato واسه علاقمندان موسیقی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *