نمایش آگهی های بزرگ برای بازدیدکنندگان موبایل، ممکن است منجر به کاهش رنک شما بشود

نمایش آگهی های بزرگ برای بازدیدکنندگان موبایل، ممکن است منجر به کاهش رنک شما بشود

همین حالا صفحات پیجتان رو در نسخه موبایل بررسی کنین و مطمئن شید که تبلیغات نصب برنامه اونا به چه صورته. ممکنه خیلی از محتواهایتان رو مسدود کنن و رنک پایین به شما بدن!

موبایل

گوگل اعلام کرد که تبلیغات نصب برنامه ای که اندازه کلی ای از محتواهایتان رو می پوشونن، به عنوان موافق با موبایل(Mobile-friendly) شناخته نمی شن و هم اینکه به صفحات وب شما رنک Mobile-friendly نمی ده.
گوگل این نکته رو در یکم ماه نوامبر ۲۰۱۵ اعلام کرد اما وسایل آزمایش سازگاری با موبایل امروز اونا رو به عنوان مخالف با موبایل نشون داد. گوگل این جوری نوشت:
پس از یکم نوامبر، صفحات سایتایی که یه تبلیغ نصب اپلیکشین رو نشون میدن و این تبلیغات بیشتر محتوا رو از صفحه یافته های جستجوی گوگل مخفی می کنه، دیگه به عنوان یه سایت mobile-friendly شناخته نمی شه.
در تصویر زیر، یه صفحه از این نوع می بینین که بازم گوگل اونو موافق با موبایل می شناسونه:

آگهیای بزرگ و کاهش رنک

پس نتیجه می گیریم که بنرهایی که اپل پشتیبانی می کنه و هم اینکه بنرهای نصب برنامه هایی که به وسیله گوگل کروم پشتیبانی می شن، همه به وسیله گوگل، موافق با موبایل (mobile-friendly) شناخته می شن. فقط اون تبلیغات اندازه بالا و بزرگی که قسمت بیشتر محتوای سایت رو می پوشونه جز این دسته حساب نمی شن.
گوگل هم اینکه اعلام کرد که تنها تبلیغات برنامه ای که محتوا رو بلاک و مسدود می کنن، باعث پایین اومدن رنک می شه. تبلیغات دیگری که واسه نصب برنامه نیستن مشکلی ندارن و تاثیری روی رنک نخوان گذاشت.

مشکلی

منبع : Searchengineland

تاریخ خبر : ۲۴-۶-۹۴