نظافت کارخانه با تجهیزات نظافتی مکانیزه

نظافت کارخانه با تجهیزات نظافتی مکانیزه

نظافت کارخانه با تجهیزات نظافتی مکانیزه

بخش مهمی از امور در هر کارخانه، بخش نظافت سطوح مختلف است. نظافت کارخانه بایستی بصورت منظم، روزانه و با استفاده از ابزار و تجهیزات کارآمد انجام گیرد. سطوح کف، تجهیزات و قطعات، سطح لوله ها و اتصالات، ماشین آلات و سایر بخش های کارخانجات به نظافت و شستشو نیازمند هستند. نظافت منظم کارخانه موجب افزایش سطح بهداشت محیط شده که این موضوع بر روی سلامت کارکنان تاثیر گذار است. سطوح کف تمیز و عاری از آلودگی همچنین از ایجاد اختلال در تردد ماشین آلات جلوگیری می نماید. تجهیزات نظافتی مکانیزه مانند کفشوی صنعتی ، کارواش صنعتی و مکنده بهترین و پر کاربرد ترین تجهیزات برای نظافت کارخانه هستند.

کفشوی صنعتی بخش شستشوی سطوح کف کارخانه را به بهترین نحو انجام می دهد. این دستگاه بدون دخالت مستقیم کاربر با سیستم برس زنی مکانیزه سطوح را تمیز می نماید. برس و تی ابزار های اصلی کفشوی صنعتی برای تمیز کردن سطح و خشک کردن آن هستند. اسکرابر یا کفشوی صنعتی همزمان با برس زنی سطح، به کمک تی و موتور مکش آب آلوده را از روی سطوح جمع آوری می کند. در نتیجه در پایان فرآیند شستشو با دستگاه کفشوی هیچ گونه رد آبی بر روی سطح باقی نمی ماند.

شستشوی سطوح کف، دیوار ها، تجهیزات و ماشین آلات با استفاده از کارواش صنعتی قابل انجام است. در کارخانجات سطح مخازن، ماشین آلات جابجایی وسایل، مواد اولیه و بسته بندی شده، لوله ها و سایر بخش های غیر حساس با پاشش آب پر فشار توسط دستگاه کارواش صنعتی از بین می روند. نازل، لنس، پمپ و شلنگ فشار قوی بخش های اصلی این دستگاه نظافتی هستند. کارواش صنعتی در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود. از نظر منبع تغذیه این دستگاه با جریان مستقیم برق یا سوخت فسیلی کار می کند. از نظر دمای آب خروجی نیز، کارواش صنعتی در دو مدل آب گرم و آب سرد تولید می شوند.

جاروبرقی صنعتی یکی از پر کاربردترین تجهیزات نظافتی مکانیزه برای استفاده در کارخانجات است. جاروبرقی صنعتی نوع پیشرفته تر، سخت کار تر و قدرتمند تر از جاروبرقی خانگی می باشد. جاروبرقی صنعتی یا مکنده صنعتی دارای سیستم فیلتراسیون قدرتمند، موتور پر توان و در برخی موارد دائم کار و همچنین بدنه محکم است. این دستگاه در کارخانجات برای نظافت سطوح و جمع آوری آلودگی های جامد و مایع کاربرد دارد. مکش مواد روغنی، پلیسه، مواد پودری و انواع آلودگی های صنعتی با استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی امکان پذیر است. بعضی از مکنده های صنعتی برای انتقال مواد در کارخانه نیز کاربرد دارند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *