مقاله درمورد دانلود برنامه معتادان گمنام، اعتیاد به مواد مخدر

دانلود پایان نامه

1- شروع دوری: در بین شروع دوری درمانهای فشرده و متمرکز ایجاد روشهای جدید در رفتار و تفکر رو آسون کردن نشون میده.

در طول مراحل ابتدایی درمان سنجشای چند بعدی اجرا شده و انتخابهای بعدی درمانی چند بعدی مشابه و دوطرفه ارائه می شن پیشنهاد های درمانی منطبق با مرحله انگیزه مریض می شن بهتره درمان فشرده و متمرکز در مرحله اول ( به مقدار کم) ارائه شن دارو درمانی و روان درمانی هر دو با هم اعمال شه.

2- پیشگیری از برگشت: شامل آموزش معمولی پیشگیری از برگشته و ایجاد تحکیم در اهداف درمانیه.

3- کنترل برگشت: کنترل برگشت به مراحل بررسی عوامل رو ساز و نتیجه های برگشت و برابری درمان برابر با اون اشاره داره.وقتی که برگشت سریعی اتفاق افتاد، باید با شدت بیشتری ادامه یابد.

22-2- برنامه معتادان گمنام :

معتادان گمنام یه انجمن غیر انتفایی از مردان و زنان همدردیه که اعتیاد به مواد مخدر مشکل اصلی زندگی شون بوده

(( .. ما معتادانی هستیم که در حال بهبودیم و حالا به طور منظم گرد هم میایم تا به کمک یکدیگر پاکی خود رو حفظ کنیم این برنامه یه برنامه دوری کامل از هر گونه مصرف مواد مخدره)).

تنها لازمه عضویت در این انجمن تمایل به قطع مصرف مواد مخدره هیچ شرط و شروطی0 واسه عضویت وجود نداره به هیچ سازمانی وابسته نیس حق عضویتی نداشته و به هیچ سازمانی ( سیاسی، مذهبی یا انتظامی ) رابطه نداره و هرکی که مایل باشه بدون محدودیتی از دید سن، مذهب ، نژاد و جنسیت می تونه به این انجمن ملحق شه.(فروهر.1388)

مطلب مرتبط :   قانون داوری تجاری بین المللی و اتاق بازرگانی بین المللی

آدمایی که عضو می شن تا روزی که زندگی سالم و دور از اعتیاد رو داشته باشن می تونن در گروه باقی بمونن و از راه شرکت در جلسات گروه و پیروی از برنامه بازیافت ، علاوه بر ساپورت از همدیگه ، کمک به بقیه خود یاد می گیرن و از راه این مبادله همه درباره پستی بلندیای روند بهبود چیزای مختلفی یاد می گیرن از اونجا که اعتیاد فرایندی روانشناختی و بسیار پیچیدهه طوری که آدما به تنهایی قادر به خلاص شدن از آن نیستن.NA با برنامه 12 مرحله ای علاوه بر درک این افراد ساپورت بی دریغی رو هم به اونا ارائه میده و با تقویت اصل مشارکت  و همکاری به کنار اومدن با مشکلات انسانی کمک می رسونن.

برنامه های NA واسه خیلی از آدما به درد بخور بوده و در مورد خود داری از مصرف و بازیافت زندگی به دور از اعتیاد کمک کرده.

– از دید ذهنی ، انجام رفتار عاقلانه ( حفظ نگاه واقع گرایانه)