قیمت برق از ساعت ۱۹ تا ۲۳ گران‌تر است!

قیمت برق از ساعت ۱۹ تا ۲۳ گران‌تر است!

ساعت بالاترین درجه مصرف در تابستون و زمستون فرق داره و باید توجه داشت که همیشه ساعت پرباری برابر نیس پس واسه کنترل هزینه و کاهش مصرف برق باید اطلاع کامل از این موضوع داشت.

به گزارش عصرایران در ساعت پرباری هزینه برق به ازای هر کیلو وات ساعت ۳۰ تومن افزایش و موقع کم باری هزینه برق به ازای هر کیلو وات ساعت ۱۵ تومن کاهش می یابد.

معاون خدمات مشترکین و فروش شرکت پخش نیروی برق تهران بزرگ درباره ساعت پیک مصرف و هزینه پرباری و کم باری گفت: دلیلی که موجب می شه ما لوازم رو افزایش بدیم پیک باره. لوازم شبکه هر چقدر بیشتر شه، هزینه تموم شده برق هم به دنبال اون افزایش می یابد چون که سرمایه گذاری بیشتر می شه.

عبدالامیر یاقوتی با تاکید بر این که عموما پیک بار وارد شرایطی می شه که پیک بار سراسری کشور مورد تحلیل قرار می گیرد اعلام کرد: طبیعتا هنگام غروب پس از اذان مغرب، ساعت پیک عادی کشوره، اما در تابستون ساعت پیک تغییر می کنه و دلیل اون هم اینه که نوع لوازم برق مصرفی تغییر می کنه و وسایل سرمایشی در روز بیشتر مصرف می شه.

ایشون با بیان این که بعضی وقتا پیک دوم هم تعریف می کنیم گفت: تعریف پیک دوم اتفاق می افتد واقداماتی واسه مدیریت مصرف انجام می شه که یکی از اقدامات هم تغییر اندازه برق در ساعت جور واجور پیک جور واجور باره.

معاون خدمات مشترکین و فروش شرکت پخش نیروی برق تهران بزرگ با اشاره به ساعت پیک مصرف در تموم فصول سال به جز تابستون گفت: پیک بار در همه فصول غیر از تابستون از ساعت ۷ تا ۱۱ شب روی کنتورها تعریف شده. در این چهار ساعت هر چقدر که برق مصرف شه به ازای هر کیلو وات ساعت ۳۰ تومن به قیمت برق اضافه می شه.

یاقوتی اضافه کرد: از ساعت ۱۱ شب تا هفت صبح به مدت هشت ساعت (دو برابر زمان پیک بار) زمان کم باری تعریف شده و به ازای هر کیلووات ساعت ۱۵ تومن از قیمت برق کاسته می شه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *