قیمت انواع خودرو ۲۱ اسفند

car1جدول قیمت رسمی و جدید اجناس سایپا، پارس خودرو و زامیاد که پس از دستور معاون اول رئیس جمهوری ۵۰۰ هزار تومن تا ۴ میلیون تومن کم شد، منتشر شد.

به گزارش مهر، هم جهت با اجرای دستور رئیس جمهور مبنی بر کاهش قیمت خودرو، ظهر یکشنبه محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری که واسه رونمایی از سه محصول خودروسازان اومده بود، اونا رو مکلف کرد که به عنوان عیدانه، ۵۰۰ هزار تا ۴ میلیون تومن، قیمت خودروهای خود رو کم کنن. این در شرایطیه که بعدظهر یکشنبه هم شورای رقابت در کنار سازمان پشتیبانی مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، چارچوب قیمت گذاری خودرو در کشور رو مصوب کرد و در آخر، قرار بر این شد که قیمت های جدید و کم شده خودرو، در سامانه اطلاعات قیمتی کالا و خدمات ایران یا همون ۱۲۴ به ثبت برسه.

بر همین پایه، قیمت رسمی پراید SX 131 که قیمت ۱۶ میلیون و ۷۵۰ هزار تومانی داشت به ۱۶ میلیون و ۵۰ هزار تومن رسید، تندر ۹۰ ای ۲ هم که قبل از این، ۳۶ میلیون تومن قیمتگذاری شده بود، به ۳۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومن کاهش قیمت داد.

هم اینکه قیمت رسمی تیبا SX که قیمت ۱۹ میلیون و ۷۹۰ هزار تومانی داشت به ۱۹ میلیون و ۲۹۰ هزار تومن، پراید ۱۱۱ SX با قیمت قبلی ۱۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومن به ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومن تومن کاهش قیمت داد و در آخر، پراید ۱۴۱ SX هم که در گذشته ۱۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومن قیمتگذاری شده بود، به ۱۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومن کاهش قیمت داد.

البته خودروسازان در کنار کاهش رسمی ( کارخانه) قیمت خودرو، موظف شده ان با افزایش عرضه خودرو، موجبات کاهش قیمت شکل های جور واجور خودرو در بازار رو هم جفت و جور کنن.

به هر حال، به نظر می رسد اعلام این قیمتها و کاهش ۵۰۰ هزار تومن تا ۴ میلیون تومانی قیمت خودرو، پایانی بر پرونده کاهش قیمت خودرو در بازار باشه و از این پس مردم می تونن وارد بازار شده و با اطمینان بیشتری نسبت به ثبات قیمت ها خرید کنن، چراکه به نظر می رسد کاهش قیمت دوباره ای از طرف خودروسازان و دولت در کار نباشه.

قیمت جدید شکل های جور واجور خودروی تولیدی سایپا

نوع خودروقیمت قبلی (تومن)قیمت جدید (تومن)
پراید ۱۳۱ SL۱۵۷۰۰۰۰۰۱۵۲۰۰۰۰۰
پراید ۱۳۱ LE۱۶۵۰۰۰۰۰
پراید ۱۳۱ SX۱۶۷۵۰۰۰۰۱۶۵۰۰۰۰۰
پراید ۱۳۱ EX۱۷۳۵۰۰۰۰
پراید ۱۳۲ SL۱۶۱۰۰۰۰۰۱۵۴۰۰۰۰۰
پراید ۱۳۲ LE۱۶۷۰۰۰۰۰
پراید ۱۳۲ SX۱۶۹۵۰۰۰۰۱۶۲۵۰۰۰۰
پراید ۱۳۲ EX۱۷۷۵۰۰۰۰
پراید ۱۱۱ SX۱۷۲۰۰۰۰۰۱۶۷۰۰۰۰۰
پراید ۱۱۱ EX۱۷۸۰۰۰۰۰
پراید ۱۴۱ SX۱۶۱۵۰۰۰۰۱۵۱۵۰۰۰۰
تیبا SX۱۹۷۹۰۰۰۰۱۹۲۹۰۰۰۰

قیمت جدید شکل های جور واجور خودروی تولیدی پارس خودرو و زامیاد

نوع خودروقیمت قبلی (تومن)قیمت جدید (تومن)درصد کاهش
تندر ای ۲۳۶۰۰۰۰۰۰۳۵۰۵۰۰۰۰۲.۶
پارس تندر۳۸۰۰۰۰۰۰۳۷۰۵۰۰۰۰۲.۵
مگان ۱۶۰۰-۱۶۱۹۰۰۰۰۰۶۰۹۰۰۰۰۰۱.۶
مگان ۱۶۰۰-۲۶۳۹۰۰۰۰۰۶۲۹۰۰۰۰۰۱.۶
مگان ۲۰۰۰۷۴۹۰۰۰۰۰۷۴۴۰۰۰۰۰۰.۷
تیانا اچ ای۱۳۴۸۰۰۰۰۰۱۳۴۳۰۰۰۰۰۰.۴
تیانا مید۱۲۷۸۰۰۰۰۰۱۲۳۸۰۰۰۰۰۳.۱
ماکسیما۱۰۵۰۰۰۰۰۰۱۰۳۰۰۰۰۰۰۱.۹
مورانو۱۸۵۰۰۰۰۰۰۱۸۱۰۰۰۰۰۰۲.۲
نیسان تک سوز۲۱۹۰۰۰۰۰۲۱۶۰۰۰۰۰۱.۴
نیسان دوگانه سوز۲۳۹۰۰۰۰۰۲۳۴۰۰۰۰۰۲.۱
نیسان دیزل۲۵۹۰۰۰۰۰۲۵۹۰۰۰۰۰صفر
نیسان شوکا۲۶۹۰۰۰۰۰۲۶۰۰۰۰۰۰۳.۳