قیمت اجاره ویلا در شمال برای عید؟+جدول

قیمت اجاره ویلا در شمال برای عید؟+جدول

vilaبه گزارش دنیای اقتصاد نوشت: بازار اجاره کوتاه مدت ویلا در شمال روی بازار اجاره تهران رو سفید کرده.

شرایط بازار ویلاهای شمال حاکیه: در شهرهایی که بیشترین مسافرتای نوروزی به اونجا صورت میگیره، اندازه اجاره ویلا واسه نوروز ۹۲ بین ۳۵ تا ۱۰۰ درصد نسبت به نوروز ۹۱ زیاد شده، طوری که در یکی از توریستی ترین شهرهای شمالی – نمک آبرود – اجاره هر شب ویلا یه میلیون تومن اعلام شده.

دلالان ویلا میگن: از یه ماه پیش رزرو ویلا از راه تهرانیا و بعضی شرکتای دولتی واسه کارمندان شون انجام شده.

این دلالان هم اینکه تعطیلات نوروز پیش رو رو روزای پررونقی واسه فروش ویلا آزمایش و پیش بینی می کنن: بخشی از نقدینگی آزاد شده از فروش سکه و دلار در هفته های گذشته، واسه خرید ویلا در عید ۹۲، صرف می شه.

به گزارش «دنیای اقتصاد» حجم خرید و فروش زمینای کشاورزی در بیشتر شهرهای توریستی شمال با هدف تبدیل این نوع زمینا به بافت مسکونی طی چند سال گذشته ، نشون دهنده این موضوعه که نسبت به قبلی به تعداد خواهندگان خرید ویلا اضافه شده، البته متقاضیانی که قدرت مالی کافی واسه خرید یه ویلای استاندارد رو ندارن.

با اینکه ساخت و ساز املاک مسکونی در زمینای کشاورزی خلاف قانونه، اما به هرحال معامله ایه که هر روز صورت میگیره.

با در نظر گرفتن دلایل موجود هر ساله در بازار معاملات و قرارداده های مسکن در شهرهای توریستی و گردشگری شمال، تقریبا یه ماه باقیمونده به شروع تعطیلات نوروز بازار مسکن در این شهرها به خصوص از دید اجاره ویلا پر رونق می شه.

خیلی از مشاوران املاک فعال در استان مازندران اعلام می کنن که بیشتر مشتریانشان واسه ایام عید از یه ماه قبل ویلای مورد نظرشون رو رزرو می کنن.

از طرف دیگه بعضیا از بنگاهداران هم فکر میکنن که بازار خرید و فروش ویلا در اسفند و فروردین ماه به صفر می رسه؛ چراکه خریداران می دونن در این دو ماه بالاترین درجه گرانفروشی فروشنده ها هستش؛ اما از طرف دیگه بعضی از فعالان بازار مسکن هم براین باورند که بعضیا از خواهندگان خرید ویلا تعطیلات نوروز رو فرصتی مناسب واسه جست وجوی ویلای مورد توجه به خاطر خرید آزمایش می کنن.

هم اینکه اعلام اندازه های سلیقه ای اجاره بها تنها مختص بازار مسکن شهرهای بزرگ از جمله تهران نیس بلکه دلالان ویلا در شهرهای توریستی تاکید می کنن: اندازه های اجاره حتی واسه اجاره یه روز ویلا سلیقه ای و بدون حساب و کتابه.

نگاه موجران به ظاهر خواهندگان

چند مدتیه که بازار مسکن سیسنگان از رونق بسیار خوبی برخورداره طوری که در زمینای کشاورزی، شهرکای مسکونی ساخت و ساز می شه. الان ویلاسازی در این شهر بسیار پر طرفداره.

بنگاهداری در شهر سیسنگان عقیده داره که در ایام نوروز وضعیت اجاره ویلا نسبت به خرید و فروش اون، رونق داره.

ترک نسل در این رابطه خاطر نشون کرد: بعضیا از صاحبان ارزش ویلا یا واحد اجاره ای خود رو براساس ظاهر درخواست کننده محاسبه می کنن با این حساب اندازه های اجاره طبق حساب و کتاب تعیین نمی شه. ایشون تاکید کرد: نگفته نمونه که قسمت اعظمی از کار و کاسبی ساکنان شهرهای توریستی مثل سیسنگان از راه اجاره ویلاهایشان تامین می شه.

بیشتر ویلاها حالا در رزرو هستن

بعضی از مشاوران املاک در شهرهای پر مخاطب شمال کشور خبر از رزرو ویلا یا سوئیتا از یه ماه قبل رو میدن.

در همین رابطه دلالی در شهر رامسر گفت: بیشتر ویلاها از یه ماه پیش به حالت رزرو در اومده ان، چراکه این دسته از خواهندگان نزدیک به ۵۰ درصد مبلغ اجاره رو پیش پرداخت کردن و حتی بعضی از بخشا واسه کارمندانشان تعدادی ویلا رو اجاره می کنن.

حسنی فر گفت: بخاطر این در ایام عید عرضه ویلا کم می شه نه اینکه احتکار شه. ایشون نسبت به وضعیت خرید و فروش ویلا در تعطیلات عید خوش بینه چراکه عقیده داره نوسانات بازار ارز و طلا طی چند ماه گذشته به تعداد خریداران ویلا اضافه کرده.

فروش ویلای ۱۷۰ میلیونی تا ۴میلیاردی در نمک آبرود

نمک آبرود یکی از جاذبه های توریستیه که منحنی نوسان قیمت ویلا و واحدهای مسکونی در این شهر به روشنی دیده میشه. باقرپور، بنگاهداری در نمک آبرود به «دنیای اقتصاد» گفت: ویلایی که اوایل سال گذشته ۲۵۰ میلیون تومن قیمت گذاری شده بود حال به ۵۰۰ میلیون تومن رسیده. ارزش زمین، گرانی مصالح و دستمزد کارگر موثر بر قیمت فروشه، اما در آخر سلیقه مالکه که قیمت فروش رو تعیین می کنه.

ایشون به موضوع گرانی فروش ویلا تاکید کرد و اضافه کرد: به نظر می رسه به محض ورود مسافران به بازار، ویلاهای اجاره ای و فروش زمین رونق میگیره.

ایام عید ، بالاترین درجه گرانی ویلا در شهرهای توریستی

مشاوران املاکی که خرید و فروش ویلا رو رو دوش دارن ، خودشون به این موضوع به طور کامل واقف هستن که در تعطیلات عید به دلیل درخواست زیاد در بازار، قیمت فروش ویلاها به صورت کاذب زیاد می شه. بخاطر این اندازه معاملات فروش در این چند هفته به کمترین حد ممکن نزول می کنه، اما در ازای این موضوع استقبال خوبی از بازار اجاره ویلا یا واحد مسکونی صورت میگیره.

مشاور املاکی در شهر کلاردشت اعلام کرد: آدمایی که ویلاهای خود رو اجاره میدن از این روش خرج و مخارج زندگی خود رو تامین می کنن و به اندازه احتیاجشان اندازه اجاره تعیین می کنن و هیچ ارگانی هم نظارت بر اندازه های پیشنهادی اجاره نداره.

کلی موجران، زوجای جوون هستن

زوجای جوون در شهرهای شمال کشور که مورد توجه مسافران نوروزی قرار میگیره، بخشی از مشکلات مالی خود رو از راه اجاره واحدشان به خواهندگان جبران می کنن.

مشاور املاکی در رویان شهر تاکید کرد: از یه ماه گذشته بازار خرید و فروش ویلا با رشد درخواست کننده رو به رو شده.

رونق همیشگی بازار شب عید در شهرهای توریستی

یه مشاور املاکی در نوشهر گفت: کلا کاسبی در بازار مسکن در ایام عید باب میل همه ساکنان شهرهای شمالی توریستیه از سوپرمارکتا گرفته تا ساکنان شهر.

ایشون گفت: زیاد شدن قیمت حاملای انرژی و مایحتاج زندگی باعث شده تا اندازه های اجاره و فروش ویلاها زیاد شه.

فرخی گفت: مثلا ویلایی که ۱۷۰ میلیون تومن ارزش داشت الان با قیمت ۲۷۰ میلیون تومن به خریدار تحویل داده می شه.

دنیای اقتصاد مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *