قوی ترین آنتی بیوتیک های طبیعی و خانگی

قوی ترین آنتی بیوتیک های طبیعی و خانگی

بهترین آنتی بیوتیکای طبیعی

آنتی بیوتیکا در دل طبیعت هم وجود دارن که می تونین اونا رو خیلی راحت وارد رژیم غذایی خود کنین.

علاوه بر این انتی بیوتیکهای طبیعی نسبت به انتی بیوتیکایی که معمولا استفاده می شن، کم تهاجم ترن. انتی بیوتیکای معمولی در اثر مصرف زیادتر از اندازه امکان اسیب به بدن، ضعیف کردن سیستم ایمنی و نابود کردن مثبت اندیشی رو دارن و اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین به درد بخور بودن همه این روشای طبیعی واسه بدن بطور علمی اثبات شدن.

دراینجا به بررسی ۱۵ تا از قویترین آنتی بیوتیکای طبیعی شناخته شده واسه آدم میپردازیم:

 1. عسل

عسل انتخاب بسیار خوبیه و از زمانای گذشته واسه فایده های درمانی اش استفاده می شده. اندازه بالای هیدروژن پراکسید اون خاصیت انتی باکتریالی به اون داده که توانایی مقابله با باکتریا، عفونتا و بیماریا رو براش جفت و جور کرده. این ماده توانایی نابود کردن ۶۰ نوع باکتری رو داره.

امروزه، حتی کارشناسان پزشکی از عسل استفاده می کنن. این ماده حتی می تونه به درمان جراحات و بازسازی سریعترشان هم کمک کنه. پس واسه جراحتای طولانی ،پیوند پوست،  زخما،سوختگیا و زخم بستر میتونه بسیار عالی باشه.

عسل حتی میتونه به درمان زخمایی که دارای عفونتای مقاوم به انتی بیوتیکا هستن (که معمولا سخت درمان می شن) هم کمک کنه. هم اینکه ویژگی مرطوب بودن و توانایی عسل واسه ایجاد یه لایه محافظ برروی زخم هم میتونه به بازسازی زخما کمک کنه.

 1. ترب وحشی

ترب وحشی یه خوارکی پر از ترکیبات با داری خواص پزشکی فعاله. این گیاه بطور خاص واسه نابود کردن لخته خونی و کمک به حرکت موکوس خوبه.

ترب وحشی میتونه درمقابل موارد زیادی به ما کمک کنه:

 • باکتریها
 • سرطان
 • سرماخوردگی
 • سرفه
 • آنفولانزا
 • التهاب
 • سنگ کلیه
 • احتقان ریوی
 • خلط
 • گرفتگی عضلانی
 • عفونت مجاری ادراری
 • ویروس

ترب کوهی بدلیل کارکرد خوبش،ادویه ایه که تقریبا واسه درمان همه وضعیتای سلامتی عادی به کار میاید. این گیاه با تحریک سیستم ایمنی و تقویت ان با عفونتا مقابله میکنه و هم اینکه از بلوغ زودرس جلوگیری میکنه.

 1. زنجبیل

زنجبیل بدلیل خواص انتی بیوتیک بسیاری که داره در بخشای علمی و پزشکی بسیار مهمن. تحقیقات نشون دادن که چیجوری زنجبیل در مقابل شکلای جور واجور باکتریا مقابله میکنه.

علاوه بر همه اینا، امروزه تخقیقات به دنبال پیدا کردن ارتباطی بین زنجبیل و کم کردن حالت تهوع و دریازدگی هستن. هم اینکه به شاید! ریشه این گیاه عجیب میتونه سطح قند خون رو هم کنترل کنه.

زنجبیل بطور عجیبی، خیلی راحت همه شکلای جور واجور عفونتا رو درمان میکنه. این گیاه میتونه در برابر نوعای جورواجور بیماریا ازجمله بیماریایی که درمقابل درمانای دارویی مقام شدن،مقابله کنه. پس تعحبی نداره که پزشکان گذشته و باستانی به زنجبیل ،ریشه معجزه میگفتن.

 1. ترنجبین

ترنجبین یا پادارگو(Paud.Arco) ماده شیرینیه که از گیاهی به نام خارشتر به دست می اید. این گیاه دارویی طبیعیه که انتی بیوتیکای طبیعی بسیاری داره.

تحقیقات نشون دادن که اینا دربرابرمخمرا و قارچا بهترعمل میکنن. پس واسه مقابله در مقابل این جور عفونتا و کمک به سالم موندن معده و سیستم گوارشی بسیار عالی هستن. این گیاه که هم اینکه به نام درخت شیپور صورتی شناخته میشه مانع رشد قارچا مخصوصا گونه کاندیدا میشه. هم اینکه به کم کردن میل به شیرینی جات هم کمک میکنه. این گیاه نه فقط کمک به درمان عفونتای قارچی میکنه،بلکه به حفظ وزن هم کمک میکنه.

 1. پونه کوهی

پونه کوهی شامل مقدار زیادی انتی اکسیدانه که کمک به قوی موندن سیستم ایمنی میکنه. بعضی به این فکر می کنن که کارکرد پونه کوهی مانند انتی اکسیدانه و سیستم ایمنی رو تقویت میکنه. هم اینکه دارای خواص ضد التهابی بسیاریه که واسه درمان عفونتا بسیار عالیه.

تحقیقات بیشتری واسه اثبات دقیق این فواید نیازه،اما تعدادی از تحقیقات هم هستن که پونه رو به عنوان گیاهی که شدیدا پتانسیل درمانی داره پیشهاد کردن. این گیاه حتی میتونه یکی از پر اثر ترین انتی بیوتیکای طبیعی ممکن باشه. این خواص در روغن پونه از اینم اشکارتر می شن.

 1. سرکه سیب

شربت سرکه سیب یه سری از مواد مغذیه که وسعت ای از امینو اسیدا،نمکای معدنی و ویتامینها رو دربرمییگیرد. ترکیبات این شربت شامل:

 • استیک اسید
 • لیکوپن
 • مالیک اسید
 • نیاسین
 • پانتوتنیک اسید
 • پکتین
 • تیامین
 • ویتامین A B6 C E

همه این محتویات سرکه سیب رو تبدیل به یه انتی بیوتیک قوی طبیعی با اثرات مثبت زیاد میکنن. این شربت میتونه به عنوان ضد باکتری،ضد ویروس و حتی به عنوان ضد قارچ هم استفاده شه. مخصوصا در برابرمخمرا،سودوموناس ایروژونزا و حتی استافیلو کوکا.

البته مصرف خام این خوراکی میتونه سخت باشه اما با مخلوط کردن ان با اب می تونین از مزه ناملایم ان کم کنین.

 1. گلدن سیل

شاید نام گیاه گلدن سیل یا خوک طلایی رو نشنیده باشین. این گیاه داروی قدرتمندیه که معمولا در کپسولا یافت میشه یا در چایی و دیگه نوشیدنیا استفاده می شه.این گیاه که هم اینکه پوکون زرد یا ارنج رووت نامیده می شه،می تونه کمک به هضم غذا،تنفس و درمان بیماریای این ارگانها کنه.

گلدن سیل هم اینکه توانایی درمان عفونت مجاری ادراری و اسهالای به وجود اومده از طریق عفونتا رو داره. علاوه براین تحقیقات گذشته نشون دادن که این گیاه میتونه اثرات مثبی برعفونتای پوستی هم داشته باشه و هم اینکه میتونه از اسیبای بافتی به وجود اومده از طریق باکتریای مقاوم به انتی بیوتیک جلوگیری کنه.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین بربرین موجود در این گیاه اونرو واسه نوزادان ناامن میکنه. پس زنان شیر ده و حامله نباید اونرو مصرف کنن.هم اینکه ممکنه با با داروهای دیگه هم دخالت کنه.

 1. زردچوبه

زردچوبه یه درمان واسه تموم بدنه که قرن هاست فواید طبی ان کشف شده. طبق گفته های دکتر کلی بروگان، این ادویه که بیشتر در اشپزیا وطب سنتی استفاده می شه،واسه درمان التهاب خیلی خوبه.که این رو مدیون فنولای طبیعیشه که به اون رنگ می ده.

تحقیقات نشون دادن که کورکومین که ماده رنگی دیگری در زردچوبه س، میتونه در برابر تعدادی از دلیلای زخمای گوارشی معده مقابله کنن و هم اینکه اسیبای معده به وجود اومده از طریق عفونتا رو هم کم کنه. بعضی هم پیدا کردن که این ماده میتونه الرژی و نشونه های اونرو حتی درانانی که ابریزش و تب دارن هم تخفیف بده.

 1. میخک

در گذشته میخک در پزشکی و بیشتر در دندون پزشکی استفاده میشد. حتی در میان طرفداران روشای متفاوت پزشکی هم میخک بیشتر استفاده نمی شه اما تحقیقات نشون دهنده این هستن که این گیاه می تونه تاثیر خوبی بر بدن داشته باشه.

تحقیقات نشون دادن که میخک می تونه با شکلای جور واجور خیلی از باکتریا شامل ای کلای غیرمعمولی هم مقابله کنه. البته تحقیقات بیشتری واسه نتیجه گیریای روشن در مورد فواید میخک نیازه

 1. گریپ فروت

گریپ فروت مخصوصا عصاره اون به نام شیره دانه گریپ فروت ،یه آنتی بیوتیک طبیعی بسیار قوی و به درد بخور است و در واقع از خیلی از ضدباکتریای عادی بهتر عمل می کنه.

شیره کامل دانه گریپ فروت می تونه خوب با زگیلا مقابله کنه و هم اینکه درحالت رقیق شده می تونه با عوامل اسیب زای درون بدن و دور و بر محیط زندگی خوب مقابله کنه. اما،شما باید از اجناس تبلیغاتی که این شیره رو در خودشون دارن بدلیل مواد شیمیایی مضرشان دوری کنین.

 1. اکیناسه

پزشکان طب سنتی واسه صدا سال از گیاه اکیناسه واسه درمانهایشان استفاده می کردن. با اشکار شدن فواید اون،حتی پزشکان طب نوین هم موافقن که این گیاه می تونه یافته های بزرگی رو واسه استفاده کننده هاش جفت و جور کنه.

یکی از شکلای جور واجور این گیاه به نام اکیناسه پورپورا ،عصاره طبیعی قدرتمندی داره که به اون اجازه کشتن تعداد خیلی از باکتریا رو میده.که اینا شامل شکلای جور واجور خطرناکی مانند استرپتوکوکوس پیوژنزاست که عامل گلودرد استرپتوکوکی ،التهاب فاسیای نکروزشونده و حتی سندرم شوک سمیه.

این داروی گیاهی هم اینکه میتونه قدرت لنفوسیتای t رو زیاد کنه و از پایه سیستم ایمنی رو تحریک و تقویت میکنه که انتی بادیای بیشتری واسه مقابله با ویروسا ،عفونتا و دیگر مشکلات تولید کنه.اینا شمارو دربرابرهمه شکلای جور واجور بیماریا منعطف ومقاوم می کنه.

 1. دارچین

دارچین غنی از سینامالدهید و اوژنوله که ترکیباتی هستن که با شکلای جور واجور عفونتا مقابله می کنن.که این عفونتا شامل باکتری ای کلای و باکتریای مقاوم به انتی بیوتیک هم هستن. این ادویه هم اینکه توانایی کارای زیررا هم داره:

 • پیشگیری از رشد قارچ
 • تحریک سیستم ایمنی
 • درمان اسهال
 • جلوگیری از حالت تهوع
 • کاهش نفخ

 1. سیر

سیر میتونه کارای عجیب بیشماری در بدن بکنه. با توانی که حتی در درمان ای کلای و سالمونلا داره،تعجبی نداره که سیر یکی از قدرتمندترین انتی بیوتیکای طبیعی شناخته شده واسه آدم باشه. اینجا بعضی از فوق العاده عالی بودن سیر رو با هم مرور میکنیم:

 • دارای خواص ضد ویروسی،ضد قارچی،ضدباکتریایی، و انتی اکسیدانی
 • حفاظت بدن در برابر اسیب به DNA
 • تقویت سلامت دستگاه گوارش با جفت و جور کردن پره بیوتیک واسه اون
 • توانایی درمان توبرکلوزیس و حتی امواع مقاوم به آنتی بیوتیک اون
 • توانایی مقابله با انگلا و کرما
 • تقویت گوارش
 • دارای مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنیپ.محتفظت بدن در برابر اشعه خورشید

 1. برگ زیتون

هممون از فواید زیتون آگاهیم. اما ایا میدونستین که برگ زیتون هم خیلی خوبه؟واسه شروع،برگای زیتون خواص انتی بیوتیکی مثبتی داره که توانایی عجیبی در درمان خیلی از شرایط داره.

به گفته دکتر رونالد هافمن (دکتر و موسس مرکز هافمن) عصاره برگ زیتون بدلیل توانایی تب زدایی که داره،می تونه در درمان مالاریا کمک کنه.حتی دربیشتر بیماریای شدید این عصاره میتونه بطور مطمئنی تب رو پایین بیاره

چیجوری این کار رو می کنه؟برگ زیتون شامل اولئورپینه که از رشد باکتریای مضر،ویروسا و قارچا دربدن جلوگیری میکنه.همچینین واسه درمانی خیلی از عفونتا هم بسیار عالیست در حالیکه می تونه کلسترول و قند خون رو هم کم کنه.برگ

زیتون حتی دارای خواض انتی اکسیدانی هم هست.پس واقعا یه گیاه فوق العاده هستش!

 1. نقره کلوئیدی

وقتی کلمه نقره رو می شنوین،معمولا به انتی بیوتیکا فکر نمی کنین.اما مردم بیشتر از هزار سال از ان واسه جلوگیری از فاسد شدن غذاا و مقابله با باکتریا استفاده می کردن.اما خواص شفا دهنده ان فقط چیزی مربوط به گدشته نیس.

از دکتر الفرد اسکارلو موسس شرکت دارویی اولیه متشکریم واسه برا کشفش.این نقره کلوئیدی وقتی درست استفاده شه حتی میتونه خطرناک ترین و کشنده ترین پاتوژنا رو هم بکشه. این ماده میکروبای مضررا سریع میکشه و اثر منفی ای روی آدمایی که اونرو مصرف میکنن نداره.

این باوروجود داره که نقره کلوئیدی واسه بازسازی بسیارعالیست بطوریکه می تونه میکروبای مقاوم به انتی بیوتیکا رو از جمله عوامل همه گیر مانند SARS و MRSAا و حتی انفولانزای پرندگان رو نیزاز بین ببره.

عقاید پایانی در مورد انتی بیوتیکای طبیعی قوی اشنا واسه آدم

انتی بیوتیکای طبیعی بطور عجیبی میتونن در برابر شکلای جور واجور شرایط و بیماریا موثر باشن که مردم بیشتر اینا رو قبول نمی کنن.اما زمان اون رسیده که به اونا با نگاه مثبت تری نگاه کنیم و این رو درک کینم که خیلی از درمانا مستقیما ازخود زمین می ایند.

توجه کنین که همیشه قبل اینکه یه مکمل جدید رو امتحان کنین و یا بخواین که یه مشکل رو با درمان طبیعی حل کنین، باید با یه دکتر صحبت کنین چونکه بعضی درمانا مناسب بدن منحصر به فرد شما نیستن.

خاصیت شنبلیله خشک شده چیه؟

خواص عصاره و ریشه شیرین بیان

اختصاصی دارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *