قوی‌ترین های دنیا +عکس

قوی‌ترین های دنیا +عکس

قدرت در آدما ریشه در تمرین بدنی زیاد یا کار و فعالیت داره و خیلی راحت بدست نمیاد. آدمای قوی معمولا از قدرتشون در راه های جور واجور استفاده می کنن مثلا بعضیا در شغلای خاص مشغول می شن و بعضیا دیگه به فکر رکوردزنی و ثبت رکوردهای جهانی می افتن. البته به غیر از آدما بعضی وقتا طبیعت هم دست به قدرت نمایی می زنه و از راه های جور واجور مانند زلزله اون رو نشون میده.

قوی ترین انگشت دنیا

قوی ترین انگشت دنیا

“فو بینگلی” استاد کنگ فو کاریه که قوی ترین انگشت اشاره دنیا رو در اختیار داره. این استاد از سن ۷ سالگی ورزشای رزمی رو شروع کرده و پس از ۳۵ سال، این روزا یکی از بهترین استادان دنیا و البته رکورددار گینسه. این فرد می تونه ساعتا روی یه انگشت خود به صورت سروته بایستد. اون با زدن ۱۲ شنا روی یه انگشت اسمش رو وارد کتاب رکوردهای گینس کرد.

قوی ترین پلک دنیا

 قوی ترین پلک دنیا

پلک زدن واسه ما کاری عادیه و شاید تا حالا به فکر ورزش کردن یا نرمش دادن پلک هم نبوده ایم اما “سونگ تاوو” که یه استاد ورزشای رزمیه عاشق نرمش کردن با پلکشه. اون این روزا رکورد قوی ترین پلک دنیا رو در اختیار داره چون می تونه سطلای آبی به وزن ۵۰ کیلوگرم رو فقط با پلک هاش بلند کنه. اون واسه تقویت پلک هاش از بچگی تلاش کرده و تمرینای سختی رو گذرونده. سونگ البته از این ترس داره که با مرگش این توانایی هم از بین بره چون هیچکی پلکایی مانند اون نداره.

قوی ترین زلزله دنیا

قوی ترین زلزله دنیا

قوی ترین رکوردها همیشه واسه آدما نیستن و بعضی از رکوردها رو طبیعت در اختیار داره. در سال ۱۹۶۰، جنوب شیلی یهو شدیدا به لرزه افتاد و قوی ترین زلزله تاریخ به ثبت رسید. این زلزله ۹.۵ ریشتر شدت داشت و تقریبا همه خونه های شهر”والدویا” که مرکز زلزله بود با خاک برابر شد. تلفات این حادثه وقتی بیشتر شد که بعد از زلزله یه تسونامی وحشتناک هم به اون رسید و باقی بازماندها رو هم کشت. این زلزله به حدی بود که در کشورای دیگه دنیا مانند فیلیپین، هاوایی و ژاپن هم سونامیایی ایجاد شد و تنها ۲۰۰ نفر جانشون رو در کشورای دیگه از دست دادن.

قوی ترین کودک دنیا

قوی ترین کودک دنیا

“لیام هوکسترا” پسر بچه سه ساله ایه که در ظاهر به مانند همه بچه ها شیطون و بازیگوشه ولی همیشه ظاهر نشون بدن همه چیز نیس چون که این پسر بچه قوی ترین کودک دنیاست. اون خیلی راحت می تونه دمبلای ۵ کیلویی که هیچ بچه ای در این سن نمی تونه برداره، بلند کرده و ورزش کنه. پزشکانی که بدن اون رو معاینه کردن می گن بدن این کودک ۴۰ درصد بیشتر از دیگر کودکان ماهیچه داره.

قوی ترین حشره دنیا

قوی ترین حشره دنیا

یکی از اعضای خونواده سوسکای دانگ به عنوان قوی ترین حشره دنیا شناخته می شه. این حشره توانایی اون رو داره تا ۱۱۴۰ برابر وزن خود رو از روی زمین بلند کنه این بدین معناست که اگه سوسک دانگ مانند آدم ۷۰ کیلو وزن داشت می تونست جسمی به وزن ۸۰ تن رو بلند کنه. این حشره تنهای واسه جمع کردن غذا از این قدرت استفاده نمی کنه بلکه توانایی اون رو داره که تهدیدات جور واجور رو از خونواده اش دور کنه.

قوی ترین بینی دنیا

“جمال تکشلاشویلی” اهل گرجستان فردیه که متفاوت ترین بینی دنیا رو داره اما فرق این بینی از نظر شکل نیس بلکه توانی بیشتر از دهن یه فرد عادی داره.این مرد می تونه خیلی راحت کیسه های آب جوش رو با بینی اش باد کنه. این جوون ۲۳ ساله در سال ۲۰۰۹ تونست در عرض یه دقیقه سه کیسه اب جوش رو تا حد انفجار باد کنه و همین راهی بود تا اسمش وارد کتاب رکوردهای گینس شه. این جوون که یه مربی جودوه راز بینی قدرتمندش رو ورزش بسیار و نرمشای هوازی می دونه.

قوی ترین ماده دنیا

 قوی ترین ماده دنیا

محققان همیشه به این موضوع باور داشتن که باید در جهان ماده ای به عنوان سخت ترین و قوی ترین ماده وجود داشته باشه. این افراد با چند سال تلاش تونستن به این موضوع دست پیدا کنن که “گرافن” قوی ترین ماده دنیاست. این ماده در لایه های بسیار کوچیک و اتمی بررسی شده و محققان فهمیدن که این ماده از الماس هم سخت تر و قوی تر هستش.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران رکوردهای گینس مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *