قوی‌ترین سم‌های شناخته شده دنیا

قوی‌ترین سم‌های شناخته شده دنیا

سمای خطرناک

تماس با هر یک مواد خطرناک شیمیایی که در منزل و محل کار شمام پیدا میشه بعضی وقتا مواقع خطرآفرینه.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، با قوی ترین سمای شناخته شده آشنا شید.

۱. باتراکوتوکسین:

قویترین سم شناخته شده که باتراکوتوکسین معروفیت خود رو در مصرف داروهای سمی که با استخراج سم از بدن قورباغه درست می شدن پیدا کرد، قورباغها نیزاین سم رو مستقیماً در بدن خود تولید نمی کنن بلکه از هضم پشهای مالاریایی که می خورن بدست میارن.

۲. ایشون ایکس (v.x):

حالا خوبیش اینه احتمال تماس شمابا ایشون ایکس بسیار پایینه.یکی از اولین سلاحای کشتارجمعی شیمیاییه که محققین واسه فروش خرده به عنوان آفت کش درده س ۱۹۵۰ تولید کرده بودن چون تموم انبارهای اون در سراسر جهان منجمله انبارهای اصلی آمریکا نابود شدن.

۳. تتراکلرودی بنزو پی دی اکسین:

این ماده به عنوان آلوده کننده در عامل پرتقالی استفاده می شه که یه ماده خطرناکه.عامل پرتقالی واسه نابود کردن گیاهان در نواحی پرتراکم ویتنام تولید شده بود ولی منتهی به نواقص عضو قبل از تولد در نوزادان وآسیبای پوستی شد.

۴. نابون:

یکی از اولین عاملای اعصاب شناخته شده،این ماده که بوی میوه می ده به شکل مه در جایی پاشیده شده وسبب تشنج وفلج شدن می شه. نابون خیلی کشنده نیس اما موفقیت این ماده شیمیایی درجنگ به پیدایش سموم خطرناک تری مثل ریسین و دومان منجر شده، سربازان عراقی در آخرین روزای جنگ ایران و عراق از این ماده واسه کشتن هزاران ایرونی استفاده کردن.

۵. استریکنین:

این ماده عموماً به عنوان آفت کش علیه جوندگان و پرندگان استفاده می شه،به دلیل سهولت درپنهان کردن احتمال میره که استریکنین شخصیتای نارنجی زیادی راکشتهه ازجمله اسکندرکبیرورابرت جانسون عضوگروه موسیقی بلوس.

۶. سدیم سپانید:

ماده شیمیایی متداولیه ولی یه قدم اشتباه باعث احساس بوی بادام خواهدشدومنجربه مرگ درکمترازچندثانیه خواهدشد،سپانید که پروتئینی درمینوکندریه چسبیده وسلول راازجذب اکسیژن باز می داره.

۷. نیکوتین:

عضوی از خونواده سایه شبه و بین ۳ تا ۶ درصد جرم سیگار رو تشکیل میده، تماس با فرم خالص این مایع در کمتر از چند ساعت باعث مرگ می شه چون نیکوتین ازطریق سلولای غشایی پوست و سر مستقیماً وارد جریان خون می شه.سیگارهایی که از برچسبای نیکوتین استفاده می کنن خیلی راحت ممکنه دچاراوردوز ومرگ شن.

۸. اتیلن گلایکول:

این ماده درضدیخ ماشین شمام هست، ارزانه وساده بنظر میرسه،سطح سمیت میونه ای داره با این حال مزه شیرین اون می تونه دلیل شه فرد در خوردن اون زیاده روی کنه و در نتیجه اتیلن گلایکول دراثرمتابولیسم به ماده خطرناک تراگزالیک اسید تبدیل می شه،این ماده رو از دسترس حیوانات دورنگه دارین چون ممکنه اونو با منبع غذا اشتباه بگیرن، در اثر خوردن مقدار زیاد اون مرگ به آرومی اتفاق می افته و اندامای بدن به شکل سیستماتیک طرف مدت ۷۲ ساعت از رده خارج می شن.راه درمان اون الکل خوراکی (انیل الکل) است چون الکل بااتیلن گلایکول واسه جذب شدن در بدن رقابت می کنه و جلوی جذب اونو می گیره.

۹. هیدروژن براکسید:

هیدروژن براکسید شدیدا فراره و در قفسه حموم شما غلظتی بین۳تا ۶ درصد داره،درغلظتای بالاتر به عنوان بیشرانه موشک استفاده می شه. در غلظتای آزمایشگاهی بالاتر از ۷۰ درصد با کوچیکترین اشاره منفجر می شه، بمب گذاران سال۲۰۰۵ متروی لندن ازهیدروژن براکسید به عنوان ماده منفجره استفاده کرده و جان۵۲ نفر رو گرفتن.

۱۰. دیجوکسین:

عصاره گل انگشتانه در مقادیر دیجوکسین باعث افزایش کارآیی قلب می شه،یه پرستاربنام جارلزکولن یا همون (فرشته مرگ) دیجوکسین دارویی رابرای کشتن بیشتر از ۴۰ مریض استفاده کرد.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *