قوانین کارما برای تغییر زندگی و موفقیت

قوانین کارما برای تغییر زندگی و موفقیت

“وقتی پرنده ای زنده س مورچها رو می خوره

وقتی می میره مورچها اونو می خورن

یه درخت میلیونا چوب کبریت رو می سازه

اما وقتی زمانش برسه فقط یه چوب کبریت واسه سوزوندن میلیو نها درخت کافیه

زمونه و شرایط در هر موقعی می تونه عوض شه

در زندگی هیچکی رو تحقیر و آزار نکنین

شاید امروز قوی باشین اما یادتون باشه

زمان از شما قدرتمندتره

پس خوب باشیم و خوبی کنیم که دنیا جز خوبی رو تحمل نمیکنه..”

به گزارش آلامتو به نقل از سایت مردمون؛ به عنوان یه روح، شما جاودانه هستین. زندگی گذشته، حال و آینده ای دارین. واسه اینکه در لذت، عشق و هوشیاری رشد کنین، تو یه سری بدنای فیزیکی روشن میشین تا موجودیتای جور واجور رو تجربه کنین. هر دو جنسیت و همه نژادها، مذاهب و قومیتا رو در طول زمانای جور واجور زندگی تجربه می کنین.

تعریف کارما (karma)

کارما به این معنا هستش که در این زندگی یا زندگیای دیگرتون، «وقتی می کارید، حتماً درو می کنین» تاجاییکه عواقب کامل اعمال خود رو درک کنین. کارما اصل دلیل و معلول، عمل و عکس العمل، عدالت کیهانی و مسئولیت فردیه. کارما واسه جهت دادن شما به عنوان روح در سفر فردی تون در کیهان شروع می شه. کارما وقتی تموم میشه که در توانایی خود واسه عاشقی کردن، کامل شده باشین.
در زیر به اصول کارما که بر زندگی روی زمین حکمرانی می کنه می پردازیم:

 1. کارما با تجربه آموزش میده نه با تنبیه

بااینکه ممکنه مثل تنبیه به نظر برسه اما هدف کارما یاد دادنه نه تنبیه کردن. خیلی وقتا بهترین راهی که از راه اون یاد می گیریم اینه که همون نوع رنجی که به بقیه وارد کردیم رو تحمل کنیم.

 1. هممون اینجاییم تا درسایی که کارما یادمون میده رو یاد بگیریم.

هممون اینجاییم تا درسایی رو به عنوان موجوداتی الهی در شکلی انسانی یاد بگیریم. این درسا واسه کمک به رشد ما به سطوح بالاتری از عشق، لذت و هوشیاری طراحی شدن. این درسا به ما یاد میدن که «همیشه عشق رو انتخاب کنیم»، «همه رو ببخشیم» و «خوشحال زندگی کنیم». وقتی نمی تونیم عشق رو انتخاب کنیم، بخشش از خودمون نشون بدیم، تحمل و بردباری رو یاد بدیم یا دلسوزی کنیم. کارما واسه برگردوندن ما به راه این درسا دخالت می کنه.

 1. ما کارما رو «فراموش می کنیم» تا ببینیم یاد گرفتیم یا نه.

قبل اینکه وارد این جهان شیم، قبول کردیم که خودمون رو در راه همه چیزایی که باید یاد بگیریم بذاریم. وقتی به اینجا رسیدیم، قبول کردیم که اونو «از یاد ببرم». هدف «فراموش کردن» اینه که دلمشغول جامعیت گذشته نشیم و در عین حال مطمئن شیم که درس هامون رو یاد گرفتیم.

 1. کارما غیرشخصی، منطقی و قابل پیش بینیه.

کارما به شما این فرصت رو میده که به استقبال سطحای بالاتری از عشق و محبت برید. کارما غیرشخصی عمل می کنه: واسه همه، همیشه و بدون استثنا صدق می کنه. بسیار منطقیه: چیزی که برداشت می کنین دقیقاً به همون اندازه ایه که کاشته اید. کارما به همون اندازه قوانین جاذبه قابل پیش بینیه: چیزی که واسه شما اتفاق افتاده، نتیجه خالص چیزیه که در حق بقیه کردین.

 1. کارما به طور کاملً مساوی س و عدالت عمومی بوجود میاره.

هر موقعیتی که ً ناعادلانه به نظر می رسه دقیقاً در موقعیت تناسخ قرار داره. مثلا، امروز هیچ فرد معصومی در زندان وجود نداره، همه اونا به دلیلی اونجا هستن. اگه تو زندگیشون معصوم به نظر می رسن، به این دلیله که در زندگی گذشته شون گناهکار بودن. اونا نمی تونن بفهمن که دلیل این زندگی شون، تاثیر زندگی قبلی شون بوده که گناهکار بودن.

 1. کارما باعث می شه اعمالمون رو با عواقب اون در رابطه بدونیم.

دلیل این زندگی(های) همیشه تاثیر زندگی گذشته س. هدف کارما اینه که اطمینان یابد اعمالمون (دلیل) رو با عواقب اون (معلول-اثر) در رابطه بدونیم. این خدا متعاله که به هر روح کمک می کنه خود رو با تجربه به دست آوردن به بالاترین درجه توان الهی خود برسونه. این تجربیات ماست که به ما قانون عشق رو می آموزد.

 1. کارما به ما مسئولیت پذیری می آموزد.

هدف کارما اینه که همه تجربیاتی که واسه وارد شدن به سطحای بالاتری از عشق، لذت، هوشیاری و مسئولیت پذیری نیاز داریم، به ما بده. کارما به ما یاد میده که واسه همه شرایط زندگی مون، چه گذشته، چه حال و چه آینده، مسئول هستیم.

 1. کارمـا عشق و محبت به همه رو به ما می آموزد.

خودتون رو مرکز دنیا ببینین. همه چیز رو بخشی از خودتون ببینین. وقتی تصور کنین کاری که در حق دیگری انجام می شه در حق خودتون انجام شده، حقیقت بزرگ رو می فهمید. تحمل و صبر در عشق و محبت رو باز می کنه.

 1. کارمـا ما رو به سمت اتحاد با جهان جهت میده.

کارما مجبورمون می کنه بالاتر از خودمون رو ببینیم تا خودمون رو همونطور که هستیم ببینیم (شناخت خود). وقتی خود رو کامل فهمیدیم، می تونیم الوهیت خود (شناخت خدا) و اتحاد مون با کل هستی رو ببینیم.

 1. کارمـا ما رو به سمت خدمت کردن و بعد عاشقی کردن جهت میده.

کارمـا ما رو به سمت خدمت کردن جهت میده. خدمت کردن–همکاری با خدا–بهترین نمایانگر عشقه. عشق یعنی خدمت: خدمت کردن انتخاب خودتونه. وقتی مسئولیت کامل زندگی تون رو قبول کردین، خود رو روحی در خدمت به زندگی می بینین. وقتی اینکار رو بکنین، یه همکار واقعی خدا میشین.

 1. درک کـارما رمز هماهنگیه.

باور به کارمـا زندگی رو پاک، قوی، آروم و خوشحال می کنه. فقط اعمال خودمون می تونن مانع ما شن؛ فقط کارای خودمون می تونن مقیدمان کنن. وقتی بذاریم این واقعیت رو تشخیص بدیم، آزاد هستیم. طبیعت نمی تونه روحی رو که با خرد قدرت پیدا کرده رو به بردگی بکشه.

 1. واسه هر سوالی، جواب همیشه عشقه.

عشق محل تولد ما، پناه آخرمون و دلیل زندگی مونه. اگه تشخیص بدیم که محبت و عشق مقصد پایانی سفر ماست، قلب جهان به ما جواب میده. کارما به ما نشون میده که عشق جواب همه سوال هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *