قوانین چربی سوزی برای آب کردن شکم

قوانین چربی سوزی برای آب کردن شکم

belly fatقانون آب کردن چربی شکم

آب کردن چربیای شکم کار راحتی نیس اما در صورت رعایت اصول لاغری و صبور بودن می تونین به اون برسین.

به گزارش آلامتو و به نقل از دکتر کرمانی؛ بیشتر خانمایی که خود رو آماده کاهش وزن می کنن در واقع به دنبال صاف کردن شکمشون هستن. اما اگه واسه آب کردن شکم نقشه ای نداشته باشین و بی برنامه پیش برید، ممکنه رژیم گرفتن و ورزش کردن جوری کمکی نکنن.

قبل اینکه بخواین وارد ماموریت آب کردن شکم شید، چند نکته بسیار مهم هست که باید بدونین:

آب کردن چربی شکم فقط به ظاهر کمک نمی کنه!

تحقیقات دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن نشون داده آدمایی که چربی شکمی زیادی دارن بیشتر در خطر بیماریای طولانی مانند ناراحتیای قلبی و دیابت نوع ۲ هستن.

دلیلش اینه که این چربیا بر خلاف چربیای زیر جلدی که درست زیر پوست قرار دارن، ارگانای حیاتی شما رو محاصره کردن. این خطر حتی واسه کسائی که وزنی سالم دارن هم هست.

بهتره قبل از هر کاری دور شکم خود رو اندازه بگیرین. واسه خانوما دور شکم ۸۹ سانت یا بیشتر به معنی خطر بالای دچار شدن به بیماریای مزمنه.

ژنتیک هم اجرای نقش می کنه

اگه این قسمت رو می خونین به این معناست که درباره ژنتیک شانس یارتان نبوده، دست کم درباره چربی شکمی اینطور نبوده. یه تحقیق در سال ۲۰۱۳ نشون داد دست کم پنج ژن هستن که در ذخیره سازی چربی دور و بر شکم نقش اجرا می کنن. قبل اینکه خیلی ناامید شید این رو بدونین که ژنتیک فقط می تونه استعدادتون در بزرگی میان تنه رو بالا ببره و در آخر، این سبک زندگی شما هستش که نمایش اصلی رو هدایت می کنه.

وقتی به سراغ آب کردن چربی میان تنه می رید بازم مهمه که واقع بین بمونین. اگه تغذیه سالم، ورزش و کنترل استرس ( درباره هر سه در ادامه توضیح می دیم ) نتونستن باعث شن عضلات شکمتون مثل عکسای فوتوشاپ شده شه اشکالی نداره، به خودتون سخت نگیرید.

عضله سازی می تونه کمک کنه

در سوزوندن چربی شکمی، عضله هم خیلی با اهمیته چون اندازه سوخت و سازتان رو بالا نگه می داره و حساسیت به انسولین رو زیاد می کنه تا از انباشته شدن چربی در میان تنه جلوگیری کنه. محققان دانشکده پزشکی هاروارد تو یه تحقیق به این نتیجه رسیدن که تمرینات قدرتی بهتر از ورزشای هوازی می تونن با چربیای شکم مقابله کنن. تلاش کنین هفته ای سه تا چهار مرتبه ورزشای قدرتی انجام بدین.

در حالی که بلند کردن وزنه و در کل تمرینات قدرتی واسه چربیای شکم مانند بمبه. می تونین این تمرینات رو با رژیمی پر از پروتئین ترکیب کنین تا بیشترین بهره رو ببرین. تو یه تحقیق که بوسیله دانشگاه مک مستر انجام شد، محققان به این نتیجه رسیدن خانمایی که ۳۰ درصد از کالری دریافتی شون در روز رو از پروتئین دریافت می کنن دو برابر زنائی که برنامه غذایی کم پروتئین دارن چربی شکمی آب می کنن. با این تصور تلاش کنین در روز با هر وعده دست کم ۲۵ تا ۳۰ گرم پروتئین استفاده کنین.

کیفیت کالری دریافتی اهمیت داره

حتی اگه مقدار درستی از بزرگ مغذیا رو دریافت کنین ( مانند پروتئین و کربوهیدرات ) ممکنه این که کالریا رو باید از منبعی با کیفیت دریافت کنین از یاد برده باشین، منظور غذاهای کامله. خیلی از غذاهای فرآوری شده فیبر بسیار کمی دارن و سرشار هستن از مواد شیمیایی که می تونن تعادل هورمونا رو بهم بریزن و روی چگونگی ذخیره چربی بوسیله بدن تاثیر بذارن. غذاهای با کیفیت مانند میوه، سبزیجات، غلات کامل و گوشت دامای تغذیه شده با علف به بدن ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان میرسونه که اینا می تونن در مقابله با چربی شکمی کمک کنن.

باید سطح استرس خود رو کنترل کنین

بالا بودن پیوسته سطح هورمون استرس کورتیزول نه فقط احتباس چربی رو شدید شدن می کنه بلکه اونا رو مستقیم به شکمتون می فرستد. استرس زاهای شایعی که میان شما و هدفتون واسه سوزوندن چربی شکمی وایس تاده ان عبارتند از ورزش زیادتر از اندازه ( اگه پیشرفتتون در ورزش متوقف شده شاید بهتر باشه چند روزی استراحت کنین )، حجم کار بسیار بالا و کمبود خواب. در واقع تحقیقات دانشگاه ویک فورست نشون داده ۵ ساعت یا کمتر خوابیدن هنگام شب رابطه تنگاتنگی با چربی شکمی داره. تلاش کنین در طول شب ۸ تا ۹ ساعت بخوابین و هم اینکه در بین کارای روزانه نفس عمیق بکشین و از تکنیکای کم کننده استرس استفاده کنین.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

دکتر کرمانی روش های لاغری آسون کاهش وزن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *