قوانین اصلی آرایش کردن صورت

قوانین اصلی آرایش کردن صورت

هر کاری قوانین خاص خود رو داره قوانینی که در طول چند سال به دست آمده و باعث می شه کار مورد توجه به بهترین شکل ممکن انجام شه، آرایش صورت هم یکی از مواردیه که باید در اون شدیدا معتقد اصول اصلی اون باشین.

به گزارش آلامتو وبه نقل از ما؛ آرایش کردن یکی از کارهاییه که خصوصا خانمای ایرونی به اون علاقه زیادی دارن. در طول زمانای جور واجور، مُده های آرایشی تغییرات زیادی کردن. هممون اون سایه های آبی رنگ رو که روزهایی مُد بودن رو در تصاویر اعضای خونواده یا میان خوانندگان قدیمی دیده ایم.

با اینکه مُد می تونه تا اندازه زیادی، در چگونگی آرایش کردن تاثیر داشته باشه، اما سن هم در این جریان بی تاثیر نیس. اینکه فردی بتونه متناسب با سن و سال خود آرایش کنه، اگه قوانینی کلی رو هم بدونه، می تونین به آرزوی دیرین زنونه یعنی کم تر از سن واقعی به نظر رسیدن، برسه.

با هم به مرور ۱۲ قوانینی می پردازیم که در ۴۰ سالگی و واسه آرایش کردن صورت بهتره مورد توجه قرار گیرند.

از پنکک خداحافظی کرده و از کرم پودر استفاده کنین

با بالاتر رفتن سن، پوست صورت نازک تر شده و چروکایی هم روی اون شکل میگیره. یکی از چیزایی که باید در دهه پنجم زندگی خود در نظر داشته باشین اینه که به کار گیری پودرهای آرایشی شما رو از سن واقعی تون بیشتر نشون میده.

خانوم ژُسِف از کارشناسان متبحر آرایش عقیده داره که در این سنین بهتره به آرومی کرم پودر رو روی پوست صورت مالیده و کمی واسه جذب اون به پوست خود فرصت بدن. دیگه از پودر روی اون استفاده نکنین. بعد از اینکه اون رو روی تموم سطح پوست مالیدید، با یه اسفنج روی چروکا، فشار بدید تا آرایش به اصطلاح خوب روی صورت بشینه.

انتخاب رنگ کرم پودر هم بسیار اهمیت داره چون که باید نزدیک ترین رنگ به رنگ پوست خودتون باشه. حتی باید این نکته از قبل از اینکه اون رو محو هم کنین در نظر داشته باشین.

باید خوب بدونین که کدوم رنگ رُژ واسه لبای تون مناسب ترین به حساب میاد

با بالا رفتن سن بهتره از رُژ لبای بسیار تیره مثل قرمز پررنگ، بنفش و قهوه ای به دلیل نازک تر کردن حجم لبای تون دوری کنین.

ژُسِف پیشنهاد می کنه که از پالت رنگایی واسه لبای تون در حدود ۴۰ سالگی تون استفاده کنین که با رنگ پوست صورت، زبون و لثه تون هم هارمونی داشته باشه. رنگایی چون صورتی، رنگ ماهی سالمون و توناژهایی این چنینی می تونن گزینه های بسیار خوبی در این سن به حساب روند.

رُژگونه رو در مناطقی استفاده کنین که به طور کامل طبیعی به نظر برسه

خیلی از خانوما خط بسیار تیره ای از رُژگونه رو در زیر استخون گونه خود میکشن که با این کار چهره اونا به سمت عجیب شدن پیش میره.

در نظر داشته باشین که خصوصا در سنین بالاتر نباید از رُژگونهایی استفاده شه که فرق رنگ فراوون با خود گونه هاتون داشته باشه. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین لازم هم نیس که عمیقا این کار در زیر خط استخون گونه و یا روی قسمت برجسته اون و به طور کامل روشن اعمال کنین.

ژُسِف در این باره میگه تموم خانوما وقتی که خوشحال هستن و از ته دل می خندن، رنگ خاصی روی گونهاشون شکل میگیره، تلاش کنین رنگ رُژگونه تون نزدیک ترین رنگ به اون باشه و در همون مناطق انتخاب شن. اینجور رنگی در زمان گل انداختن صورت بر چهره نقش می بنده که میشه از همون مناطق موقع اعمال رُژگونه استفاده کرد.

اگه از این رنگ مطمئن نیستین، یه بار گونه های خود رو نیشگون بگیرین تا رنگ خاص اون رو در یابید.

از به کار گیری خط چشم در پلک پایینی دوری کنین

کشیدن خط چشم در پلک پایینی دلیل می شه چشم تون کوچیک تر، به سمت پایین تر مایل شده و شما رو پیرتر نشون بده. با بالا رفتن سن به طور طبیعی پلکا شروع به افتادن به سمت پایین می کنن، با کشیدن خط چشم در پلک پایینی به این کار دامن میزنین.

ژُسِف پیشنهاد می کنه تنها پلک بالایی رو اونم با یه خط نازک و سایه ملایم بکشین و خط چشم رو بیشتر به سمت گوشه های خارجی چشم مایل کنین. مطمئن شین که این کار رو به طور کامل به صورت قرینه انجام دادین.

در زمان کشیدن خط لب از محدوده خط طبیعی لب عدول نکنین

با بالاتر رفتن سن، خط طبیعی لبا به سمت محو شدن پیش می رن. یادتون نره خط لبای تیره رو به طور کامل کنار بذارین. همیشه یادتون باشه در کشیدن خط لب یا زدن رُژ لب از حد خط لب خود خارج نشید. خط لبی رو هم که به کار می برید باید حتما توناژ رنگ لب خودتون رو داشته باشه.

از اعمال بیشتر از اندازه کانسیلر در زیر چشم دوری کنین

بهتره با این حقیقت کنار بیایید که بالا رفتن سن، زیر چشم نازک تر و تیره تر می شه اما این دلیل خوبی واسه استفاده بیشتر از اندازه از کانسیلرهای چشمی نیس. با دادن حجم بیشتری به این مناطق باعث میشین که توجه بیشتری به سمت چروکا شه. پس از استفاده بیشتر از اندازه از کرم پودر یا کانسیلر در این ناحیه جدا دوری کنین.

از به کار بردن سایه های برق دار جدا دوری کنین

نه فقط این سایه ها زیبایی بیشتری به چشما نمی ده بلکه چروکا رو به طور کامل رو می کنن و توجه بیشتری به اونا جلب می شه. اگه هم نمی تونین این جور سایه ها رو به طور کامل کنار بذارین دست کم تنها کمی در گوشه های داخلی چشما و وسط پلک ازش استفاده کنین.

همیشه داخل ابروها رو با مداد یا سایه پر کنین

با بالاتر رفتن سن، ابرو شروع به ریزش کرده و تارهای اون نازک تر هم می شه پس پر کردن جاهای خالی ابرو از چیزای مهم آرایشه. با انجام این کار و هرچه طبیعی نگه داشتن ابروها، جوون تر نشون داده میشین.

ژُسِف عقیده داره که فرم ابروی طبیعی باید حفظ شه وگرنه صورت سنگین تر، گردتر و پهن تر به نظر می رسه.

مناسب ترین رنگ رو واسه مداد ابرو در نظر بگیرین

اگه می خواین قشنگ تر و باحال تر به نظر برسین باید از مدادهای پررنگ قهوه ای و مشکی که شما رو مثل شخصیتای بدجنس کارتونا می کنه دوری کنین. از اونجایی که با افزایش سن، رنگ ابروها به سمت خاکستری و سفید پیش میره بسیار اهمیت داره که از مناسب ترین رنگ واسه ابرو استفاده شه.

ملایم و محو و غیررنگین کمانی آرایش کنین

بسیار زیاد پیشنهاد می شه که در این سن از آرایشای رنگین کمانی و فراوون دوری شه. به جای اون بهتره از محو کردن رنگایی استفاده کنین که اونا رو در آرایش ملایم خود استفاده کردین. ژسف عقیده داره که در نواحی بالای استخون گونه، داخل پلکا و استخون پیشونی رو با رنگای ملایم و روشن سایه و روشن آرایش کنین.

قبل از شروع آرایش زیرسازی کنین

وقتی که سن بالاتر میره، ممکنه در پوست لک، جوش یا ناهمواریایی به وجود بیاد که اگه قبل از انجام آرایش با زیرسازی خوبی همراه نشه، پس از پایان آرایش، روی صورت ترکای شکل میگیره. بسیار پیشنهاد می شه که در زیر آرایش از ضدآفتابی با «اِس پی اِف ۳۰» استفاده شه.

با این کار نه فقط بخشی از ناهمواریای پوست مرتفع می شه بلکه از پوست در مقابل اشعه آفتاب هم مواظبت به عمل میاره.

در این سنین، کمترین اندازه آرایش بازم زیاده

هممون تا کنون خانمایی رو دیده ایم که بیشتر از اندازه آرایش کردن. کاری نکنین که وقتی که به خود در آینه نگاه می کنین بیشتر از اینکه تصویری از خود رو ببینین یه عالمه از مواد آرایشی عجیب رو ببینین.

خانوم ژُسِف باور داره که بهترین کار تنها پوش,ندن عیوب برجسته صورته. این رو یادتون باشه آدمایی که شما رو دوست دارن، با همون چهره طبیعی شما رابطه بهتری برقرار می کنن.

ایشون میگه بهتره انگیزه آرایش کردن رو از خودتون سئوال کنین. اگه هم در این سنین تنها کمی آرایش می کنین تلاش کنین از لوازمی استفاده کنین که واسه پوست تون مناسب بوده و از بدون آسیب ترین شکل های جور واجور اون انتخاب شده باشن.

چیجوری در پیری هم جوون به نظر برسیم؟

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

آرایش صورت آرایش چشم ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *