قهوه را هر روز بنوشید!

قهوه را هر روز بنوشید!

تحقیقات انجمن سرطان امریکا نشون میده که بین مصرف قهوه کافئین دار و کاهش مرگ و میر به وجود اومده بوسیله سرطان دهن و گلو رابطه معنی داری هست. محققان فکر می کنند خطر مرگ به وجود اومده بوسیله این سرطان کشنده، در آدمایی که بیشتر از ۴ فنجون قهوه در روز می خورن، یه دوم افرادیه که گاه بعضی وقتا قهوه می خورن و یا اصلا از این نوشیدنی استفاده نمی کنن.

تحقیقات اپیدمیولوژی قبلی نشون داده بودن که خطر دچار شدن به سرطانای دهن و گلو رو کم می کنه. در این تحقیقات که از سال ۱۹۸۲ شروع شده بود، رابطه بین مصرف قهوه کافئین دار، قهوه بدون کافئین و هم اینکه چای، با سرطانای کشنده دهن و گلو بررسی شد.

از بین ۹۶۸۴۳۲ مرد و زن سالم، ۸۶۸ مورد مرگ به وجود اومده بوسیله سرطان دهن و گلو درزمان مدت مطالعه گزارش شد. محققان به این نتیجه رسیدن که مصرف بیشتر از ۴ فنجون قهوه کافئین دار در روز، موجب ۴۹ درصد کاهش در خطر مرگ به وجود اومده بوسیله سرطانای دهن و گلو می شه.

قهوه یکی از پرمصرف ترین نوشیدنیا در سراسر جهان هستش و شامل آنتی اکسیدانا، پلی فنلا و خیلی از ترکیبات فعاله که از دچار شدن و پیشرفت سرطانای جور واجور پیشگیری می کنه.

سرطان دهن و گلو جزو ۱۰ سرطان شایع در جهان هستن. این تحقیق نشون داد که مصرف قهوه کافئین دار خطر دچار شدن، گسترش و مرگ به وجود اومده بوسیله سرطانای دهن و گلو رو به اندازه قابل توجه ای کم می کنه.

اندازه مصرف کافئین در روز

خواص قهوه سبز واسه لاغری

بازنشر سیمرغ قهوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *