قهوه را هر روز بنوشید!

تحقیقات انجمن سرطان امریکا نشون میده که بین مصرف قهوه کافئین دار و کاهش مرگ و میر به وجود اومده بوسیله سرطان دهن و گلو رابطه معنی داری هست. محققان فکر می کنند خطر مرگ به وجود اومده بوسیله این سرطان کشنده، در آدمایی که بیشتر از ۴ فنجون قهوه در روز می خورن، یه دوم افرادیه که گاه بعضی وقتا قهوه می خورن و یا اصلا از این نوشیدنی استفاده نمی کنن.

تحقیقات اپیدمیولوژی قبلی نشون داده بودن که خطر دچار شدن به سرطانای دهن و گلو رو کم می کنه. در این تحقیقات که از سال ۱۹۸۲ شروع شده بود، رابطه بین مصرف قهوه کافئین دار، قهوه بدون کافئین و هم اینکه چای، با سرطانای کشنده دهن و گلو بررسی شد.

از بین ۹۶۸۴۳۲ مرد و زن سالم، ۸۶۸ مورد مرگ به وجود اومده بوسیله سرطان دهن و گلو درزمان مدت مطالعه گزارش شد. محققان به این نتیجه رسیدن که مصرف بیشتر از ۴ فنجون قهوه کافئین دار در روز، موجب ۴۹ درصد کاهش در خطر مرگ به وجود اومده بوسیله سرطانای دهن و گلو می شه.

قهوه یکی از پرمصرف ترین نوشیدنیا در سراسر جهان هستش و شامل آنتی اکسیدانا، پلی فنلا و خیلی از ترکیبات فعاله که از دچار شدن و پیشرفت سرطانای جور واجور پیشگیری می کنه.

سرطان دهن و گلو جزو ۱۰ سرطان شایع در جهان هستن. این تحقیق نشون داد که مصرف قهوه کافئین دار خطر دچار شدن، گسترش و مرگ به وجود اومده بوسیله سرطانای دهن و گلو رو به اندازه قابل توجه ای کم می کنه.

اندازه مصرف کافئین در روز

خواص قهوه سبز واسه لاغری

بازنشر سیمرغ قهوه