قهرمانی تیم ملی فوتبال ژاپن در جام ملت های آسیا

قهرمانی تیم ملی فوتبال ژاپن در جام ملت های آسیا

تیم ملی فوتبال ژاپن شنبه شب با پیروزی مقابل استرالیا به مقام قهرمانی پانزدهمین دوره رقابتای جام ملتای آسیا رسید.

در این دیدار که در ورزشگاه خلیفه دوحه قطر برگزار شد، تیم ژاپن در وقتای اضافی با یه گل از سد استرالیا گذشت و بر سکوی اول این مسابقه ها تکیه زد.

”تاماناری لی” مهاجم جوون تیم ملی ژاپن در دقیقه ۱۰۹ تنها گل این دیدار رو به ثمر رساند.

این بازی با حملات شاگردان آلبرتو زاکرونی سرمربی ایتالیایی تیم ژاپن شروع شد، اونا با پاسای تک ضرب و کوتاه تلاش داشتن تا به سمت دروازه تیم حریف نزدیک شن اما تجمع بازیکنان استرالیا تو یه سوم خط میانی، مانع از گلزنی ژاپنی در لحظات ابتدایی شد.

تاکتیک تیم استرالیا در نیمه اول، کشاندن توپ به کنارها و سانتر از جناحین بود تا حمله کنندگان قد بلند زردپوش بتونن در ضربات سر دروازه ایجی کاواشیما سنگربان ژاپن رو باز کنن اما تیم کاهیل و هری کیول نتونستن از فرصتای خود خوب استفاده کنن.

درنیمه دوم، بازیکنان تیم استرالیا با پرس در میونه میدون، اجازه بازیسازی رو به هافبکای ژاپن ندادند که همین امر باعث شد تا ژاپنیا با حفظ توپ از جناح چپ به سمت دروازه حریف نزدیک شن.

در خطرناکترین صحنه یوتو ناکاتومو مدافع تیم چپ سانتری رو واسه شینجی اوکازاکی فرستاد که ضربه سر این مهاجم با اختلاف کمی به خارج رفت.

ژاپنیا هم درنیمه دوم با بستن کنارها، هافبکای استرالیا رو مجبور به ارسال پاسای مستقیم و بلند کردن تا از قدرت ضربات سر حمله کنندگان این تیم کم بشه.

تاکتیک تیم استرالیا هم در نیمه دوم تعییر کرد طوریکه اونا تلاش داشتن از خلع پشت مدافع ژاپن استفاده کنن اما هری کیول و تیم هاکیل موقعیتای خود رو به هدر دادن.

دراواخر نیمه دوم، بازیکنان دو تیم بازی جذاب، درگیرانه و سرعتی رو به نمایش گذاشتن اما درامر گلزنی ناموفق عمل کردن تا بازی به وقتای اضافی کشیده شه.

جنگ نفس گیر و پایاپای دو تیم در وقتای اضافی ادامه پیدا کرد اما آبی پوشان ژاپن تو یه کار گروهی از جناح چپ به گل قهرمانی رسیدن.

در این صحنه ، ناگاتومو مدافع پیش تاخته ژاپن سانتری رو روی دروازه استرالیا فرستاد که ”تاماناری لی” مهاجم جانشین این تیم با شوت زیبایی دروازه حریف رو باز کرد تا ژاپنیا واسه چهارمین بار فاتح جام ملتای آسیا شن.

در دیدار رده بندی این دوره از مسابقه ها که عصر جمعه برگزار شد تیم ملی کره جنوبی با نتیجه سه بر دو از سد ازبکستان گذشت و به مقام سومی قناعت کرد.

 

جمع آوری: آلامتو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *