قلعه های معروف و دیدنی ژاپن

قلعه های معروف و دیدنی ژاپن

اگه می خواین با جاهای دیدنی ژاپن آشنا شید بهتره از قلعه های این کشور قشنگتر شروع کنین.

قلعه ها در ژاپن ممکنه با معنی غربی از یه ارگ باستانی متناسب نباشن. با اینکه اونا با بقیه قلعه های موجود در اروپا به طور کامل فرق دارن اما به خاطر دلایل مشابه برابری ساخته شدن.

ساخت این نوع قلعه ها در طول قرن پانزدهم در سرزمین طلوع خورشید وقتی که کشور در حال تعمیر آثار بازمانده جنگ بود شروع گردید. بعدا، این قلعه ها به عنوان مکانی واسه حکومت پادشاهان و خونه لردها ساخته شدن.

وقتی بیشتر از ۵ هزار قلعه در ژاپن وجود داشت اما امروزه تنها ۱۰۰ مورد از این قلعه ها باقی مونده. این سازه های چوبی و سنگی به بازدید کنندگان اجازه میده نگاه خلاصه به دوران فئودالی ژاپن داشته باشن.

  1. قلعه هیروساکی (Hirosaki Castle):

قلعه هیروساکی-hirosaki_castle

این قلعه بر بالای یه تپه در شمال ژاپن ساخته شده. قلعه هیروساکی به خاطر وجود ۵ دروازه اصلی اش شناخته شده و مشهوره. این قلعه در سال ۱۶۱۱ تکمیل شد و در سال ۱۶۲۷ سیاه چال پنج طبقه ای اون از راه آتیش تخریب گردید. یه برج نگهبانی سه طبقه هم دوباره ساخته شد تا به عنوان محل حفظ و نگهداری از قلعه استفاده بشه.

زمینای محاصره کننده دور و بر، دروازه ها و خندقا توجه بیشتر افراد رو به خود جلب می کنه. این مناظر قشنگتر محیطی آروم و دلنواز رو در اختیار بازدید کننده قرار میده. در دور و بر این قلعه بیشتر از ۲۵۰۰ باغ آلبالو هست و زمینای دور و بر اون میزبان یکی از بزرگترین فستیوالای شکوفه آلبالو در ژاپن است.

  1. قلعه هیکونه (Hikone Castle):

قلعه هیکونه-Hikone-jo-r

قلعه هیکونه به بازدیدکنندگان بینش واقعی در مورد ظاهر قلعه ها در دوران بالاترین درجه این کشور رو میده. باغا، دروازه ها و خونه های اصلی خوب حفظ شده. مجتمع هیکونه شامل ساختارها و موادیه که از بقیه قلعه های کشور واسه ساخت اون جمع آوری شده.

بعد از ۲۰ سال ساخت و ساز، این قلعه در سال ۱۶۲۲ روی یه تپه تکمیل گردید. تا زمان ۱۸۶۸ کنترل قلعه هیکونه در دست لرد دایمیو فئودال بود. در نزدیکی این قلعه موزه ای قرار داره که گنجینه سلسله Ii رو خوب نمایش میده. این موزه شامل زره و آلات موسیقیه.

  1. قلعه ماتسوئه (Matsue Castle):

قلعه ماتسوئه-matsue_castle

تنها قلعه باقی مونده در منطقه San’in در ساحل جنوب غربی جزیره اصلی ژاپن قلعه ماتسوئهه که بسیار منحصر به فرد و قشنگتر ساخته شده. با اینکه این قلعه در سبک نظامی ساخته شده اما هیچوقت فعالیت نظامی به خود ندیده. قلعه ماتسوئه در سال ۱۶۱۱ ساخته شد. این قلعه تپه ای بعد از آخرین جنگ فئودال بزرگ تکمیل شد.

بیشتر قسمتای مجتمع در سال ۱۸۷۵ برچیده شد و فقط بخش اصلی و دیواره های سنگی اون موند. در طول سال ۱۹۵۰ ، ساخت دوباره این قلعه از اول شروع گردید. نام مستعار این قلعه برج مشکی س و نشون دهنده رنگ آبنوس عالی اون هستش. بازدید کنندگان می تونن از باغا و قسمتای باقی مونده این قلعه بازدید کنن. در این قلعه قایقی واسه گردش هست که افراد می تونن از اون خوب استفاده کنن.

  1. قلعه ماتسوموتو(Matsumoto Castle):

قلعه ماتسوموتو-matsumoto_castleنقشه گردشگری ژاپن

قلعه ماتسوموتو تو یه ناحیه کوهستانی در شمال غربی توکیو واقع شده و براساس ساختار سنگ محاصره شده از راه یه خندق بزرگ تنظیم شده. این قلعه در سال ۱۵۹۰ ساخته شد و یه قلعه چند طبقه ای حساب می شه.

نام مستعار اون قلعه کلاغ هاست. به خاطر رنگ مشکی کمرنگی که قلعه ماتسوموتو داره این نام رو به اون دادن. قسمت باقی مونده اصلی این قلعه سیاه چال قدیمی اون هستش. هر چند این قلعه یه قلعه مسطحه امابه خاطر سنگربندی و استحکامات نظامی ساخته شد.

  1. قلعه هیمجی(Himeji Castle):

قلعه هیمجی-himeji_castle

قلعه هیمجی به عنوان چشمگیرترین آثار باقی مونده از دوران فئودال در نظر گرفته می شه و در غرب کوبه واقع شده. این قلعه معمولا با نام قلعه ماهیخوار سفید خونده می شه چون برجای ساخته شده از گچ سفید اون مثل یه مرغ ماهیخوار در حال پروازه.

قلعه هیمجی در سال ۱۶۰۱ در مکان یه قلعه دیگه ساخته شد. این قلعه روی تپه ای قشنگتر واقع شده و شامل ۸۳ ساختار مرکزی روی تنشوه. تنشو مجتمعی از ساختمونای پیچیده و به هم وصل هستش.

ساختمون اصلی و اولیه این قلعه یه ساختار شش طبقه ایه که از همه جاها و موقعیتای موجود در شهر هیمجی میشه دید. این قلعه در فیلمای مختلفی مثل فیلم جیمز باند مثل آخرین سامورایی به تصویر کشیده شده.

دیدنیای کیوتو ژاپن

جاهای دیدنی توکیو و جاذبه های گردشگری ژاپن

اختصاصی تور ژاپن جهانگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *