قلعه های دیدنی لهستان

قلعه های دیدنی لهستان

با رزرو تور لهستان می تونین خودتون رو واسه دیدن قلعه های تاریخی و عجیب این کشور آماده کنین.

در قلب اروپای مرکزی، کشور لهستان تاریخ و میراث باورنکردنی داره. معماری لهستان نشون دهنده گذشته اون هستش و قلعه های اون خوب طراحی شده. از خرابه هایی که در این کشور یافت می شه تا اقامت گاه های سلطنتی بازسازی شده و قشنگتر، لهستان قلعه های عجیب بسیاری داره که میشه یکی از اون ها رو واسه بازدید انتخاب کرد.

اگه زمان کافی واسه گشت و گذار داشته باشین می تونید همه قلعه های اون رو مورد بازدید بذارین. وقتی که خواستین به این کشور تاریخی سفر کنین، وقتی رو واسه بازدید از قلعه های عجیب و جذاب اون کنار بذارین.

  1. قلعه Ksiaz:

این قلعه به عنوان سومین قلعه بزرگ در لهستان، به عنوان مروارید سیلسیای علیا شناخته شده. این قلعه در قرن سیزدهم بنا شده و دچار رژیم های بسیاری گشته و میزبان توافقات و قرارداده های تاریخی بسیاری بوده.

هرکی از تزارهای روسی گرفته تا مقامات بریتانیا شب رو در این قلعه تاریخی به سر می بردن. امروزه قلعه Ksiaz روزانه میزبان تورهای مختلفیه و رستوران های زیادی در داخل قلعه هست.

  1. قلعه Bolkow:

قلعه های لهستان,قلعه Bolkow

در لور سیلسین وئیودشیپ قلعه Bolkow قرار داره که در قرن سیزدهم ساخته شده. این قلعه به عنوان یه بنای محکم ساخته شد. در قرن شانزدهم، قلعه دچار تغییر و تحولاتی شد.

این قلعه بزرگ در اصل قرن ها بوسیله راهبان مورد استفاده قرار می گرفت اما الان میزبان رویدادهای جور واجور و حتی فستیوال موسیقی راکه.

  1. قلعه Czocha:

ممکنه تازگیا در مورد این قلعه صحبت هایی رو شنیده باشین چون بعضی از اوقات به عنوان هاگوارتز لهستانی نامیده می شه. در سال های گذشته این قلعه میزبان بازی های مختلفی بوده. با اینحال تاریخ این قلعه به قبلا از هری پاتر بر می شه.

این قلعه در قرن سیزدهم بنا شده و یه قلعه دفاعی در برابر دشمنان حساب می شد. بعد از دزدی هایی که در جنگ جهانی دوم انجام شد، این قلعه دوباره تعمیر گردید و به یه نقطه توریستی تبدیل شد.

  1. قلعه Ogrodzieniec:

قلعه های لهستان,قلعه Ogrodzieniec

در قرن چهاردهم خونواده Sulimczyk عزمشونو جزم کردن قلعه قشنگتر و منحصر به فرد Ogrodzieniec رو بسازن. با اینکه در اول یه ساختار قابل توجه و منحصر به فرد بود، در قرن نوزدهم دچار خراب شد.

بعد از جنگ جهانی دوم، کارایی انجام شد تا جلوی نابودی کامل اون گرفته شه. امروزه شما می تونید خرابه های اون رو بگردین و از زیبایی های اون لذت ببرین. به خاطر ساختار ظاهری اون می تونید اون رو از بقیه قلعه ها تشخیص بدید.

  1. قلعه Kwidzyn:

قلعه های لهستان,قلعه Kwidzyn

قلعه Kwidzyn نمونه ای از معماری دوران شوالیه توتنه. بعد از ساخت این بنا در قرن سیزدهم، به عنوان اقامت بعضی وقتا واسه Pomesanians استفاده شد.

طراحی غیر عادی و چشم نواز اون به لطف وجود پلی که به قلعه وصل شده دو برابر می شه. شما می تونید موزه و کلیسای جامع در اون رو مورد جستجو بذارین.

  1. قلعه Bedzin:

در قرن یازدهم، قلعه چوبی در شهر Bedzin در جنوب لهستان ساخته شد. در قرن چهاردهم با نسخه سنگی جانشین شد و امروزه هم همینطوری باقی مونده. دیواره های سنگی زیاد از اقامتگاه داخلی مواظبت می کنه و در برابر جنگ های مختلفی مقاومت کرده.

این قلعه بوسیله نیروهای نظامی سوئدی در قرن هفدهم و بعد بوسیله نازی ها در جنگ جهانی دوم خراب شد. با وجود تاریخ غم انگیزی که این قلعه داره، هنوزم یادآور گذشته لهستانه.

  1. قلعه Wawel Royal:

قلعه های لهستان,قلعه Wawel Royal

وقتی که کراکوف پایتخت لهستان شد، قلعه Wawel Royal به اقامت گاه و پناهگاه خونواده سلطنتی لهستان تبدیل گشت. از قرن چهاردهم تا قرن هجدهم، این قلعه میزبان پادشاهان زیادی بوده. این قلعه روی تپه Wawel ساخته شده و نمای پانورامایی زیبایی به شهر داره.

امروزه این قلعه دارای طراحی جدا از رمانسک اصلی و هم اینکه بعضی از ویژگی های رنسانس به روز شده. این مکان هم اینکه میزبان موزه ایه که در اون می تونید جواهرات سلطنتی و بقیه مصنوعات مهم لهستانی ها رو ببینین.

  1. قلعه Moszna:

این قلعه در قرن هفدهم و به سبک باروک سنتی ساخته شده. از ان زمان به بعد، موارد دیگری به اون اضافه شده. این قلعه با وجود ۹۹ مناره ظاهر بسیار قشنگتر و منحصر به فردی داره.

این قلعه به خاطر ظاهر زیبایی که داره واسه فیلمبرداری فیلم های مختلفی مورد استفاده قرار گرفته.

  1. قلعه Malbork:

قلعه های لهستان,قلعه Malbork

بین قرن های سیزده و پونزده، این قلعه به سفارش شوالیهای توتنی ساخته شد. خود قلعه فقط به عنوان یه اقامت گاه خصوصی ساخته نشد. این مکان به عنوان دژ محکمی در برابر دشمنان هم به کار می رفت.

در نتیجه قلعه Malbork بسیار بزرگه و امروزه یکی از بزرگترین قلعه های قرون وسطی در اروپا حساب می شه. قلعه گوتیک بین دو رودخانه واقع شده و همین امر اون رو به یه نقطه دفاعی خوب تبدیل می کرد. هر ساله، قلعه میزبان نمایش دوباره جنگ گرونوالده.

  1. قلعه Niedzica:

قلعه های لهستان,قلعه Niedzica

در قرن سیزدهم این قلعه در جنوب لهستان ساخته شد. این مکان در ارتفاع زیادی بنا شده و نشون می دهد که واسه مقاصد نظامی و هم اقامت گاه خصوصی مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه این قلعه واسه معماری تاریخی بی نظیرش مشهور و شناخته شده.

اگه گشت و گذاری در این قلعه داشته باشین می تونید لباس سنتی راهبان رو بپوشید و در مکان در رابطه به قرون وسطی غذا بخورین.

در این قلعه به جای به کار گیری وسایل فلزی مدرن میتونین به روش سنتی و با به کار گیری وسایل چوبی غذا بخورین. نمایش های زیبایی در اون برگزار می شه.


اگه تجربه بازدید از قلعه های لهستان رو داشتین با به اشتراک گذاشتن تجربه سفر خود در بخش نظرات، بقیه رو راهنمایی کنین.

۵ قلعه دیدنی اسپانیا در نزدیکی شهر مادرید

۵ زیباترین قلعه های نزدیک پراگ، جمهوری چک

اختصاصی تور لهستان جهانگردی معماری کاخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *