قلعه های تاریخی سوئیس برای گردشگری

قلعه های تاریخی سوئیس برای گردشگری

سابقه طولانی سوییس از بی طرفی در جنگای جور واجور باعث شده قلعه های مراقبت شده ای در اروپای مرکزی ایجاد شه. از کاخای قشنگتر و چشم نواز تا قلعه های محکم، قلعه های سوییس جزو جذاب ترین نقاط توریستی در این کشور حساب می شن. اینکه به چه نواحی از این کشور سفر می کنین زیاد مهم نیس.

همیشه فرصت این رو دارین که قلعه های موجود در اونو جستجو کنین و زیبایی اونو تشویق کنین. بیشتر این قلعه ها در قرون وسطی ساخته شدن و به شما کمک می کنن نگاه دقیق تری به روزگاران گذشته داشته باشین. این قلعه ها می تونن خیالات شما رو به دست گیرند و اونو به یه بازدید و تجربه عالی تبدیل کنن.

در این مقاله همراه ما باشین تا با هم بهترین و مهم ترین قلعه های سوییس رو مرور کنیم.

  1. قلعه Spiez:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,قلعه Spiez

یکی از قدیمی ترین قلعه ها در سوئیس، قلعه Spiez است که در سال ۹۳۳ ساخته شده. در این زمان بیشتر نواحی سوییس از راه ایتالیاییا اداره می شد. ساخت و سازه هایی که واسه حفظ و نگهداری ناحیه اصلی انجام شده حدود شش قرن ادامه داشته و همین امر باعث می شه سبک معماری منحصر به فرد و متنوعی در اون دیده شه. مثلا کلیسای قلعه باستانی، سبک رمانسک رو خوب به تصویر میکشه. اتاقای دادگاه در عصر رنسانس ساخته شده.

  1. Castello di Montebello:

این قلعه در بالای تپه بلانزونا در بلوک سوئیس تیسینو واقع شده و یکی از سه قلعه ایه که شهر باستان رو مراقبت می کرد. این قلعه در قرن چهاردهم ساخته شده و در طول قرن پانزدهم پیشرفت پیدا کرده. ظاهر فعلی اون در سال ۱۹۰۰ مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفته. این قلعه الان میزبان موزه مدنیه که شامل آثار باستانی از مکان تدفین قبل تاریخ در این ناحیه هستش. پیاده روهایی که در این ناحیه هست خوب حفظ شده و همین به شما اجازه میده از منظره پانورامایی اون لذت ببرین.

  1. قلعه Vufflens:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,قلعه Vufflens

این قلعه همنام دهاتی در این منطقه س و در قرن پانزدهم ساخته شده. این قلعه به خاطر برج مرکزی که در اون قرار داره مشهور و شناخته شده. قلعه Vufflens یکی از بهترین نمونه ها از پناهگاه هاییه که در اواخر قرون وسطی ساخته شده. با اینکه ساختار آجری به همراه برج مربعی ماموت در اون به صورت خصوصی اداره می شه و در اختیار بازدید کنندگان قرار نمی گیره اما شما می تونین حیاط دور و بر رو خوب جستجو کنین. این قلعه فاصله بسیار کمی از دریاچه ژنو داره.

  1. قلعه Rapperswil:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,قلعه Rapperswil

شهر قدیمی راپرزویل(Rapperswil) و قلعه ساخته شده در قرن سیزدهم از سه طرف با دریاچه زوریخ محاصره شده و در روزگاران قدیم، نقش بسیار مهمی در کنترل راه عبور و مرور کشتیا در آب بازی می کرد. در طول چند سال، شکل مثلثی اون از بین رفته. قلعه دوباره باز سازی گشته و به عنوان موزه ملی لهستانیا شروع به کار کرده. گشت و گذار در این موزه می تونه طراحی و معماری داخلی اونو به شما نشون بده.

  1. Castelgrande:

این قلعه واسه اولین بار در مکانی ساخته شده که در قرن چهارم بنا نهاده شده. این قلعه خیلی راحت براساس برجای مشکی و سفیدش قابل شناساییه و در تپه ای قشنگتر در نزدیکی مرکز شهر واقع شده. علاوه بر پله هایی که در این قلعه هست، تازگیا آسانسوری هم در اون نصب شده. همین امر باعث می شه دسترسی به قلعه و جستجو زیباییای موجود در اون بسیار ساده باشه. قلعه Castelgrande کل سال بازه و دو رستوران و یه حیاط قشنگتر داره. همین امر موجب شده در فصلای گرم سال بازدیدکنندگان زیادی در اون حضور داشته باشن.

  1. قلعه Tourbillon:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,قلعه Tourbillon

این قلعه در نزدیکی شهر سیون قرار داره. قدمت خرابه های قلعه Tourbillon به قرن سیزدهم برمیگرده. این قلعه وقتی ساخته شد که کلیسای کاتولیک رم تاثیر زیادی بر این ناحیه داشته. از این قلعه به عنوان اقامت بعضی وقتا واسه اسقف سیون استفاده می شد. با اینکه این قلعه در سال ۱۷۸۸ از راه آتیش خراب شد اما هنوزم زیباییای خاص خود رو داره. بالا رفتن از این قلعه به جربزه زیادی نیاز داره اما نمایی که از راه اون در اختیارتون قرار میگیره بسیار ارزشمنده.

  1. قلعه Aigle:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,قلعه Aigle

ایتالیادر تاکستانی نزدیک ساحل جنوب شرقی دریاچه ژنو قرار گرفته و در قرن دوازدهم ساخته شده. استحکاماتی مثل دیوار در قرن سیزدهم به اون اضافه شده. در سال ۱۹۷۰، شهردار Aigle اونو بازسازی کرد و بعد در اختیار عموم قرار داد. موزه ای که در این قلعه قرار داره فرصت دیدن آثار هنری طراحی شده در قرن شانزدهم و هفدهم رو در اختیار بازدید کنندگان قرار میده.

  1. قلعه Oberhofen:

این قلعه روی آب دریاچه Thun در سوییس قرار گرفته و یکی از قلعه های قشنگتر در این کشور حساب می شه. ساخت و ساز در این کاخ قشنگتر از سال ۱۲۰۰ شروع شده و صدها سال ادامه داشته. اتاقا و باغای قلعه که خوب بازسازی شده به عنوان موزه ای جذاب به کار میره و آثار زیبایی رو در اختیار بازدید کنندگان میذاره. ویژگیای برجسته شامل تالاری واسه سیگار کشیدن و کلیسای واسه قرن سیزدهمه.

  1. قلعه Tarasp:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,قلعه Tarasp

این قلعه روی تپه کوچیک مشرف به دهاتی با همین نام واقع شده و بین مرز ایتالیا و اتریشه. قدمت بخشی از ساختار اون به قرن یازدهم برمیگرده. در اون زمان ناحیه مورد نظر تحت فرمانروایی اتریشیا بود. امروزه این قلعه به صورت خصوصی اداره می شه اما هنوزم اتاقای زیبای اون واسه بازدید عموم بازه. محوطه قلعه نمای زیبایی به دریاچه ها و کوه های دور و بر داره.

  1. Chateau de Chillon:

قلعه های تاریخی دیدنی سوئیس,10-chateau_de_chillon

این قلعه یکی از ساختمونای تاریخی است که بازدید کننده زیادی رو به خود جلب می کنه. قلعه Château de Chillon در کنار ساحل دریاچه ژنو واقع شده. از قرن دوازدهم تا قرن شانزدهم، نیروی دریایی ترافیک دریاچه رو کنترل می کرد. این قلعه بیشتر به عنوان یه زندان ایالتی مورد استفاده قرار می گرفت. واسه جستجو محوطه؛ تالارهای بزرگ و اتاقای خواب در اون باید زمان زیادی رو صرف کنین. وجود اینجور جذابیتایی باعث شده قلعه Château de Chillon یکی از محبوب ترین قلعه ها در سوییس باشه.

آبشارهای جذاب و دیدنی در اروپا

بهترین هتلای سوئیس واسه اقامت گردشگران

اختصاصی تور سوئیس جهانگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *