قلعه‌ای با آجرهای آب شده + عکس

قلعه‌ای با آجرهای آب شده + عکس

قلعه Zverev

آثار باستانی از جمله مواردی هستن که همیشه تو ذهن تاریخ باقی مونده و باعث افتخار ملتی هستن اما بعضی وقتا این آثار دچار حوادثی می شن و پس از این حادثه تازه دیده می شن و حتی شاید بسیار قشنگ تر از گذشته خود هم بشن.

“قلعه Zverev” یکی از آثار باستانی و باحال روسیه س که در سال ۱۸۷۰ بوسیله مهندسی به همین نام ساخته شده. این قلعه این روزهادر نابودی کامله اما همین نابودی باعث شده تا بیشتر جذاب شه و بیشتر از قبل گردشگران رو به خود جدب کنه.

در گذشته و وقتی که افراد زیادی در این قلعه زندگی می کردن حادثه ای در قسمت آشپزخانه اتفاق افتاد و آتیش به سرعت تموم قلعه رو درنوردید. سرعت آتیش بسیار زیاد بود و دمای اون به ۲۰۰۰ درجه سانتی گراد رسیده بود. این آتیش در سال ۱۹۷۰ قلعه رو نابود کرد ولی چیزی که باقی گذاشت بسیار عجیب بود.

شعله های آتیش به حدی قدرت داشتن که تموم آجرهای سقف و دیواره ها رو آب کرده بودن. این حالت باعث شده که هزارا آجر آب شده در نمای این ساختمون دیده شه و سقف اون بیشتر به غارهای یخی شباهت داره که هزاران قندیل از اون آویزون شده. ولی اینجا قندیلا از جنس آجر هستن.

چهره قلعه بسیار باحال و البته ترسناکه بخاطر این لقب “قلعه جهنی” رو واسه اون انتخاب کردن. سکوتی که معمولا تماشاگران در بین بازدید دارن جو ترس این مکان رو چندین برابر می کنه.

 قلعه Zverev Fort-Zverev3-550x366 قلعه Zverev

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *