قصر پرنده شاهزاده سعودی + عکس

قصر پرنده شاهزاده سعودی + عکس

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ به نقل از روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، این هواپیما که به قصر شباهت داره، بزرگترین هواپیمای خصوصیه که تا الان ساخته شده و دارای حمامی لوکس با دیواره های مرمر، سالن موسیقی و پارکینگی واسه اتومبیل رولز رویس بن طلاله.

این میلیاردر سعودی همه چیز داره، جت خصوصی، صدها اتومبیل گرانقیمت و کشتی تفریحی که فیلم جیمز باند روی اون ساخته شد؛ ایشون هم اینکه سهم بزرگی در شرکت رسانه ای «نیوز کورپوریشن» داره و اینک هم هواپیمای جدید خود رو تحویل می گیرد.

براساس این گزارش، هواپیمای نامبرده ظرفیت بیشتر از ۶۰۰ مسافر رو داره، اما به دستور بن طلال بیشتر صندلیای اون ورداشته شد تا حموم لوکس مورد نظر ایشون با دیواره های مرمر، سالن جشن های موسیقی و پارکینگ اتومبیل ایشون تعبیه شه؛ این هواپیما هم اینکه دارای محلی واسه نماز با سجاده مخصوصه که از طریق یه سیستم کامپیوتری همیشه جهت قبله رو مشخص می کنه.
 

این شاهزاده که به «وارن بافت خاورمیانه» ( اشاره به تاجر پولدار آمریکایی) مشهور شده، به عنوان موفق ترین سرمایه گذار قرن بیستم شناخته می شه و ارزش داراییای ایشون ۱۶ میلیارد پوند یعنی برابر ۲۶ میلیارد دلار برآورد می شه.

سخنگوی شرکت ایرباس اعلام کرد که این هواپیما در سال آینده میلادی به شاهزاده سعودی تحویل داده می شه؛ ایشون از ارائه جزئیات بیشتر درباره این هواپیما دوری کرد و اعلام کرد که مالک این هواپیما اجازه انتشار اطلاعات بیشتری درباره اون رو نداده.

این در حالیه که شرکت لورسن آلمان تازگیا اعلام کرد که در حال ساخت بزرگترین کشتی تفریحی جهان با هزینه ۴۰۰ میلیون پوند ( برابر ۶۲۰ میلیون دلار) است.

این شرکت از معلوم کردن هویت مالک این کشتی تفریحی که طول اون به ۱۸۰ متر می رسه، دوری کرد؛ اما شایعه هایی منتشر شده که شاهزاده ولید بن طلال ۵۷ ساله رو مالک اون معرفی می کنه.

براساس این گزارش بن طلال می خواد این کشتی جدید رو جانشین کشتی قبلی خود کنه که ۲۰ سال از عمر اون میگذره.

 

باشگاه خبرنگاران شاهزاده سعودی قصر شاهزاده سعودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *