قرص دارچین و کاهش وزن

قرص دارچین و کاهش وزن

قرص دارچین

دارچین یه ادویه معطره که در پخت و پز و هم اینکه واسه طعم دادن به دسرها، نون ها و شیرینی ها مورد استفاده قرار می گیرد. این ادویه از گیاهی گرفته می شه که به خونواده Cinnamomum تعلق داره و بومی هند، نپال و بنگلادشه.

به گزارش آلامتو به نقل از فیتنس مگزین؛ این ادویه باستانی در طب سنتی به عنوان درمانی واسه عفونت، التهاب و بقیه مریضی ها به کار می رود. تحقیقات خاصی نشون می دهد که دارچین به طور مؤثر سطح قند خون رو تنظیم کرده و به کاهش وزن کمک می کنه.

دارچین در واقع از چندین گیاه گرفته می شه که عادی ترین اون ها سیلان یا دارچین واقعیه. پوست درخت سیلان دارای روغن هایی از جمله سینامالدئید، اوژنول و اسید ترانس سینامیکه که باعث کاهش وزن می شن.

دارچین،یه منبع غنی از آنتی اکسیدان، تانین، کاتچین، پرو آنتوسیانیدین و هم اینکه مونوترپن و سسکویی ترپن هم می باشه.

چیجوری قرص های دارچین به کاهش وزن کمک می کنن

سطح انسولین رو تنظیم می کنه

دارچین توانایی منحصربه فردی در تقلید از فعالیت انسولین در جریان خون داره و از افزایش یهویی سطح قند خون جلوگیری می کنه. افزایش و کاهش یهویی قند واسه افراد دیابتی عواقب جدی سلامتی به دنبال داره.

اما حتی افراد غیر دیابتی هم می تونن از توانایی دارچین واسه تنظیم سطح انسولین در بدن سود ببرن. وقتی که سطح انسولین و سطح قند خون متعادل باشه، شما کمتر دچار هوس های غذایی میشین. این، احتمال پرخوری رو به طور موثری کاهش می دهد. هم اینکه، قند خون متعادل به معنی چربی ذخیره شده کمتر هم می باشه.

سطح قند خون رو کاهش می دهد

این مزیت، به مورد بالایی مربوط می شه. وقتی که سطح گلوکز در خون پایین باشه، شما هوس های شدید رو تجربه نمی کنین. این یه عامل مهم در کاهش وزنه. با کنترل سطح انسولین، سطح قند خون هم کاهش می یابد.

تحقیقات نشون می دهد که اضافه کردن دارچین به هر وعده ی غذایی می تونه شاخص گلیسمی اون رو تا ۲۹ درصد پایین بیاره. خوردن مواد غذایی با شاخص گلیسمی پایین، سطوح بی نظم قند خون در بدن رو کاهش می دهد و این، کلید کاهش وزنه.

سرعت سوخت و ساز رو افزایش می دهد

بله، مصرف قرص های دارچین به افزایش سرعت متابولیسم کمک می کنه. مصرف قرص های دارچین به طور منظم، به بدن امکان می دهد که قند و کربوهیدرات ها رو با سرعت خیلی بیشتری متابولیزه کنه. حتی بهتر، قند و کربوهیدرات های متابولیزه شده، بوسیله بدن مصرف می شن پس به چربی ذخیره شده تبدیل نمی شن.

عجیبه که مصرف دارچین باعث یه عکس العمل متابولیکی پیچیده در بدن می شه که مشابه خوردن فلفل های تنده. از اونجا که دارچین واسه متابولیزه شدن به انرژی بسیار کمی نیاز داره، با سرعت خیلی بیشتری در بدن به گردش در میاد و به شما امکان می دهد که کالری بیشتری بسوزونین.

کلسترول LDL رو کاهش می دهد

کلسترول بد(LDL) باعث می شه که پلاک های چربی در داخل شریان ها جمع شن. وقتی که پلاک های چربی روی هم جمع شن، بدن بیشتر مستعد دچار شدن به مریضی های قلبی و عروقی می شه.

یه آزمون بالینی نشون داد بیماران دیابتی که به اون ها روزانه یه دوز دارچین داده شده بود، سطح LDL پایین تری رو نسبت به سطح اولیه قبل از آزمون تجربه کردن.

چربی شکم رو کاهش می دهد

مصرف قرص دارچین به طور منظم می تونه به چربی شکم، بیشتر از بقیه قسمت های چاق بدن اثر بزاره. تحقیقات نشون می دهد که چربی احشایی دور شکم، از تموم چربی های بدن خطرناک تره. به چه دلیل؟ چربی احشایی برخلاف شکل های جور واجور دیگه چربی ذخیره شده، دور و بر اندام ها از جمله قلب و کبد رو می پوشاند.

وقتی که قلب و کبد با چربی احشایی پوشونده شن، قادر نیستن با بیشترین حد توانایی شون کار کنن. ثابت شده که دارچین چربی شکم رو کاهش می دهد.هر چی چربی کمتری دور شکم تون داشته باشین، واسه سلامتی تون بهتره.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

آموزش طب سنتی دارچین مجله تناسب اندام کاهش وزن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *