قرص خواب و بیماری زوال عقل

قرص خواب و بیماری زوال عقل

توبیاس کورث، از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد و سوفی بیلیوتی دو گیج، از دانشگاه بوردو در فرانسه اعلام داشتن که این تحقیق ۱۰۶۳ زن و مرد رو که متوسط سن اونا ۷۸ سال بود و همه در شروع تحقیقات خود به مریضی زوال عقل دچار نشده بودن بررسی کرد.

 

 

محققان همین افراد رو ظرف ۲۰ سال آینده مورد بررسی دوباره قرار دادن و مشخص شد که از ۲۵۳ نفری که درمیون اونا گرفتار به زوال عقل شده ان، ۳۰ نفر از مصرف کنندگان گروه داروهای بنزودیازپین بوده ان.

 

این تحقیق نشون می دهد که طی یه سال از هر ۱۰۰ نفر در این تحقیق ۴.۸ نفر که این دارو رو مصرف می کردن گرفتار به زوال عقل شدن اما از هر ۱۰۰ نفر ۳.۲ نفری که دارو استفاده نمی کردن هم به زوال عقل گرفتار شدن.

 

بیلیوتی دو گیج، طی بیانیه ای گفت: اطلاعات ما به دلایل درحال افزایش در این مورد اضافه کرده که به کار گیری گروه داروهای بنزودیازپین خطر دچار شدن به زوال عقل رو افزایش می دهد. استفاده بالا و همیشگی از این نوع داروها در خیلی از کشورها می تونه دلیلی واسه افزایش نگرانی نسبت به سلامت عمومی جامعه باشه.

 

ایشون اضافه کرد: پزشکان باید با احتیاط کامل و آزمایش امتیازات به کار گیری گروه داروهای بنزودیازپین و یافته های منفی اون رو بررسی کرده و بعد اون رو تجویز کنن.

 

تورین کورث که در دانشکده سلامت عمومی دانشگاه هاروارد و دانشگاه بوردو فرانسه کار می کنه، گفت: یه تحقیق واحد نشون دهنده تموم موضوعات درجریان نیس و نباید در این رابطه وحشتی ایجاد شه.

 

بنزودیازپین ها در درمان بی خوابی، آرامبخش، شل کننده عضلانی، درمان اضطراب و صرع و چیزای دیگه ای به جز اینا کاربرد دارن و بسته به سرعت اثر به شکل های جور واجور جورواجور مانند دیازپام، اگزازپام، فلورازپام، آلپرازولام، کلونازپام، میدازولام، تمازپام، کلردیازپوکساید و چیزای دیگه ای به جز اینا تقسیم می شن.

 

این داروها بیشتر متابولیسم کبدی دارن و به اشکال مختلفی مانند قرص، آمپول و حتی شیاف به کار می روند. با احتمال خیلی کم در ترکیب با بقیه داروها مانند کلدینیوم سی استفاده می شن.

بهداشت عمومی همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *