قدرتمندترین سلاح های جنگی انفرادی + عکس

قدرتمندترین سلاح های جنگی انفرادی + عکس

بسیاری تصور کردن که بمبای اتمی و یا بمب افکنای بزرگ هستن که بیشترین آدم رو کشته ان ، اما نگاهی به خیلی از درگیریایی که در سالهای گذشته به مرگ تعداد زیادی آدم منجر شده مشخص می کنه که نه سلاحای بزرگ و قوی مثل بمبا و موشکها و بلکه سلاحای سبک هستن که آدما رو در سرتاسر جهان به قتل می رسونن.

به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ در این مطلب شما رو با تعدادی از سلاحای سبک جدید و یه تیربار قدیمی اما بازم موثر آشنا کنیم.

اسلحه هجومی HK 416

تفنگ جنگی,عکس اسلحه HK 416

این اسلحه هجومی یه محصول مشترک بین آمریکا و آلمانه و براساس سری اسلحه ام ۱۶ ساخته شده. این اسلحه واقعا بر اثر تجربیات بدست اومده در جنگهای عراق و افغانستان تکمیل شده و حالا بوسیله نیروهای خاص آمریکا و ارتش نروژ استفاده میشن. ایسن اسلحه با خشابای ۳۰ تیر با کالیبر ۵.۵۶ میلی متری مجهز شده و توانایی شلیک در حالت تک تیر و خودکار رو داره. انگار تجربیات حاصل از کشتار در عراق و افغانستان خوب در این اسلحه دید شده باشه.

FN2000

تفنگ جنگی,عکس FN2000

شاید واسه بسیاری جای تعجب باشه اما کشور بلژیک یکی از بزرگترین تولید کنندگان سلاحای سبک در دنیاس. شرکت اسلحه سازی ” FN Herstal” در این کشور از جمله بزرگترین تولید کنندگان اسلحه سبک در دنیاس. طرح FN FAL ساخت این شرکت از دهه ۵۰ میلادی به این سو در بیشتر از ۷۰ کشور جهان مورد استفاده قرار گرفته و در خیلی از نبردهای آفریقا و آمریکای لاتین به مرگ آدمای بسیاری منجر شده. اما واسه سالهای آینده این شرکت با طرح متفاوت ” FN2000″ به میدون آمده. این اسلحه که از فناوری بولپاپ یعنی خشاب در عقب قبضه استفاده میکرد سلاحی کوتاه و سبک و ایده آل واسه آدمکشی در قرن بیستم و یکمه!!!

تیربار MG3

تفنگ جنگی,تیربار MG3

این اسلحه آلمانی ساخت شرکت HK یکی از مشهورترین تیربارهای دنیاس که براساس اسلحه معروف MG42 در جنگ دوم جهانی تکمیل شده. این تیربار در خیلی از نبردهای نیمه دوم قرن بیستم حضور داشته و به مرگ آدمای زیادی منجر شده. این تبربار با نوار فشنگ و یا خشابای ۱۰۰ یا ۲۰۰ گلوله ای تغذیه می شه. با کمی انحراف از بحث باید به شما بگیم که کشور آلمان که از جمله طرفه های شکست خورده در جنگ دوم جهانی بوده و هنوزم با خیلی از محدودیتای به وجود اومده بوسیله اون شکست درگیره الان و پس از آمریکا دومین صادر کننده بزرگ اسلحه در جهان است.

تک تیرانداز AS 50

تفنگ جنگی,تک تیرانداز AS 50

این اسلحه تک تیر انداز ساخت شرکت انگلیسی ” Accuracy International” است. هدف از ساخت این اسلحه تک تیرانداز با کالیبر ۱۲.۷ میلی متر هدف قرار دادن افراد دشمن در فاصله ای نزدیک به ۲ کیلومتره. گلوله به کار رفته در این اسلحه توانایی نفوذ به شکل های جور واجور خودروهای نظامی و حتی از کار انداختن بالگردها رو هم داره. این اسلحه در عراق و افغاستان هم مورد استفاده قرار گرفته امروزه بیشتر بوسیله نیروهای خاص دنیا جهت عملیاتای ترور افراد مهم استفاده میشن.

سلاحای هجومی سری AK

تفنگ جنگی,AK

بدون هیچ شک و شبه باید از سری سلاحای هجومی AK ساخت روسیه به عنوان معروفترین اسلحه گرم در تاریخ آدمی نام برد. در خیلی از نبردهای نیمه دوم قرن بیستم و ۱۲ سال گذشته از شروع قرن جدید در هر گوشه از جهان هست و بر اساس گفته کارشناسان بیشتر از هر اسلحه گرم دیگری تا الان به مرگ آدما منجر شده. سادگی کارکرد و مقاومت مثال زدنی در برابر شرایط سخت از این اسلحه یه ماشین آدم کشی ایده آل ساخته. در سالهای گذشته مدلهای بسیار خیلی از سری AK به بازار آمده که جدیدترین اونا AK-12 اسمشه. در سلاحای جدید سری AK از مواد پلاستیکی و پلیمری استفاده شده تا وزن اون بسیار کاهش پیدا کنه. این سری از سلاحا عموما با خشابای ۳۰ تیر و با کالیبرهای ۷.۶۲ و یا ۵.۵۴ به بازار عرضه شدن.

باشگاه خبرنگاران عکس تفنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *