قدرتمندترین زنان عرصه IT در سال ۲۰۱۴ معرفی شدند

قدرتمندترین زنان عرصه IT در سال ۲۰۱۴ معرفی شدند

قدرتمندترین، با نفوذترین و بهترین زنان بخش آی.تی و فناوری واسه سال ۲۰۱۴ میلادی معرفی شدن.

به گزارش آلامتو به نقل از خبرگزاری مهر، هر ساله با نزدیک شدن به ماه های پایانی سال و شروع سال میلادی جدید، برترینای هر بخش معرفی می شن تا از تلاش و کوششاشون تقدیر شه. امسال هم مثل سالای گذشته، بهترین زنان رشته آی.تی اعلام شدن.

۵. مگ وایتمن/ مدیر عامل HP

وایتمن حدود سه ساله که به عنوان مدیر عامل شرکت HP منصوب و معرفی شده. ایشون در حالی به عنوان پنجمین زن برتر بخش آی.تی معرفی می شه که قبل از اینم عنوان بیستمین زن پولدار دنیا رو از اون خود کرده بود. در وقتی که ایشون مدیریت اچ.پی رو قبول کرد، سهام این شرکت سیر نزولی رو طی می کرد اما این شرکت با ورود وایتمن تونست دوران متفاوتی رو تجربه کرده و شاخص سهام اونم روز به روز زیاد شه.

۴. ماریسا مایر/ مدیر عامل یاهو

مایر ۳۹ ساله حدودا دو ساله که به عنوان مدیر عامل یاهو منصوب شده. ایشون در حالی به عنوان یکی از پنج زن برتر سال ۲۰۱۴ میلادی معرفی شده که در رتبه بندی مجله فوربز، هجدهمین زن مشهور و پولدار دنیا هم لقب گرفته بود. ایشون یکی از جوانترین مدیران تکنولوژیه.

۳. سوزان ووجسکی/ گوگل

پشت تموم تبلیغات شرکت گوگل از جمله Analytics ،Adsense و … میشه ردپایی از ووجسکی یافت. ایشون همون شخصیه که گاراژش رو به سرگی برین و لری پیج اجاره داد تا بتونن فعالیتای خود رو بکنن. ایشون در حالی به عنوان سومین زن برتر بخش آی.تی در سال جاری معرفی می شه که عنوان دوازدهمین زن پولدار دنیا رو هم از اون خود کرده بود.

۲. ویرجینیا رومتی/IBM

ویرجینیا که بیشتر با اسم جینی رومتی خطاب می شه، اولین مدیرعامل زنیه که در شرکت IBM منصوب شد. رومتی تونست رتبه دوم موفق ترین زن بخش آی .تی در سال جاری رو به خود اختصاص بده و این موضوع در حالیه که ایشون مقام دهمین زن پولدار دنیا رو هم از اون خود کرده بود. اختصاص رتبه دوم بهترین زن بخش آی.تی در سال ۲۰۱۴ میلادی نشون از تلاشا و کوششای ویرجینی واسه پیشرفت رتبه آی.بی.ام داره.

۱. شرلی سندبرگ/ Face Book

“شرلی سندبرگ” اولین و بهترین زن بخش آی.تی در سال ۲۰۱۴ میلادی نام گرفته. سندبرگ از سال ۲۰۰۸ میلادی به عنوان مدیر بخش عملیات وارد شرکت فیس بوک شد اما بعد از یه مدت به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره فیس بوک انتخاب شد. ایشون نهمین زن پولدار دنیا معرفی شده و حالا هم لقب بهترین زن بخش آی.تی در سال ۲۰۱۴ میلادی رو از اون خود کرده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *