قتل عام ۳۰ هزار زنبور عسل توسط ۳۰ زنبور ژاپنی + عکس

قتل عام ۳۰ هزار زنبور عسل توسط ۳۰ زنبور ژاپنی + عکس

زنبور سرخ ژاپنی از مخوف ترین شکارچیان دنیای حشراته. این حشره با ۵ سانتیمتر طول و بالهایی که تا ۸ سانتیمتر از هم باز می شن؛ اندازه ای برابر خیلی از پرنده ها داره. که این بالها به زنبور این امکان رو می دهد تا با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت پرواز کنه و روزانه ۱۰۰ کیلومتر جابجا شه.

 

نیش این زنبور ترسناک ۶ میلی متر طول داره و دارای مواد شیمیاییه که می تونه گوشت آدم رو در خود حل کرده و متلاشی کنه، کسائی که تجربه گزیده شدن بوسیله این حشره رو دارن، درد نیش اون رو مانند فرو رفتن یه میخ داغ در بدن توصیف کردن.

 

این حشره هرساله موجب مرگ ۴۰ نفر در ژاپن می شه که بر اثر حساسیت به نیش اون جون خود رو از دست میدن.

 

هر عدد از این زنبورهای سرخ می تونه در دقیقه ۴۰ زنبور عسل معمولی رو از پا در آورد و معمولا  زنبورهای سرخ واسه حمله به کندوی زنبورهای عسل به صورت دست جمعی به کندو حمله ور می شن. در یکی از حمله های این زنبورها به کندوی زنبور عسل اروپایی، تنها ۳۰ عدد از اونا ۳۰ هزار زنبور عسل اروپایی رو از پا در آوردن.

 

زنبور ژاپنی

البته زنبورهای معمولی در برابر این زنبور بی رحم بی دفاع هم نیستن، اونا با رسوندن دسته های چند صدتایی خود به زنبور سرخ و بال زدن در دور و بر اون دمای محیط رو به ۴۷ درجه می رسونن که یه درجه بالاتر از توان تحمل زنبور سرخه و با این کار اون رو از پای در میارن.

 

زنبور ژاپنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *