قتل دانشجوی جوان بخاطر هیچ!

قتل دانشجوی جوان بخاطر هیچ!

نهم آذر سال ۹۰، ماموران کلانتری جوادیه به نزدیکی پایانه جنوب رفتن تا درباره یه نزاع خونین تحقیق کنن. فردی از راه مرکز فوریتای پلیسی ۱۱۰ وقوع این درگیری رو به ماموران گزارش داده و گفته بود در جریان دعوا، یه پسر جوون شدیدا زخمی شده و خونریزی داره. ماموران وقتی به محل رسیدن، خود رو در برابر پیکر بی جون جوون ۱۸ ساله ای دیدن. دو پسر دیگه هم بالای سر جسد وایس تاده بودن. اونا خودشون رو از دوستان مقتول معرفی و هویت قربونی رو علی اعلام کردن.

قتل دانشجوی جوون بخاطر هیچ!به گزارش آلامتو به نقل از مهر ؛ پس از گزارش این قتل به بازپرس کشیک جنایی به دستور اون تیمی از کارآگاهان خاص مقابله با قتل پلیس آگاهی تحقیق در این رابطه رو رو دوش گرفتن اونا بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی به بازجویی از دوستان علی پرداختن.

یکی از اونا که پسری ۲۰ساله به نام «یاشار» است، گفت: من و دوست دیگرم حسن ساکن تهران هستیم، اما در دانشگاه سمنان درس می خونیم و دو نفری آخر هفته ها با هم به تهران برمی گردیم این هفته هم مثل همیشه به ترمینال سمنان رفتیم تا سوار اتوبوس شیم در اونجا با پسر جوون درگیری پیدا کردیم اونم در دانشگاه ما درس می خواند و ساکن تهران بود در ترمینال ما کمی با هم جر و بحث کردیم، اما با دخالت بقیه دعوا تموم شد.

این جوون ادامه داد: در طول راه چندبار بین ما درگیری به وجود اومد و حتی تا آستانه کتک کاری هم پیش رفتیم اما هر دفعه بقیه مسافران دخالت و ما رو از هم جدا کردن. به نزدیکی تهران که رسیدیم من با علی که از دوستان صمیمی مون بود تماس گرفتم و موضوع رو به اون اطلاع دادم و گفتم می خوام درس ادبی به این پسر بدهم اونم قبول کرد به ما کمک کنه. علی به ترمینال جنوب اومد و وقتی از اتوبوس پیاده شدیم، سه نفری اونو تعقیب کردیم و در بیرون از ترمینال در نزدیکی مجتمع قضایی بعثت با هم درگیر شدیم. دعوا خیلی زود بالا گرفت و این وسط پسر دانشجو از جیبش چاقویی بیرون کشید و با اون ضربه ای به علی زد و بعد هم فرار کرد.

در بررسیای بعدی کارآگاهان اداره یکم مشخص شد دانشجوی ناشناس به نام سعید ۲۳ ساله  و دانشجوی کاردانی به کارشناسی مهندسی عمران دانشگاه ایوانکیه . کارآگاهان در اقدام بعدی خود با شناسایی منزل پدر متهم واسه دستگیری ایشون به این نشانی رفتن که متهم پس از اطلاع از قتل ” علی ” خودشو به بازپرسی شعبه یکم دادسرای جنایی معرفی و تسلیم کرد .

با تکمیل تحقیقات پرونده با ارسال کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد که در شعبه۷۴دادگاه کیفری به ریاست قاضی اصغرعبداللهی و با حضور چهار قاضی مستشار به پرونده رسیدگی شد.

در اول جلسه نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست مجازات نامبرده رو از محضر دادگاه خواهان شد. اولیای دم مقتول هم درخواست قصاص کردن.

قاضی عبداللهی با فهمیدن اتهام به سعید از اون خواست به دفاع از خود بپردازه که متهم پس از قرار گرفتن در جایگاه با قبول اتهام خود گفت: دانشجوی عمران بودم و روز حادثه از ایوانکی به سمت تهران بازمی گشتم. دراتوبوس خواب آلود و خسته روی صندلی نشسته بودم که کمی جلو تر چند جوون دانشجوی دیگه به اتوبوس وارد شدن. سر و صداشون خیلی برام آزاردهنده بود. چند بار به اونا تذکر دادم که آروم شن اما توجهی نمی کردن تا اینکه با یکی از اونا به نام یاشار درگیر  شدم. اون در تماسای تکراری با دوستانش از اونا خواست تا واسه دفاع ازوی به ترمینال جنوب بیان چون مقصد این اتوبوس همانجا بود. من هم که اون روز گوشی موبایل نداشتم گوشی یه نفر رو در اتوبوس قرض گرفتم و با دوستم مرتضی تماس گرفتم و قضیه رو براش تعریف کردم و گفتم چاقو با خودت بیار. درگیری لفظی ادامه داشت تا اینکه اتوبوس همه مسافران رو در ترمینال جنوب پیاده کرد ما هم پیاده شدیم همراه یاشار که باعث درگیری شده بود به خیابون پشتی ترمینال رفتیم که دیدم سه نفر با شیشه شکسته من حمله کردن. همزمان مرتضی هم واسه کمک به من رسید و چاقویی دسته قرمز رو به من داد. وقتی که خواستم با دست مانع ورود شیشه شکسته ها به چشم خود شوم یهو دیدم که تیغه چاقو خونی شده و یاشار و گروهی که واسه کمک به اون اومده بودن محل رو ترک کردن و من و مرتضی رو تنها گذاشتن. به مرتضی گفتم که تیغه چاقو خونی شده شاید یکی از اونا چاقو خورده باشه و مسئله جدی شه. مرتضی گفت شاید چاقو به دست یکی از اونا اصابت کرده چون هر چهار نفر دویدند و رفتن. بعد از درگیری به خونه رفتم و به یکی از بچه های محل گفتم که این اتفاق افتاده و من هول و هراس دارم. به ترمینال برو و پرس و جو کن ببین اتفاق بدی اتفاق نیفتاده باشه. دوستم به ترمینال رفت و از رانندگان و افراد رهگذر پرس و جو کرد اونا فقط گفتن که ساعتی پیش یه درگیری پیش اومده که با ترک محل درگیری پایان پیدا کرده و مورد خاصی ندیده ان. روز بعد از راه یه از دوستانم باخبر شدم که دقیقا اینجور قضیه ای در روزنامه نوشته شده که این درگیری منتهی به مرگ جوونی ۱۸ ساله به نام علی شده که چاقو به درون سینه اون فرو رفته و چند ساعت بعد جون خود رو از دست داده من هم به کلانتری محل رفتم و خودمو معرفی کردم.

پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش قضات حاضر در دادگاه واسه ارسال حکم واسه سعید به جرم مباشرت در قتل عمد و شرکت در نزاع وارد شور شده و سعید رو به قصاص محکوم کردن.افراد حاضر در این نزاع مرگبار هم به مجازات زندان محکوم شدن.

noindex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *