قتل به خاطر سرقت ۲ هزار و ۵۰۰ تومانی!

قتل به خاطر سرقت ۲ هزار و ۵۰۰ تومانی!

قتل به خاطر سرقت 2 هزار و 500 تومانی!

مرد قاتل در جلسه محاکمه مدعی شد که اموال سرقتی از مقتول رو به قیمت ۲ هزار و ۵۰۰تومان فروخته.

فارس:شامگاه ۱۶ آبان سال گذشته، مأموران پلیس بخش بوستون شهرستان شهریار از راه مرکز فوریت های پلیس، از کشف جسد مرد جوونی در منزلش باخبر شدن.

مأموران با حضور در محل حادثه با جسد این مرد به نام علی رو به رو شدن، در حالی که با ضربات زیاد چاقو به بدن و هم اینکه ضربه جسمی سنگین به سرش به قتل رسیده بود.

تحقیقات اولیه پلیس نشون داد مقتول از یه روز قبل از حادثه، مهمانی داشته و بعد از قتل، پنهون شده. هم اینکه مشخص شد که بعضی مدارک و کارت عابربانک ایشون هم به سرقت رفته و از اون پول برداشت شده.

یه مدت بعد از حادثه و انجام تحقیقات، متهم به قتل به نام آرش شناسایی و در اولین جلسه بازجویی به ارتکاب قتل با انگیزه سرقت اعتراف کرد. قرار مجرمیت متهم از طرف دادسرای جنایی صادر و پرونده واسه رسیدگی به شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری فرستاده شد.

صبح امروز، جلسه محاکمه به ریاست قاضی همتیار برگزار شد. سیدرضایی، نماینده دادستان با اشاره به مدارک موجود در پرونده جرم انتسابی به متهم رو قطعی دونست و خواهان مجازات متهم شد. اولیای دم هم خواسته خود رو قصاص متهم عنوان کردن.

در ادامه جلسه، متهم در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه تموم اتهامات رو قبول داره، گفت: وقتی که در شهرستان بودم، تموم سرمایه ام رو به خاطر مصرف موادمخدر از دست دادم.

: یه مدت بعد، با علی تماس گرفتم و اون به من گفت به تهران بیا، کمکت می کنم. روز اولی که به تهران آمدم، با اون شیشه مصرف کردم. بعد از اون باهم درگیر شدیم که اون رو کشتم.

متهم در حالی به بهونه فراموشی از بیان جزئیات حادثه دوری می کرد که طبق مدارک موجود در پرونده، متهم به خاطر یه اختلاف مالی بر سر معامله گوسفند، که متهم مجبور به پرداخت ضرر به مقتول شده، اون رو کشته بود.

ایشون هم اینکه اظهارات قاضی همتیار در قرائت اعترافات قبلی خود مبنی بر اینکه اول با دمبل (وسیله بدنسازی) ضربه ای به سر علی زده و وقتی نتونسته از دست علی فرار کنه، اون رو با چاقو کشته، تأیید کرد.

آرش درباره سرقت وسایل علی گفت: بعد از قتل، مقداری مدارک از علی سرقت کردم که اونا رو داخل صندوق صدقات انداختم، از عابربانک اون هم حدود ۲۲۰ هزار تومن پول برداشتم. ۲ گوشی تلفن منزل اون رو هم برداشتم و در خیابون مولوی به قیمت ۲ هزار و ۵۰۰ تومن فروختم. علی قبل از قتل ازم خواست اون رو نکشم و ۵۰ هزار تومن پولی که در خونه داشت رو با خود ببرم اما به اون گفتم ۵۰ هزار تومن خیلی کمه.

بعد از اظهارات متهم در بیان آخرین دفاع، قاضی همتیار ختم جلسه رو اعلام و ارسال حکم رو به بعد از مشورت با مستشاران دادگاه انداخت.

منبع: seemorgh.com / farsnews.com

جمع آوری: آلامتو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *