قبرستانی که اجساد را خودبه‌خود مومیایی می کند +عکس

قبرستانی که اجساد را خودبه‌خود مومیایی می کند +عکس

mom1

مصریان باستان روزا تلاش می کردن و با به کار گیری بعضی مواد خاص مردگان خود رو مومیایی می کردن تا این روزا به جاذبه گردشگری تبدیل شن. گذروندن روند سخت مصری در حالی اتفاق افتاده که یه قبرستان عجیب در روستای کوچیکی در کلمبیا مرده ها رو خود به خود مومیایی می کنه.

قبرستان شهر “سن برنانردو” محلیه که مرده ها در تابوت خودشون به مومیایی تبدیل می شن. واسه اولین بار ۱۵ سال پیش یه قبرکن به این موضوع فهمید اما تا به امروز و با تموم تحقیقاتی که انجام شده دلیل این موضوع مشخص نشده و سر به مهر باقی مونده.

مومیایی

این مومیاییا بدون کمترین تغییری باقی  مونده ان و تنها پوست اونا کمی شل شده و چروکیده س. قبل از این محققان تونسته بودن قبرستانی همینطوری رو در مکزیک یافت کنن که در اونجا به خاطر نوع خاک و البته گازی که در خاک بود اجساد سالم باقی می مانند ولی در این داهات هیچی مشخص نیس.

دهات نشینان به چند دلیل جور واجور باور دارن که یکی از اونا خوردن آب پاک بسیار در این داهات هستش. هم اینکه یه سریای دیگه دو میوه عجیب و خاص رو دلیلی واسه بروز این حالت می دونن که در رژیم غذایی افراد شهر بسیار دیده شده. مقامات کلمبیا عزمشونو جزم کردن تا موزه ای مخصوص مومیاییای این قبرستان ساخته و جذب توریست کنن.

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *