نگهداری از کودک سندروم دان در منزل

نگهداری از کودک سندروم دان در منزل

وقتی کودک شما سندرم ‌دان دارد؛ یکی از مفیدترین کارهایی که می‌توانید برای او انجام دهید این است که تا آنجا که می‌توانید در مورد بهترین شرایط
نگهداری از کودک در منزل
بیاموزید.
هر خانواده‌ای شادی، استرس و چالش‌های مخصوص به خود را دارد. اما وقتی فرزندی با سندرم ‌دان دارید؛ اوضاع کمی متفاوت به نظر می‌رسد. علاوه بر تفاوت در شیوه مراقبت، نگهداری و آموزش در کودکی این عزیزان، آنها شرایط متفاوت‌تری را برای تحصیل در مدرسه، یادگیری دروس، موسیقی، ورزش و… خواهند داشت. این امر اهمیت و لزوم فراهم ساختن شرایط مناسب نگهداری از کودک سندروم دان در منزل و همچنین نحوه ابراز توجه و مراقبت را از این عزیزان را پررنگ‌تر می‌کند.
اهمیت توجه به نگهداری از کودک سندروم دان در منزل
از بسیاری جهات اساسی و مهم، کودکانی که مبتلا به سندرم ‌دان هستند؛ بسیار شبیه کودکان دیگر می‌باشند. آنها نه تنها حالات و عواطف یکسانی با سایر کودکان دارند؛ بلکه در مواردی این احساسات شکننده‌تر و ظریف‌تر خواهد بود. بنابراین طبیعی است که این کودکان دوست دارند چیزهای جدید یاد بگیرند؛ بازی کنند و از زندگی لذت ببرند. شما می‌توانید با فراهم کردن شرایط مثبت و عالی در جهت نگهداری از کودک سندروم دان در منزل شانس انجام بهتر این کارها را برای فرزندانتان فراهم کرده و تجربه‌های شیرین کودکی را به آنها بدهید.
قاعدتا هر نوزادی که با سندرم ‌دان متولد می‌شود؛ مراقبت و نگهداری از او متفاوت است. همزمان با رشد کودک می‌بایست توجه ویژه‌ای به نمودار جسمی ‌و فکری وی داشته باشید. کودک شما همچنین ممکن است دچار برخی از مشکلات جسمی‌ باشد که نیاز به مراقبت بیشتر دارد. البته باید خاطر نشان کنیم که لزوما همه نوزادانی که با سندرم ‌دان متولد می‌شوند دارای مشکلات جسمی و سلامتی نیستند.
آنها مانند اکثر کودکان دیگر، معمولا کارهای روزمره یکسانی را انجام می‌دهند. از این رو تمامی مراحل عطف کودک و نوپایی را خواهند داشت. ممکن است این مراحل کمی ‌طولانی و یا با مداخله والدین همراه باشد. اما توجه داشته باشید که مراقبت علمی ‌و همچنین جسمی ‌وکار درمانی می‌تواند به کودکان مبتلا به سندرم ‌دان بسیار کمک کننده باشد. نگهداری از کودک سندروم دان در منزل برای بسیاری از والدین ناآگاه، ممکن است سخت و دشوار باشد. اما امروزه با وجود حمایت‌هایی که از سوی مراکز توانبخشی در منزل می‌شود؛ این مرحله از زندگی این کودکان بهبود چشمگیر و مثمر ثمری داشته است.
والدین هنگامی‌که برای اولین بار متوجه می‌شوند که فرزند دلبندشان مبتلا به سندرم ‌دان است؛ ممکن است احساس ناامیدی، غم، عصبانیت، ترس، اضطراب در مورد آینده و… کنند. این احساسات همگی طبیعی هستند. در این شرایط صحبت با والدین دیگری که دارای کودکانی مبتلا به سندرم ‌دان هستند می‌تواند مفید باشد. آنها کاملا درک می‌کنند که شما چه احساسی دارید. کمک گرفتن از مراکز مراقبتی و پرستاری در این شرایط، یک راهکار کارآمد و اصولی برای کنار آمدن با این موقعیت است. نگران نباشید و به کودک خود عشق بوریزید. این کودکان در بسیاری از موارد احساسات پنهان شما را درک می‌کنند. بنابراین با امیدواری و القای انرژی مثبت، به آنها شوق و اعتماد به نفس بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *