جریمه دستی (Manual Actions) توسط گوگل

جریمه دستی (Manual Actions) توسط گوگل

یکی از وسایل که تازگیا به وسیله گوگل طراحی شده تا وبمسترها بتونن با کمک اون روند تغییرات سایت خود رو دنبال کنن، وسیله گوگل وبمستره. واسه به کار گیری این وسیله اول باید ثایت خود رو در اون ثبت کنین که واسه این کار کافیه یه حساب واسه خود بسازین. این وسیله امکانات زیادی داره که یکی از این امکانات، بخش جریمه دستیه.

منظور از جریمه دستی چیه

وبمسترها همیشه به دنبال این هستن که بتونن سایت خود رو به بهترین شکل ممکن پیشرفت بدن و به رتبه اول گوگل دست پیدا کنن. اما این وسط لینکای اسپم وجود دارن که دلیل می شن کاربر در زمان جست و جوی موضوع خود، با لینکای غیر در رابطه و غیر به درد بخور مواجه بشه. این اتفاق نه فقط واسه کاربران آزار دهنده س بلکه بعضی وقتا دیده شده که سایتای به درد بخور و معتبر، رتبه پایین تری نسبت به سایتای غیر به درد بخور دارن. واسه جلوگیری از این فاجعه، گوگل الگوریتمایی رو طراحی کرده که بتونه سایتای متخلف رو شناسایی و اونا رو جریمه یا حذف کنه. اما اقدام جدیدتری که گوگل انجام داده تا برخورد با سایتای غیر به درد بخور و غیر قانونی بهتر انجام بشه، کمک گرفتن از انسانه که با عنوان جریمه دستی شناخته شده.

چگونگی اعمال جریمه دستی

جریمه دستی در وسیله گوگل وبمستر اعمال می شه که این کار به کمک کارمندان گوگل صورت میگیره. در گوگل وبمستر گزینه ای به نام Manual Actions  هست که وقتی که گوگل در حال بررسی سایت شما واسه پیدا کردن خطاها و نواقصه، اگه مشکلات سایت شما به وسیله کارمندان گوگل یافت شه، در قسمت   تموم اونا قرار میگیره و ضمن ارائه پیشنهاداتی واسه رفع انا، پیامی رو در قسمت Message Center واسه شما می فرسته تا شما به وسیله گوگل وبمستر خود سر بزنین. حال وقتی که شما مشکلات سایت خود رو بررسی کردین، باید نسبت به رفع تک تک اونا دست به کار شین و وقتی تموم خطاهای سایت رفع شد دوباره شما باید درخواست بازبینی رو واسه گوگل بفرستین که این کار به وسیله فرستادن پیام در Manual Actions  صورت میگیره.

مشکلات

به چه دلیل شما جریمه دستی میشین

دلایلی زیادی واسه جریمه شدن سایت شما به صورت دستی هست :
۱-    استفاده زیادتر از اندازه از کلمات کلیدی
۲-    مخفی کردن متن در صفحات
۳-    کیفیت پایین محتوای سایت
۴-    سایتای اسپم
۵-    سایتای هک شده
۶-     وجود لینکای غیر در رابطه به سایت شما
۷-    وجود لینکای غیر در رابطه از سایت شما به سایتای دیگه