برسی عوامل مؤثر بر ایجاد قصدو بروز رفتار بازاریابی ویروسی در مشتریان و کاربران است .- قسمت ۶

برسی عوامل مؤثر بر ایجاد قصدو بروز رفتار بازاریابی ویروسی در مشتریان و کاربران است .- قسمت ۶

بعضی از چالش‌های مدیریت استراتژی بازاریابی اینترنتی که معمولاً در بسیاری از سازمان‌ها دیده می‌شوند عبارتند از:

 

 

  • مسئولیت‌های نامشخصی برای بسیاری از فعالیت‌های بازاریابی اینترنتی.
جهت دانلود متن کامل این پایان نامه به سایت jemo.ir مراجعه نمایید.

 

 

  • نامشخص بودن اهداف تعیین شده برای بازاریابی اینترنتی.

 

  • بودجه‌ی ناکافی برای بازاریابی اینترنتی اختصاص داده می‌شود زیرا تقاضای مشتری برای خدمات آنلاین دست کم گرفته می‌شود و رقبا به‌طور بالقوه سهم بازار را از طریق فعالیت‌های برتر آنلاین به دست می‌آورند.

 

  • بودجه به خاطر آزمایش بخش‌های مختلف سازمان با بهره گرفتن از ابزارهای مختلف یا تأمین کنندگان بدون دسترسی به اقتصادهای مقیاس، هدر می‌رود.
  • عکس مرتبط با اقتصاد

 

  • طرح‌های جدید ارزشی آنلاین توسعه داده نمی‌شوند، و این در حالی است که اینترنت به‌عنوان«تنها کانال دیگر برای بازار» بدون توجه به فرصت‌ها برای ارائه خدمات آنلاین پیشرفته و متمایز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

  • نتایج حاصل از بازاریابی دیجیتالی به طرز کافی سنجیده یا مورد بررسی قرار نمی‌گیرد، بنابراین اقدامات برای بهبود بهره‌وری انجام نمی‌شوند.

 

  • به جای یک رویکرد برنامه‌ریزی شده، یک رویکرد تجربی برای استفاده از ابزارهای ارتباطی الکترونیک همراه با یکپارچگی ضعیف بین ابزارهای ارتباطات بازاریابی آنلاین و آفلاین، اتخاذ می‌شود.

 

 • در تحقیق انجام شده بوسیله‌ی Econsultancy در سال ۲۰۰۸، چالش‌های مدیریت بازاریابی اینترنتی مورد بررسی قرار گرفت. براساس این تحقیق بسیاری از شرکت‌ها در حال تجربه‌ی مشکلات مربوط به تعیین منابع صحیح برای بازاریابی اینترنتی بودند.

 

چالش‌ها طبق موارد زیر توسط پاسخ دهندگان درجه‌بندی شدند:

 

 

  • دسترسی به مدیریت یا منابع بالا(۶۷٪ موافق)

 

  • کسب مانع از طریق کارکردها یا مارک‌های بازاریابی سنتی(۶۶٪ موافق)

 

  • دسترسی به منبع«IT» یا پشتیبانی فنی(۶۱٪ موافق)

 

  • پیدا کردن پرسنل مناسب(۷۵٪ موافق)

 

 • پیدا کردن آژانس‌های رسانه‌ای دیجیتال مناسب(۵۴٪ موافق)

 

باتوجه به تحقیق فوق‌الذکر چالش‌ها هم در مدیریت انواع مختلف منابع داخلی و هم در پیدا کردن پرسنل مناسب وجود دارند. چالش‌های اصلی مذکور شامل کسب منابع و بودجه همراه با مناقشات مالکیت و تنش‌های بین یک تیم بازاریابی دیجیتال و تیم‌های دیگر مانند بازاریابی سنتی، IT، مدیریت مالی و ارشد است. هماهنگی با کانال‌های مختلف در رابطه با تیم‌هایی که در حال مدیریت برنامه‌های بازاریابی در هر جای دیگر هستند نیز از جمله چالش‌ها بود
یک چهارچوب استراتژیک برای توسعه استراتژی بازاریابی اینترنتی
برای تشخیص مزایای بازاریابی اینترنتی و جلوگیری از دام‌ها و خطرات ، یک سازمان نیاز به طراحی یک رویکرد برنامه‌ریزی شده و ساختاری دارد.
فرایندی برای توسعه و اجرای یک طرح بازاریابی اینترنتی پیشنهاد می‌گردد که براساس تعریف استراتژی در طیف وسیعی از شرکت‌ها قابل استفاده است. اکنون فعالیت‌های اصلی و زیر گروه‌های آن‌ ها را که مربوط به ایجاد یک استراتژی بازاریابی اینترنتی می‌باشند در ذیل یادآور می‌شویم:

 

 

 1. انتخاب رویکرد استراتژیک

 

۱-تعریف استراتژی بازاریابی الکترونیک. انتخاب استراتژی‌‌های مناسب برای دسترسی به اهداف تعیین شده در مرحله‌ی
۲- تعریف طرح ارزش مشتری. تعریف طرح ارزشی موجود از طریق کانال آنلاین و چگونگی ارتباط آن با طرح اصلی ارائه شده توسط شرکت. بررسی آمیخته‌ی بازاریابی و ارزش‌های مارک به منظور ارزیابی چگونگی پیشرفت آنلاین آن‌ ها.
۳- تعریف آمیخته ارتباطات الکترونیک. انتخاب ابزارهای ارتباطی آنلاین و آفلاین برای تشویق به استفاده از خدمات آنلاین سازمان و ایجاد فروش. توسعه‌ی ارتباطات جدید برای حمایت از مشتریان از طریق ایجاد رابطه‌ی آن‌ ها با شرکت.

 

 

 1. ارائه نتایج به صورت آنلاین

 

۱-اجرای طرح بازاریابی الکترونیکی. این بخش به جزئیات اجرای استراتژی می‌پردازد.
۲- اجرای تجربه مشتری. ایجاد وب سایت و ارتباطات بازاریابی ایمیل که باعث شکل‌گیری تعاملات آنلاین مشتریان با شرکت می‌شود. توانایی‌های مدیریت رابطه‌مند و آنلاین مشتری برای شناخت ویژگی‌های مشتریان، نیازها و رفتارهای آن‌ ها جهت تحویل ارزش موردنظر ایجاد می‌شود.
۳- اجرای ارتباطات الکترونیک. مدیریت ارتباطات مستمر بازاریابی آنلاین شامل موتورهای جستجوی بازاریابی، شراکت‌ها، ضمانت‌ها و ساز و کارهای وابسته به آن و ارتباطات بازاریابی الکترونیک تبلیغاتی مانند آگهی‌های تبلیغاتی آنلاین، بازاریابی ایمیل و میکروسایت‌هایی برای تشویق به استفاده از خدمات آنلاین و جذب و حفظ مشتری و ادغام کانال‌های رسانه‌ای دیجیتال با بازاریابی سنتی می‌شود.
۴-ایجاد پروفایل مشتری، بررسی و تقویت فعالیت‌های آنلاین و حفظ فعالیت‌های آنلاین، به دست آوردن پروفایل و داده‌های رفتاری در مورد تعاملات مشتری با شرکت و خلاصه کردن و ارسال گزارشات مربوط به عملکرد نسبت به اهداف به منظور تقویت عملکرد.
مقدمه‌ای بر ارتباطات بازاریابی دیجیتال
برای سال‌ها، تبلیغات بازاریابی براساس رسانه‌های سنتی مانند تلویزیون، پرینت و تبلیغات رادیویی و پست مستقیم ناشی از از روابط عمومی بود. اما در چند سال اخیر، از زمانی که مفهوم وب برای نخستین بار در دهه ۱۹۸۰ توسط«سرتیم برنرز- لی[۱۹]» مطرح شد، تغییرات بزرگی در ارتباطات بازاریابی بوجود آمده است. رسانه‌های دیجیتالی معادل این رسانه‌های سنتی، که معروف به کانال‌های رسانه‌ای دیجیتال هستند، اجزای حیاتی اکثر تبلیغات بازاریابی می‌باشند. به‌عنوان مثال، در یک تبلیغات آنلاین، بازاریابان می‌توانند از شیوه‌های زیر استفاده کنند:
آگهی‌های تبلیغاتی، و آگهی‌های آسمان‌خراش در بسیاری از سایت‌های آنلاین، آگهی‌های«پرداخت در ازای کلیک[۲۰]» برای کسب موقعیت‌های بالاتر در فهرست نویسی طبیعی در گوگل، بازاریابی وابسته که در آن سایت‌هایی برای یک تاجر فروش ایجاد می‌کنند، کمیسیون دریافت می‌کنند و بازاریابی مستقیم که مؤثرترین روش است پیام‌ها را به مشتریان موجود ارسال می‌کند. بسیاری از این تکنیک‌های ارتباطات دیجیتال هم جنس و مشابه با معادل‌های سنتی‌شان هستند، به عنوان مثال، آگهی‌های تبلیغاتی عمدتاً معادل پرینت بوده و آگهی‌های تبلیغاتی و بازاریابی ایمیل معادل پست مستقیم هستند.
رابطه‌ی بین ارتباطات دیجیتال و سنتی
شناخت رابطه‌ی بین تکنیک‌های جدید ارتباطات دیجیتال و ارتباطات سنتی ضروری است تا فرصت‌های جدید از دست نروند و تبلیغات به یک شیوه‌ی همگرا قابل برنامه‌ریزی باشند. همان‌طور که«جنکینسون و ساین»(۲۰۰۱) بیان می‌کنند:
انواع مفاهیم و اصطلاحات هم از طرف آکادمیک‌ها و هم از طرف شاغلین و حرفه‌ای‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌عنوان مثال، یکی از تحقیقات درخصوص برنامه‌ریزی رسانه‌ای نشان داد که بعضی از افراد به عنوان شیوه‌های توزیع ارتباطات به رسانه و بعضی به کانال‌ها رجوع می‌کنند. و به همین صورت، بعضی به ابزارها و بقیه به کانال‌ها و شیوه‌ها به عنوان تکنیک‌هایی رجوع می‌کنند که رسانه بوسیله‌ی آن قابل به‌کارگیری است(چفی و اسمیت، ۲۰۰۸).
برای نشان دادن رابطه بین سطوح مختلف ارتباطات بازاریابی به جدول ۱٫۲ رجوع کنید که براساس مفهوم شناسی معرفی شده توسط«جنکیسون و ساین[۲۱]» در سال ۲۰۰۱ است و به‌طور فزاینده‌ای توسط شاغلین و دانشگاهیان مورد استفاده قرار گرفته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رفتن به نوارابزار

بیرون رفتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *