بازی های رایگان ماه اکتبر پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان مشخص شدند

بازی های رایگان ماه اکتبر پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان مشخص شدند

پس از ماه عجیب سپتامبر و منتشر کردن بازیای معروف روی سرویسای اکس باکس لایو گلد و پلی استیشن پلاس، خیلیا دوست داشتن ببینن که سونی و مایکروسافت می تونن همین روند فوق العاده خود رو ادامه داده و با عناوین اولین ماه از پاییز، اونا رو سورپرایز کنن. حالا با در نظر گرفتن لیستی که بازیای رایگان ماه اکتبر پلی استیشن ۴ و اکس باکس به منتشر کردن رسیده، انگار یکی از کمپانیا از قافله عقب مونده.

بر این پایه، ژاپنیا مثل همیشه شش عنوان رایگان با سبکای متفاوت آماده کردن. بدون ذره ای دودلی محبوب ترین بازی لیست رو می تونیم بازسازی قسمت ابتدایی رزیدنت اویل بنامیم. این عنوان که خود یه ریمیک بر رزیدنت اویل ۱۹۹۶ هستش، اول سال ۲۰۰۲ به منتشر کردن رسید و با دریافت میانگین امتیازی ۹۱ تونست یکی از بهترین بازیای صنعت گیمینگ لقب بگیره.

نسخه نسل هشتم هم که سال گذشته منتشر شد، فروش یه میلیونی رو تجربه کرد؛ اتفاقی که معمولا خیلی کم واسه عناوین ریمستر شاهدش هستیم. بد نیس بدونین ورژن پلی استیشن ۴ ریمستر رزیدنت اویل ۱ با عکس العمل مثبت منتقدها رو به رو شد و میانگین امتیازی ۸۴ رو به دست آورد. واسه کسائی که منتظر رزیدنت اویل ۷ هستن، تجربه این عنوان می تونه رویایی باشه.

با اینحال که همین بازی کافیه تا سونی رو پیروز اکتبر بنامیم، ژاپنیا علاقه مندان به اکشنای پر زد و خورد رو فراموش نکرده ان. کنار رزیدنت اویل، دارندگان پلی استیشن ۴ می تونن Transformers: Devastation رو هم دانلود کنن؛ ساخته استودیو معروف Platinum Games، سازنده بازیای بایونتا و اسکیل باند، که سال گذشته به منتشر کردن رسید و میانگین امتیازی اش ۷۷ شد.

اگه از طرفداران انیمیشن یا سینمایی معروف ترنسفورمرز هستین، اصلا تجربه این عنوان رو از دست ندین. چون براساس گفته منتقدها، Devastation بهترین بازی از این سریه. واسه اطلاعات بیشتر، ساخته پلتینوم گیمز بیشتر به خاطر سیستم مبارزات سرعتی اش توجهات رو به خود جلب کرد. از بازیای پلی استیشن ۴ که فاصله بگیریم، به عناوین رایگان داداش بزرگتر این کنسول می رسیم.

سونی واسه پلی استیشن ۳ سراغ یوبیسافت رفته و دو عنوان از این شرکت واسه پلتفرمش به منتشر کردن رسونده. یکی از این بازیا که From Dust اسمشه، سال ۲۰۱۱ به منتشر کردن رسید و با میانگین امتیازی ۸۰ تونست موفقیتایی به دست بیاره. اگه هم از طرفداران بازیای متفاوت و ماجراجویی نیستین، نگران نباشین. چون می تونین Mad Riders رو انجام بدین؛ عنوانی موتورسواری که به بازیکنا تجربه ای آرکید از رانندگی رو هدیه میده.

ساخته یوبیسافت میانگین امتیازی بازی ۷۱ رو به دست آورد. واسه دارندگان پلی استیشن ویتا هم یه خبر خوب داریم؛ بازیای ماه اکتبر از بهترینای این کنسول هستن. اولین بازی پلی استیشن ویتا Code:Realize – Guardian of Rebirthه که با هشت نقد هم میانگین امتیازی اش ۸۶ شد. این عنوان ماجراجویی و دیالوگ محور که بی شباهت به انیمهای ژاپنی نیس، سال گذشته به منتشر کردن رسید.

دومین بازی پلی استیشن ویتا هم که باز یه عنوان ماجراجویی با نام Actual Sunlightه، داستانی کوتاه دور و بر عشق رو روایت می کنه. شاید باحال باشه بدونین ورژن پی سی Actual Sunlight با استقبال نسبی کاربرهای استیم رو به رو شد. این عنوان هم از نه نقد میانگین امتیازی ۷۵ رو گرفت.

بازیای رایگان سرویس مشترکین پلی استیشن پلاس

Resident Evil HD – پلی استیشن ۴

Transformers Devastation – پلی استیشن ۴

From Dust – پلی استیشن ۳

Mad Riders – پلی استیشن ۳

Code: Realize ~Guardians of Rebirth – پلی استیشن ویتا

Actual Sunlight – پلی استیشن ویتا

بسیار ، این شش بازی رایگان ماه اکتبر پلی استیشن؛ حالا نوبت به عناوین اکس باکس رسیده. همیشه گفتیم، این بار هم می گیم. یکی از بزرگترین مزیتای اکس باکس لایو اینه که به دارندگان اکس باکس وان توانایی تجربه عناوین اکس باکس ۳۶۰ رو به واسطه توانایی Backward Compatibility میده. با این وجود عناوین اکتبر ردموندیا توانایی رقابت با پلی استیشن رو نداشته و این ماه ژاپنیا رو می تونیم پیروز این ماراتون بنامیم.

معروف ترین بازی اکس باکس I Am Alive (قیمت واسه کاربرهای معمولی ۱۴٫۹۹ دلار) است که اینم به وسیله شرکت یوبیسافت سال ۲۰۱۲ به منتشر کردن رسید. I Am Alive داستان دنیای آخرالزمانی رو روایت می کنه؛ جایی که به خاطر یه سری اتفاقات عجیب آدمی تا مرز نابودی پیش رفت و کمکای دولت هم هیچ نتیجه در بر نداشت. بازیکن نقش فردی با نام Carlo Mestroni رو داره که می خواد زن و بچه اش رو نجات دهد.

اگه به بازیای مهیج و ماجراجویی مثل The Last of Us علاقه دارین، شاید تجربه I Am Alive بتونه سرگرم تون کنه. این عنوان میانگین امتیازی ۶۹ رو به دست آورد. جدا از عنوان یوبیسافت، مایکروسافت مشابه سونی یه بازی موتور سواری رو واسه سرویس اکس باکس لایو گلد به منتشر کردن رسونده؛ MX vs ATV Reflex (قیمت واسه کاربرهای معمولی ۲۹٫۹۹ دلار)  که سال ۲۰۰۹ به وسیله شرکت مرحوم THQ منتشر شد و تونست میانگین امتیازی ۷۸ رو به دست بیاره.

دو عنوان بعدی The Escapists (قیمت واسه کاربرهای معمولی ۱۹٫۹۹ دلار)  و Super Mega Baseball: Extra Innings (قیمت واسه کاربرهای معمولی ۱۹٫۹۹ دلار) هستن. The Escapists یه بازی نقش آفرینی هدف دار با سبک گرافیکی هشت بیتیه و میانگین امتیازی اش ۷۱ شد. SMB هم می تونیم یکی از بهترین بازیای بیسبال بنامیم. این عنوان که قسمت دومش چند روز پیش معرفی شد، میانگین امتیازی ۸۵ رو به دست آورد.

بازیای رایگان سرویس مشترکین اکس باکس لایو گلد

Super Mega Baseball: Extra Innings – اکس باکس وان (تموم ماه توانایی دانلود بازی رو دارین)

The Escapists – اکس باکس وان (از ۱۶ اکتبر تا ۱۵ نوامبر توانایی دانلود بازی رو دارین)

MX vs. ATV Reflex – اکس باکس وان و ۳۶۰ (از ۱۶ تا ۳۱ اکتبر توانایی دانلود بازی رو دارین)

I Am Alive – اکس باکس وان و ۳۶۰ (از ۱ تا ۱۵ اکتبر توانایی دانلود بازی رو دارین)

نکته: یادتون باشه که پس از دانلود بازیا در بازه های وقتی گفته شده، تا وقتی که اشتراک داشته باشین می تونین اونا رو انجام بدین. این قانون واسه هر دو سرویس پابرجا هستش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *