اهدافی که هر کارآفرین باید هر سال نو داشته باشد چه هستند؟

اهدافی که هر کارآفرین باید هر سال نو داشته باشد چه هستند؟

با فرا رسیدن سال نو، اهداف یه کارآفرین هم رنگ جدیدی به خود می گیرن. در راه موفقیت، یه کارآفرین هم باید خودسازی کنه هم شرکتش رو بسازه. از این رو همیشه عادات و رفتارهایی هستن که باید عوض کنه یا هدفای کوتاه و دراز مدت تعیین کنه. البته هدفگذاری فقط به کارآفرینان اختصاص نداره بلکه هر انسانی تا برنامه ریزی نکنه نمی تونه به موفقیت برسه.

شما چیجوری؟ واسه سال ۱۳۹۶ اهدافی تعیین کردین؟

یه شمام یه کارآفرین هستین باید اهدافی که در زیر اومده رو جزء برنامه سال جدید بذارین:

 • حسابداری یاد بگیرین

چه حسابدار داشته باشین چه نه، باید دست کم از مسائل پایه ای مالی سر دربیارین.موارد زیر می تونه به شما کمک کنه:

 1. با بررسی درآمدی که در آینده دارین، هزینه های عملیاتی و برآورد هزینه تقاضاهای آینده، بودجه سال آینده رو محاسبه کنین.
 2. بدهی هاتون رو پرداخت کنین.
 3. هزینه هاتون رو تا می تونین کم کنین (چه شخصی چه کاری).
 4. پیشرفت تون رو اندازه گیری کنین تا ببینین چقدر به اهداف تون نزدیک شدین.
 5. تلاش کنین اعتبارتان رو زیاد کنین تا بتونین راحت تر وام بگیرین.

 • به سلامتی تون توجه کنین

چیجوری می تونین انتظار پیشرفت کارتون رو داشته باشین درحالیکه مریض یا خسته اید؟

واسه شرایط کاری بهتر باید شرایط جسمی و روانی خوبی داشته باشین. خوب غذا بخورین و خوب ورزش کنین تا کارا رو به موقع و با انرژی انجام بدین. عادات غذایی خوب باعث می شن که از بیماریایی مانند دیابت نوع ۲ و فشار خون دور بمونین.

 • مدیر قوی باشین

با محول کردن وظایف به راه درست، دلگرمی دادن به هنگام مشکلات، ایجاد محیطی که خلاقیت کارمندان رو تحریک کنه و پذیرش نظرات بقیه باعث قوی تر شدن شما می شه. از این رو فرهنگ خاص خود رو در سال جدید در شرکت تون بسازین.

 • روابط اجتماعی بیشتری برقرار کنین

اگه فکر می کنین رسانه های جمعی اهمیت زیادی ندارن فکرتون صد درصد از بیخ و بن غلطه. یکی از بهترین راه های ارتباطی با مشتریا رسانه های جمعیه. با این نرم افزارها برندتون رو گسترش بدین و با هم صنفیای تون رابطه برقرار کنین. از طرفی می تونین خیلی راحت به نظرات مشتریاتون دسترسی پیدا کنین و در وقتی که می تونین پاسخگوی اونا باشین. اگه حساب کاربری فیسبوک، توییتر و لینکدین تون در سال گذشته موثر نبوده امسال فعال شون کنین.

 • زمان کمتری در اداره بگذرونین

۶۰ ساعت کار در هفته شاید واسه ایلان ماسک ممکن باشه اما واسه هممون صدق نمی کنه. این خستگی بهره وری شما رو پایین می آورد و دیرتر به اهداف تون می رسید.

به اندازه کافی با خونواده و دوستان وقت بگذرونین تا ذهن تون از درگیریا و کار خالی شه. باور کنین دفتر کارتون به دلیل وقت گذروندن با خونواده یا به تعطیلات رفتن از بین نمی ره.

 • از اخبار دنیا باخبر باشین

وقتی که از اخبار روز بدونین تصمیمات هوشیارانه تری می گیرین. یادتون باشه در دنیایی زندگی می کنین که به هم ربط داره و این رابطه بر کار شمام ممکنه اثر بزاره.

 • افراد باهوش رو استخدام کنین

افراد باهوش نه فقط بر رشد کار بلکه بر افراد محیط هم اثر می ذارن. هوش اونا حتی باعث کم شدن هزینهاتون می شه.

استخدام افراد موفق و باهوش سخته اما شک نداشته باشین تغییر بزرگی در کارتون بوجود میاره.

 • بیشتر همدلی کنین

با همدلی شما احساس بقیه رو درک می کنین و این یکی از بهترین ویژگیای یه کارآفرین می تونه باشه. رفتار گرم و صمیمی با مشتریا، سهامداران و شرکا مطمئنا در موفقیت شما اثر میذاره. از طرفی شما متوجه سلایق و اولویتاشون میشین از طرف دیگه اونا از اینکه به مشکل شون اهمیت دادین خوشحال و قدردان تون می شن.

 • مهارتای جدید ببیاموزید

مهارتای جدید شما رو به روز نگه داشته و سرعت پیشرفت تون رو بیشتر می کنه. در سال جدید کلاسای حسابداری، بازاریابی، برنامه نویسی، سخنرانی و زبون بدن رو حتما شرکت کنین و یا دست کم کتابای مربوط به اونا رو بخونین.

 • دلیل کارآفرین شدنتون رو یادتون نره

در راه سخت و ناهموار کارآفرینی هیچوقت دلیل کارآفرین شدنتون رو یادتون نره چون وقتی می رسه که تنها انگیزه شما واسه ادامه کار می شه. لازمه که در سال نو دلیل کارآفرین شدنتون رو به یاد بیارین و حتی در صورت ضرورت اونو نو کنین.

پیش به طرف سالی پر از موفقیت.

چیجوری استعداد تون رو کشف کنین

عباراتی که سخنرانی شما رو کم ارزش می کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *