زن، مادر، تربیت، اجتماع

دانلود پایان نامه

این فرزند اگرچه فرزند هر دو نفر است،اما خدمتگزاری فرزند در مقابل مادر، لازم‌تر است. ترجیح داشتن مادر در خدمتگذاری فرزند در دیدار گروهی از خواهران پرستار، به مناسبت ولادت حضرت زینب(س) (20/07/73) 1 66 حق مادر بر گردن فرزند، بیشتر است. داشتن حق بیشتری در خانواده در قبال فرزند در دیدار گروهی از خواهران پرستار، به مناسبت ولادت حضرت زینب(س) (20/07/73) 1 67 وظیفه‌ی فرزند نسبت به مادر سنگین‌تر است.

زن در مقیاس خانواده و در رابطه‌ی با فرزندان، حقّ سنگین‌تری دارد. وظیفه سنگین تر فرزند در قبال مادر در دیدار گروهی از خواهران پرستار، به مناسبت ولادت حضرت زینب(س) (20/07/73) 1 68 اسلام زن را در جایگاه حقیقی خود قرار داده است. زن در مقیاس خانواده و در ارتباط با فرزندان از حقّ بیشتری بهره‌مند است زیرا زحمت بیشتری را تحمّل میکند. حق بیشتر مادر در برابر زحمت بیشتر در خانواده در دیدار گروهی از خواهران پرستار، به مناسبت ولادت حضرت زینب(س) (20/07/73 ) 1 69 بر اساس عدل الهی ارزش حقّ بالاتری نیز به او تعلّق میگیرد. ارزش حق بالاتر بر اساس عدل الهی در دیدار گروهی از خواهران پرستار، به مناسبت ولادت حضرت زینب(س) (20/07/73) 1 70 شما اگر بچّه‌ی خودتان را در خانه تربیت نکردید، یا اگر بچّه نیاوردید،اگر تارهای فوق‌العاده ظریف عواطف او را – که از نخهای ابریشم ظریف‌تر است با سرانگشتان خودتان باز نکردید تا دچار عقده‌ی نشود هیچ‌کس دیگر نمیتواند این کار را بکند؛ نه پدرش، و نه به طریق اُولی‌ دیگران؛

فقط کار مادر است. این کارها، کار مادر است.

این رشته‌های به‌شدّت رقیق و نازک اعصاب کودک را فقط سرْانگشت ظریف و لطیف مادر است که میتواند از هم جدا کند. نبودن هیچ جایگزینی برای نقش مادری در سوّمین نشست اندیشه‌های راهبردی‌ با موضوع زن و خانواده (14/10/90)

در دیدار جمعی از بانوان فرهیخته‌ی حوزوی و دانشگاهی(21/2/92) 3 71 اولویّت با کار مادری است که بدیل ندارد؛ تعیّن با این است. اولویت داشتن نقش مادری در سوّمین نشست اندیشه‌های راهبردی‌ با موضوع زن و خانواده (14/10/90) 1 72 تربیت فرزند به‌وسیله‌ی مادر،با رفتار است، با گفتار است،  با زندگی کردن است. تربیت فرزند با رفتار و گفتار مادر دردیدار جمعی از مداحان(11/2/92) 1 73 مادر است که فرهنگ و معرفت و تمدّن و ویژگی‌های اخلاقی یک قوم و جامعه‌ را با جسم خود، با روح خود، با خُلق خود و با رفتارِ خود، دانسته و ندانسته به فرزند منتقل میکند. انتقال فرهنگ و تمدن جامعه با جسم، روح و خلق خود در سالروز ولادت حضرت فاطمه‌ی زهرا(س) (5/5/84) 1 74 مادران با زندگی کردن، فرزند تربیت میکنند. تربیت فرزند با نوع زندگی کردن مادر دردیدار جمعی از مداحان(11/2/92) 1 75 زیرا با پایبندی زن به خانواده و تربیت فرزندان نسلها در آن جامعه‌ی بالنده و رشید خواهد شد. پایبندی به خانواده و تربیت فرزند در اجتماع بانوان خوزستان(20/12/75) 1 76 همین است که زن اگر به خانواده پایبند شد، علاقه نشان داد، و…..نسلها در آن جامعه .بالنده و رشید خواهند شد. پایبندی و علاقه زن به خانواده در اجتماع بانوان خوزستان(20/12/75) 1 77 هرچه زن صالح‌تر، عاقل‌تر و هوشمندتر باشد، این تربیت بهتر خواهد شد. تربیت بهتر با تقویت تعقل و تدین خود دردیدار جمعی از مداحان (11/2/92) 1 78 یکی از وظایف مهمّ زن، عبارت از این است که فرزند را  با تربیت صحیح، با دل دادن  آنچنان بار بیاورد که این موجود انسانی ـ چه دختر و چه پسر ـ وقتی که بزرگ شد، از لحاظ روحی، یک انسان سالم، ، بار آمده باشد. دل دادن به تربیت فرزند در اجتماع زنان خوزستان(20/12/75) 1 79 یکی از وظایف مهمّ زن، عبارت از این است که فرزند را با رعایت و دقت، آنچنان  بار بیاورد که این موجود انسانی ـ چه دختر و چه پسر ـ وقتی که بزرگ شد،از لحاظ روحی، یک انسان سالم  بار بیاید. تربیت فرزند با رعایت و دقت در اجتماع زنان خوزستان(20/12/75) 1 80 بهترین روش تربیت انسان آن است که در آغوش پرمهر و محبّت مادر پرورش پیدا کند. آغوش پرمحبت مادر بهترین جایگاه تربیت در اجتماع بانوان خوزستان(20/12/75) 1 81 یکی از وظایف مهمّ زن، عبارت از این است که فرزند را با عواطف آنچنان بار بیاورد که این موجود انسانی ـ چه دختر و چه پسر ـ وقتی که بزرگ شد، از لحاظ روحی، یک انسان سالم، ، بار آمده باشد.

مطلب مرتبط :   تحقیق رایگان با موضوع قرآن و

یکی از وظایف مهمّ زن،که فرزند را آنچنان بار بیاورد که یک انسان سالم، بدون عقده،  بار آمده باشد. رشد فرزندانی سالم با عواطف مادرانه از وظایف مهم زن در اجتماع زنان خوزستان(20/12/75)

در اجتماع زنان خوزستان (20/12/75) 2 82 زن اگر  فرزندان  را در آغوش خود بزرگ کرد،.و…..نسلها در آن جامعه، بالنده و رشید خواهند شد. بالندگی نسل ها در آغوش مادر در اجتماع زنان خوزستان (20/12/75) 1 83 با عاطفه است، با نوازش است، با لالائی خواندن است؛ تأثیرگذاری مادر با زبان محبت دردیدار جمعی از مداحان(11/2/92) 1 84 کانون خانواده جایی است که باید در آن عواطف و احساسات وجود داشته باشد و رشد و بالندگی پیدا کند. بچّه‌ها در آن کانون محبّت و نوازش ببینند. مهیا کردن فضای خانه جهت رشد و بالندگی فرزند از مصاحبه با مجلّه‌ی شاهد یاران (13/9/67) 1 85 همین است که زن اگر  به تربیت فرزند اهمّیت داد، به بچّه‌های خود رسید،و…..نسلها در آن جامعه، بالنده و رشید خواهند شد. اهمیت دادن به تربیت فرزند و رسیدگی از آنان در اجتماع زنان خوزستان (20/12/75) 1 86 همین است که زن اگر  فرزندان را شیر دادو…..نسلها در آن جامعه، بالنده و رشید خواهند شد. تأمین سلامت مادی کودک در اجتماع زنان خوزستان (20/12/75) 1 87 اگر در کشوری زنان آن کشور بتوانند به آن صفا و معنویّت و رقاء و تعالی فکری برسند  زن هم برروی فرزندانش تأثیرات تعیین‌کننده‌ای میتواند بگذارد.

در بین همین شهدای همدانِ شما، یک سردار سپاهی – که دارای شأن و موقعیّتی هم بوده است – وجود داشته که وقتی مادرش از او میپرسد تو در سپاه چه کاره‏ای، جواب میدهد: من در سپاه جاروکشی میکنم. مادرش خیال میکرده واقعاً این جوان در سپاه یک مستخدم معمولی است. حتّی وقتی برای این جوان به خواستگاری هم میروند و خانواده‏ی دختر سؤال میکنند پسر شما چه‏کاره است، مادرش میگوید   در سپاه مستخدم است! بعد در اجتماعی که مراسمی بوده، یک نفر داشته سخنرانی میکرده، این مادر می‌بیند آن شخص خیلی شبیه پسرش است. میپرسد این شخص کیست. میگویند این فلانی است؛ یکی از سرداران سپاه. آن مادر، آن وقت پسرش را میشناسد!

مطلب مرتبط :   پایان نامه با موضوع معیارهای سود و اقلام تعهدی و اندازه گیری محافظه کاری

هرچه زن صالح‌تر، عاقل‌تر و هوشمندتر باشد، این تربیت بهتر خواهد شد. تأثیرگذاری تعالی فکری و معنوی مادر بر فرزند در گفت و شنود به مناسبت میلاد حضرت فاطمه‌ی زهرا(س) (18/7/77)

دردیدار خانواده‌ی معظّم شهدا، جانبازان و آزادگان استان همدان(‏16/4/83)

دردیدار جمعی از مداحان (11/2/92) 3 88 و اگر زنها با قرآن مأنوس بشوند، بسیاری از مشکلات جامعه‌ی حل خواهد شد؛ چون انسانهای نسل بعد در دامن زن پرورش پیدا میکند. حل شدن بسیاری از مشکلات جامعه با انس بیشتر زنان با قران در دیدار جمعی از بانوان قرآن‌پژوه کشور(28/7/88) 1 89 زنِ آشنای با قرآن و مأنوس باآن و متفاهم با مفاهیم آن خیلی میتواند در تربیت فرزند تأثیراتی داشته باشد. تأثیر گذاری بر فرزند انس مادر با قران در دیدار جمعی از بانوان قرآن‌پژوه کشور(28/7/88) 1 90 اکنون مادران ما میدانند که اگر بخواهند پیروان صادق فاطمه(سلام‌الله علیها) باشند، باید در دامان خویش یاران حسین(علیه السّلام) وزینب(سلام‌الله علیها) را بپرورانند تا پرچم خونین ایمان و عزّت را در کربلای زمان برافرازند. انتقال فرهنگ و تمدن اسلامی از پیام به سمینار کوثر در شیراز(30/11/65) 1 91 زن اگر برای فرزندان آذوقه‌های فرهنگی- قصص، احکام، حکایتهای قرآنی، ماجراهای آموزنده- فراهم کرد و در هر فرصتی به فرزندان خود مثل غذای جسمانی چشانید، نسلها در آن جامعه، بالنده و رشید خواهند شد. آموزش دهنده و تأمین کننده سلامت معنوی در اجتماع زنان خوزستان (20/12/75) 1 92 یکی از کارهای اساسی انسان است دیگر تکثیر مثل، اگر این نباشد که خب جامعه‌ی منقطع خواهد شد که نقش زن در آن طولانی تر است. انقطاع نسل انسان ازمصاحبه پیرامون جایگاه زن در جمهوری اسلامی(4/12/63) 1 93 برخلاف طبیعت بشری و زنانه خود اقدام میکنند. خداوند به این راضی نیست ، زنانی که به‌خاطر فعّالیتهای خارج از خانواده، از آوردن فرزند استنکاف میکنند. برخلاف طبیعت بشری و زنانه دردیدار و سخنرانی در جمع زنان خوزستان، (20/12/75) 1 94 مادرانی که تربیت فرزند در آغوش پرمهر و عطوفت خود را به بهانه‌ی انجام کارهای دیگر رها میکنند، مرتکب اشتباه میشوندو زنانی که